Προς το περιεχόμενο

Τι βλέπετε σήμερα/τώρα?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, vrasidas27 είπε

@Freedom Πες μου πως απλά θέλατε να πάτε για ένα μπάνιο κ τραβηξατε όλο αυτό;

 

Ήθελα να ελπίζω πως φεύγατε για 2μερο, 3μερο, ξερωγω κάτι τέλος πάντων, που όσο εκνευριστικη κ να ήταν η ταλαιπωρία θα ξεχνιοταν ...

 

Αλλά για μπάνιο; Δε χωνεύεται 😡

Τέλος πάντων...

 

Όλα καλά αφού φύγατε από κει 

 

Ξεκινήσαμε για ένα μπάνιο (φυσικα όχι εγώ, δεν ειμαι αδιάβροχος) για Κινέτα. Για την ακριβεια, θα περναγαμε απο Νεα Περαμο να τσεκαρουμε μια παραλία, και αν δεν "μας" έκανε θα πηγαιναμε Κινέτα.

 

Περνάμε απο Νέα Πέραμο, δεν ηταν και πολυ satisfactory, λεμε ΟΚ, βουρ για Κινέτα. Ε απο Νεα Περαμο για εξοδο Μεγάρων, περισσοτερο απο 3 ώρες. Οι πρωτες 2 ωρες ηταν κουλ, μεχρι και νεο κόσμο γνώρισα, ανταλλαξαμε τηλέφωνα κοκ. Μετά αρχισα να τα παίρνω και οχι, δεν εχω καμια σχεση με νευρικό οδηγο, road rage και τέτοιες βλακείες. Αρχισα να τα παιρνω γιατι ήταν τελειως ξεκάθαρο πλέον οτι κάποιος έχει κάνει χοντρη μαλακία με τον συντονισμό.

 

Και +3 ώρες μετα, όταν βγήκαμε στην εξοδο των Μεγάρων (ουτως ή αλλως ειχαν κλεισει την εθνική σε αυτό το υψος) και φτασαμε στο roundabout και δεν υπηρχε ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΩΣ απο τις αρχές, έ τοτε μπήκε και η σφραγιδα της πιστοποιημένης μαλακιας...ρε μπουνταλάδες, εκει επρεπε να υπήρχαν τουλάχιστον 4 τροχαίοι να ρυθμίζουν την κυκλοφορια, ο ορισμος του bottleneck assούμε.

 

40 περιπολικα, μηχανες ΔΙΑΣ, τροχαιους κοκ, ειδαμε όταν ημασταν κολλημένοι με τις ώρες (συν 2-3 ασθενοφορα), τι σκατα, πηγαν ολοι να συλλάβουν το υγραέριο assούμε, κανεις τζερεμές δεν σκέφτηκε να βαλει 2-3 ατομα στο roundabout να διωχνει αυτοκινητα, δεν ημασταν και πολλά απο εθνικη, μερικές χιλιάδες...

 

Αντι αυτού, είχαν 2 περιπολικά ακριβώς στην εξοδο για να μοιράζουν νερά σε όσους ειχαν κορακιάσει απο την δίψα, να είναι καλά, κάτι ήταν και αυτό.

 

Όταν κάναμε την μαμημενη την αναστροφη για να ξαναπαμε Νεα Περαμο, η ουρά ξεκινουσε απο το Νεράκι. Γυριζοντας πισω στην Αθήνα, είδα οτι απο τα διοδια της Ελευσίνας τους εστελναν όλους στον παράδρομο για παλιά εθνικη? WTF? Μπορουσαν να το κανουν άνετα στην εξοδο της Νεας Περαμου.

 

Anyway, φακ ιτ, παλι σκατά και απόσκατα από οργάνωση και κοινή λογική κοντά στο μηδέν...

Επεξεργασμένο από Freedom
  • Like 3

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...ΑpussyΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Freedom είπε

και δεν υπηρχε ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΩΣ απο τις αρχές

Μήπως ήταν τίποτα Κροάτες στο δρόμο και έπρεπε να τους παρακολουθούν διακριτικά;

Sorry, δεν μπόρεσα να κρατηθώ, συνεχίστε...

  • Χαχα 1

I can saw a woman in two, but you won't wanna look in the box when I'm through...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Flotzen είπε

Μήπως ήταν τίποτα Κροάτες στο δρόμο και έπρεπε να τους παρακολουθούν διακριτικά;

Sorry, δεν μπόρεσα να κρατηθώ, συνεχίστε...

 

Τι να σου πω mate, απο τους 200 που πιασαμε κουβέντα στον δρομο assούμε - γιατί όταν κάνεις 2 μέτρα ανά 10 λεπτά, χαλαρά σβήνεις, κατεβαίνεις και κάνεις χαβαλέ με τους τριγυρω - ελληνικά μιλάγαμε, lol...

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...ΑpussyΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωριμιες με συνοδηγους βλεπω, εναλλακτικες λυσεις για παραλιες απο αυτες που σκοπευατε.... ολα καλα

 

ΑΝτε καλη ξεκουραση τωρα

  • Ευχαριστώ 1
  • Συμφωνώ 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Freedom είπε

 

Ξεκινήσαμε για ένα μπάνιο (φυσικα όχι εγώ, δεν ειμαι αδιάβροχος) για Κινέτα. Για την ακριβεια, θα περναγαμε απο Νεα Περαμο να τσεκαρουμε μια παραλία, και αν δεν "μας" έκανε θα πηγαιναμε Κινέτα.

 

Περνάμε απο Νέα Πέραμο, δεν ηταν και πολυ satisfactory, λεμε ΟΚ, βουρ για Κινέτα. Ε απο Νεα Περαμο για εξοδο Μεγάρων, περισσοτερο απο 3 ώρες. Οι πρωτες 2 ωρες ηταν κουλ, μεχρι και νεο κόσμο γνώρισα, ανταλλαξαμε τηλέφωνα κοκ. Μετά αρχισα να τα παίρνω και οχι, δεν εχω καμια σχεση με νευρικό οδηγο, road rage και τέτοιες βλακείες. Αρχισα να τα παιρνω γιατι ήταν τελειως ξεκάθαρο πλέον οτι κάποιος έχει κάνει χοντρη μαλακία με τον συντονισμό.

 

Και +3 ώρες μετα, όταν βγήκαμε στην εξοδο των Μεγάρων (ουτως ή αλλως ειχαν κλεισει την εθνική σε αυτό το υψος) και φτασαμε στο roundabout και δεν υπηρχε ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΩΣ απο τις αρχές, έ τοτε μπήκε και η σφραγιδα της πιστοποιημένης μαλακιας...ρε μπουνταλάδες, εκει επρεπε να υπήρχαν τουλάχιστον 4 τροχαίοι να ρυθμίζουν την κυκλοφορια, ο ορισμος του bottleneck assούμε.

 

40 περιπολικα, μηχανες ΔΙΑΣ, τροχαιους κοκ, ειδαμε όταν ημασταν κολλημένοι με τις ώρες (συν 2-3 ασθενοφορα), τι σκατα, πηγαν ολοι να συλλάβουν το υγραέριο assούμε, κανεις τζερεμές δεν σκέφτηκε να βαλει 2-3 ατομα στο roundabout να διωχνει αυτοκινητα, δεν ημασταν και πολλά απο εθνικη, μερικές χιλιάδες...

 

Αντι αυτού, είχαν 2 περιπολικά ακριβώς στην εξοδο για να μοιράζουν νερά σε όσους ειχαν κορακιάσει απο την δίψα, να είναι καλά, κάτι ήταν και αυτό.

 

Όταν κάναμε την μαμημενη την αναστροφη για να ξαναπαμε Νεα Περαμο, η ουρά ξεκινουσε απο το Νεράκι. Γυριζοντας πισω στην Αθήνα, είδα οτι απο τα διοδια της Ελευσίνας τους εστελναν όλους στον παράδρομο για παλιά εθνικη? WTF? Μπορουσαν να το κανουν άνετα στην εξοδο της Νεας Περαμου.

 

Anyway, φακ ιτ, παλι σκατά και απόσκατα από οργάνωση και κοινή λογική κοντά στο μηδέν...

Καλά τα πήγαν, είναι και καλοκαίρι τώρα και τρέχουν οι άδειες.

 Ωραία είναι και η παραλία της Νέας Περάμου, δεν είναι Ιόνιο 🤣 αλλά τη δουλειά της την κάνει οικονομικά.

 Είμαι Μεγαρίτης και ΚΣΕΡΩ (ευτυχώς δεν ήμουν εκεί και το γλύτωσα το μποτιλιάρισμα χαχαχαχαχαχαχαχαχα🤣0)

 

 Πέρασε τώρα, ξέχασέ το, συμβαίνει και στους καλύτερους.

Εγώ πάντα έχω ένα μπουκάλι νερό στο αυτοκίνητο μαζί με το κιτ πρώτων βοηθειών και λέω να έχω και την καραμπίνα και τη σκηνή με τον υπνόσακο μαζί γιατί στη χώρα που ζούμε αν γίνει σοβαρό μποτιλιάρισμα, κοπει η χώρα στα 15 από μια βροχή ή εναν χιονιά, μια πλημμύρα να μπορούμε να επιβιώσουμε και να κυνηγήσουμε το φαϊ μας και να προστατευτούμε από τις αλληλολεηλασίες μέχρι να έρθει η βοήθεια, αφού συντονιστούν.

 Και ενδιάμεσα να μας κρατούν παρηγοριά και θα μας δίνουν ελπίδα τα συνεχόμενα μηνύματα του 112 που λειτουργεί ΥΠΟΔΕΙΓΜΑΤΙΚΑ πλέον.

χαχαχαχαχαχαχαχ🤣

  • Like 1
  • Χαχα 2

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, vrasidas27 είπε

Γνωριμιες με συνοδηγους βλεπω, εναλλακτικες λυσεις για παραλιες απο αυτες που σκοπευατε.... ολα καλα

 

ΑΝτε καλη ξεκουραση τωρα

 

Ναι ωρέ Βρά, όταν η ζωή σου δίνει λεμόνια φτιαχνεις λεμονόπιτα με γέμιση γκνού, γεμιστό με αρνί, γεμιστό με κατσίκι, γεμιστό με γεμιση γαλοπούλας ασούμε...δεν γινεται διαφορετικά, ή χαβαλές ή βγάζω το carbon fibre cane και αρχίζω να παίρνω κεφάλια... 😱

 

Όλα καλά, τουλάχιστον ευχαριστήθηκε το μπανιο η συνοδηγός.

 

Να είσαι καλα, η μέση την ακουσε αλλα παλευεται...

2 λεπτά πριν, cos_dr είπε

 Πέρασε τώρα, ξέχασέ το, συμβαίνει και στους καλύτερους.

Εγώ πάντα έχω ένα μπουκάλι νερό στο αυτοκίνητο μαζί με το κιτ πρώτων βοηθειών και λέω να έχω και την καραμπίνα και τη σκηνή με τον υπνόσακο μαζί γιατί στη χώρα που ζούμε αν γίνει σοβαρό μποτιλιάρισμα, κοπει η χώρα στα 15 από μια βροχή ή εναν χιονιά, μια πλημμύρα να μπορούμε να επιβιώσουμε και να κυνηγήσουμε το φαϊ μας και να προστατευτούμε από τις αλληλολεηλασίες μέχρι να έρθει η βοήθεια, αφού συντονιστούν.

 Και ενδιάμεσα να μας κρατούν παρηγοριά και θα μας δίνουν ελπίδα τα συνεχόμενα μηνύματα του 112 που λειτουργεί ΥΠΟΔΕΙΓΜΑΤΙΚΑ πλέον.

χαχαχαχαχαχαχαχ🤣

 

Δόκτωρ Συνημιτονε, για ποιον με περασες...

 

Γεματο ρεζερβουάρ, μπόλικο παγωμένο νερο (το οποιο περισεψε κιόλας) και τρόφιμα παρακαλω στο αυτοκίνητο, Ελλάδα είμαστε...

 

Αν ηταν χειμωνας θα ειχα και τις χιονοκουβέρτες, έξτρα πάπλωμα στο πορτμπαγκαζ, καμια σομπα υγραερίου, παστό χοιρινο, γκαζάκι, κατσαρολες, τηγανια, φωτοβολίδες, και το κιτ επιβίωσης του θείου Ράμπο assούμε...

  • Like 1
  • Χαχα 1

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...ΑpussyΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλυτερα να πηγαινατε Πλαταμωνα για μπανιο, πιο ξεκουραστα θα ητανε...

 

 

  • Like 1
  • Συμφωνώ 2

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vrasidas27 είπε

Καλυτερα να πηγαινατε Πλαταμωνα για μπανιο, πιο ξεκουραστα θα ητανε...

 

 

 

Για Πλαταμωνα δεν ξερω, αλλα Καλαμάτα χαλαρα αδερφε...

  • Like 1
  • Συμφωνώ 1

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...ΑpussyΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Freedom είπε

 

Ναι ωρέ Βρά, όταν η ζωή σου δίνει λεμόνια φτιαχνεις λεμονόπιτα με γέμιση γκνού, γεμιστό με αρνί, γεμιστό με κατσίκι, γεμιστό με γεμιση γαλοπούλας ασούμε...δεν γινεται διαφορετικά, ή χαβαλές ή βγάζω το carbon fibre cane και αρχίζω να παίρνω κεφάλια... 😱

 

Όλα καλά, τουλάχιστον ευχαριστήθηκε το μπανιο η συνοδηγός.

 

Να είσαι καλα, η μέση την ακουσε αλλα παλευεται...

 

Δόκτωρ Συνημιτονε, για ποιον με περασες...

 

Γεματο ρεζερβουάρ, μπόλικο παγωμένο νερο (το οποιο περισεψε κιόλας) και τρόφιμα παρακαλω στο αυτοκίνητο, Ελλάδα είμαστε...

 

Αν ηταν χειμωνας θα ειχα και τις χιονοκουβέρτες, έξτρα πάπλωμα στο πορτμπαγκαζ, καμια σομπα υγραερίου, παστό χοιρινο, γκαζάκι, κατσαρολες, τηγανια, φωτοβολίδες, και το κιτ επιβίωσης του θείου Ράμπο assούμε...

Το χειμώνα να προσέχετε μην σας καλύψει το χιόνι την εξάτμιση αν διαβιώνετε με θέρμανση στο αυτοκίνητο και πρέπει να έχουμε και ένα τέτοιο για τις φωτιές.

 Θα τρέχουν φλεγόμενοι οι δίπλα και θα καίγονται φριχτά και εμείς

θα βγαίνουμε ΤΖΕΜΗΣ ΜΠΟΝΤ🤣image.jpeg.49c37a0795e2bd557e7b037eed15bc39.jpeg

  • Like 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλες οι περιπετειες κ οι δυσκολιες του χειμωνα. Ετσι για να μη βαριομαστε ποτε

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου