Προς το περιεχόμενο

Blind Guardian - Curse Of Feanor (feat. GLORYHAMMER's Sozos Michael) | BGkakos


BGkakos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους!


Επιστρέφω με ακόμα ένα coverάκι στους λατρεμένους μου Blind Guardian, βγαλμένο απ'το Tolkienικό "Nightfall in Middle-Earth".
Αποτελεί ένα απ'τα πιο γρήγορα κομμάτια του δίσκου και διακαή πόθο πολλών για να παιχτεί live (δεν έχει παιχτεί ποτέ)!
Είχα για ακόμη μια φορά συμμετοχή απ'τον τραγουδιστή, εδώ και κάποιο καιρό, των Gloryhammer, Σώζο Μιχαήλ και το αποτέλεσμα είναι το παρακάτω!

Στα τεχνικά, έχουμε και λέμε:
--- Ηχογραφημένο, μιξαρισμένο στο Reaper.
--- Masterαρισμένο με T-racks.
--- Τα ντραμς είναι το suite του KRIMH από την Bogren Digital.
--- Μπάσο έχω γράψει με ένα μπάσο της Harley Benton και σαν amp software έχω το Bass Knob.
--- Ρυθμικές κιθάρες είναι 4 τω αριθμώ, με το MLC S_zero 100 της Bogren Digital. 
--- Lead κιθάρες είναι με το ίδιο software.
--- Κάρτα ήχου η Focusrite Scarlett 18i20.


Αυτά τα ολίγα. Ελπίζω να σας αρέσει... Περιμένω γνώμες!!! 
Stay safe & keep it heavy!!!

 

 

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα σχόλια είναι αυτά που έχουν περισσότερη αξία! Οπότε, αν θες πες και κάποια λόγια έτσι για το καλό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ακούω αυτή την μουσική. Πάντα όμως ακούω τα κομμάτια που ανεβάζεις.

Εξαιρετικές παραγωγές όλα. Αυτό το κομμάτι μου άρεσε.

Και η κιθάρα σου και οι φωνές πάρα πολύ καλές.

Νομίζω ότι οι εκτελέσεις σου είναι υψηλών προδιαγραφών.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, BGkakos είπε

Τα σχόλια είναι αυτά που έχουν περισσότερη αξία! Οπότε, αν θες πες και κάποια λόγια έτσι για το καλό!


Οκ - ούτε εγώ ακούω αυτήν τη μουσική - και το τραγούδι δεν το ξέρω - επομένως αυτά που θα γράψω είναι για ένα κομμάτι που άκουσα πρώτη φορά από εσάς

 

 Όταν έβαλα το video σας και άκουσα και είδα τον τρόπο που χειρίζεσαι την κιθάρα, μου έπεσε λίγο το σαγόνι - όταν όμως μπήκε η φωνή  έμεινα κάγκελο - μαγεία! 
 

Το όλο δημιούργημα είναι υπέροχο - και ο τραγουδιστής εξωγήινος! 
 

Αν παίξετε κάπου live πείτε να σας ακούσουμε και από κοντά 

 

πολλά μπράβο σας 
 


 

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, MarLog είπε


Οκ - ούτε εγώ ακούω αυτήν τη μουσική - και το τραγούδι δεν το ξέρω - επομένως αυτά που θα γράψω είναι για ένα κομμάτι που άκουσα πρώτη φορά από εσάς

 

 Όταν έβαλα το video σας και άκουσα και είδα τον τρόπο που χειρίζεσαι την κιθάρα, μου έπεσε λίγο το σαγόνι - όταν όμως μπήκε η φωνή  έμεινα κάγκελο - μαγεία! 
 

Το όλο δημιούργημα είναι υπέροχο - και ο τραγουδιστής εξωγήινος! 
 

Αν παίξετε κάπου live πείτε να σας ακούσουμε και από κοντά 

 

πολλά μπράβο σας 
 


 

 

 

 

Χαίρομαι που σ'άρεσε σε τέτοιο βαθμό το βίντεο και αυτό που κάναμε. Να'σαι καλά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, BGkakos είπε

Τα σχόλια είναι αυτά που έχουν περισσότερη αξία! Οπότε, αν θες πες και κάποια λόγια έτσι για το καλό!

Kαλημέρα!

 

Καταλαβαίνω αυτό που λες, οπότε θα σου γράψω κάποια πράγματα:

1. Η παραγωγή είναι πολύ καλή. Την συγκρινα με παραγωγές στο spotify και είναι όντως καλή.

2. Τα παιξιματα είναι άρτια, ειδικά σαν κιθαριστας έχω να πω τα καλύτερα, πιθανότατα να μην μπορούσα να τα παίξω αν δεν έκανα πραγματικά σοβαρή μελέτη.

3. Φωνητικά: Ο Μιχάλης στέκεται πολύ ωραία, σε κάποια σημεία είναι ίδιος ο Hansi, σε κάποια άλλα όχι και φαίνεται, αλλά όχι με κακό τρόπο.

 

Όλα τα παραπάνω μπήκαν κάτω από τη λέξη "μπράβο" διότι πήρατε ένα κομματι από μια αγαπημένη μπάντα, το ηχογραφήσατε σε πολύ καλή ποιότητα και το αποτέλεσμα βγήκε πάρα πολύ καλό. Εύκολα θα μπορούσε να βγει αποτυχία αλλά καταφέρατε το αντίθετο, οπότε μπράβο σας!

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου