Προς το περιεχόμενο

τι μετράει? το ταξίδι ή η προετοιμασία


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με το χέρι στην καρδιά πόσες ώρες και μέρες τρώτε για να σετάρετε τα εργαλεία σας (για να παίξετε και όταν) και πόσες για να παίξετε?

Πόσες μέρες έφαγα για την προετοιμασία της προετοιμασίας (σχεδιασμός, μετρήματα παραγγελίες) και άλλες δυο και ακόμα δεν πέρασε την τελική δοκιμή το παρακάτω ρακ.

ΟΚ είχα ρακ.

Αλλά άντε 5 εκατοστά κέρδος εδώ, 10 εκεί, κλπ.....

Μου βγήκε τέρας τελικά. 15 κιλά. Το προηγούμενο (πολύ πιό μελετημένο) ζύγιζε άντε δυο κιλά. Με λίγο θάρρος το έπαιρνες μαζί και τα μηχανήματα για ένα dead live.

Τώρα? με 15 μόνο το ρακ.....το ξεχνάς.

 

 

 

 

20230728_194312.jpg

20230728_180250.jpg

20230728_190749.jpg

 

σημειωτέον, δεν δοκιμάστηκε ακόμα, μπορεί και να μη βγάζει άχνα

και δεν τελειοποιήθηκε. 

Ίσως πρέπει να αγοραστούν καλώδια στα μέτρα του (αν και ήδη είχαν αγοραστεί κι άλλα)

  • Like 2

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, dimsonic είπε

Το προηγούμενο (πολύ πιό μελετημένο) ζύγιζε άντε δυο κιλά. Με λίγο θάρρος το έπαιρνες μαζί και τα μηχανήματα για ένα dead live. Τώρα? με 15 μόνο το ρακ.....το ξεχνάς.

Και τους roadies γιατί τους πληρώνεις?🤔

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να παίξω στο πιο σύνθετο rig που έχω (στο pc) απλά διδω ρεύμα στο ampster, που χρησιμοποιώ ως προενισχυτή. Η κιθάρα είναι συνδεδεμένη, τα πετάλια ενεργοποιημένα, και το daw always on, με τα πάντα στημένα πανω. Δεν μου παίρνει πάνω από 15 δεύτερα για να παίξω με τον ήχο μου.

 

 

 

 

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Vaisilis είπε

Το cable management θέλει πολύ δουλειά!

Δεν ειναι ποτε σιγουρες οι τελικες θεσεις

1 ώρα πριν, gkourmoul1 είπε

Για να παίξω στο πιο σύνθετο rig που έχω (στο pc) απλά διδω ρεύμα στο ampster, που χρησιμοποιώ ως προενισχυτή. Η κιθάρα είναι συνδεδεμένη, τα πετάλια ενεργοποιημένα, και το daw always on, με τα πάντα στημένα πανω. Δεν μου παίρνει πάνω από 15 δεύτερα για να παίξω με τον ήχο μου.

 

Ετσι ειναι συνηθως.

Αλλα αν θελησεις να αλλαξεις κατι απο τη δοκιμη μεχρι το τελικο μπορεί να φαει μια μερα.

Μην ξεχνας οτι δουλεύουν 3 ξεχωριστες επιλεξιμες διαδρομές 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

πάντως προς ενημέρωση, αν δεν το χρειάζεστε απαραίτητα, αποφύγετέ το.

https://www.thomann.de/gr/millenium_sr_2008.htm

 

είναι πανβαρυ, μοντάρεται δύσκολα, εχει κακές οδηγίες, δεν εφαρμόζουν τα δεσίματα, κόβει σαν διάολος.

Εντάξει είχε κάποια πλεονεκτήματα, αλλά....

 

Αυτό ήταν πολύ καλύτερο, αλλά τώρα είναι αργά

 

https://www.nakas.gr/el/proionta/epang-kos-ichos-eikona/axesouar-parelkomena/racks/proel-proel-kr-08-rack_514785/

 

Αν ήξερα δεν θα το άλλαζα, παρά τις όποιες βελτιώσεις είχα

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου