Προς το περιεχόμενο

Τι προτινετε για πεταλιερα?? βοηθεια!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξεκινησα εδω και κανα μηνα να δοκιμαζω πεταλιερες για να κανω μια καλη αγορα αλλα στην πορια χαθηκα. δοκιμασα boss, rocktron, zoom, dod και πολλες αλλες. βοηθηστε να βγαλω μια ακρη. τι μου προτεινετε να παρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Vox Tonelab SE δοκίμασες;;;Λούσου με Vox και θα δεις :D :D :wink:

 

 

Πέρα απο την πλάκα πόσα χρήματα διαθέτεις;

Και τι ήχο πάνω κάτω αναζητάς;;

 

Όσον αφορά την Tonelab πάντως στο noiz αν ψάξεις έχει άπειρα θέματα.

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Καλώς ήλθες ασημένιε καρχαρία :lol:

 

Ενισχυτή έχεις? Αν ναι τι ενισχυτή?

 

Και βέβαια, διευκρίνησε αυτά που είπε ο Janick δηλαδή τι ψάχνεις κυρίως στον ήχο /budget.

 

Και η LE μάλλον δεν πάει πίσω. Αν δεν κάνω λάθος είναι 24 bit σε σχέση με τις προηγούμενες tonaleb που είναι στα 20 bit. Με τρώει να πάω να την βρώ να την ακούσω..... :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πήρα τη boss me-50 και μου φαίνεται αρκετά καλή και ιδανική για πρώτη πεταλιέρα γιατί είναι πολύ εύχρηστη.Το μόνο που με χαλάει είναι η μικρή καθυστέρηση κατά την αλλαγή patch με αποτέλεσμα να χάνεις λίγο ήχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω την tonelab se, την οποια και βρισκω εκπληκτικη και απο αποψη ευχρηστιας αλλα κυριως λογω της εξαιρετικης ποιοτητας των effcets της.

 

δεν νομιζω ομως παιζοντας σε καποιο μαγαζι να μπορεσεις να βγαλεις σωστη αποψη γι αυτη, μιας κ τα presets της ειναι αθλια(αν θυμαμαι σωστα ολα εχουν cabinet simulations κατι που δεν ενδεικνειται για παιξιμο σε ενισχυτη, αφου ΚΑΤΑΣΡΕΦΟΥΝ τον ηχο). θεωρω οτι θελει λιγο ψαξιμο παραπανω για να αποδωσει σωστα, αλλα σε ανταμοιβει κ με το παραπανω;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ακομα εισαι στα πρωτα βηματα στο χωρο της πεταλιερας, και δεν εχεις ορεξη να ψαχνεις μενου, και να σεταρεις ηχους η boss me 50 ειναι η πιο φιλικη στο στο χρηστη, με αξιοπρεπεστατους ηχους και με καλη τιμη στην αγορα μεταχειρισμενων.

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

VOX δεν δοκιμασα ακομη μονο κατι πεταλακια vox. απο ενισχυτες εχω εναν marshall valvestate 2000 και εναν carvin legasy 100w. για τη πεταλιερα δινω μεχρι 800euro. παντος μου ειπαν πολλοι για την me50 πρεπει να ειναι αρκετα καλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vox Tonelab SE δοκίμασες;;;Λούσου με Vox και θα δεις :D :D :wink:

 

 

Και τι ήχο πάνω κάτω αναζητάς;;

 

Όσον αφορά την Tonelab πάντως στο noiz αν ψάξεις έχει άπειρα θέματα.

 

ο ηχος που ψαχνω δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο. επαιζα πολλα χρονια με ενα dod 250 preamp overdrive και συνυθησα σ'αθτον τον ηχο. αρα κατι σε ποιοτικο overdrive ψαχνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

800 ευρώ είναι αρκετά για πεταλιέρα. Μπορείς να βρείς πολλές. Βέβαια αν θεα απλή, όπως αναφέρθηκε, δοκίμασε την BOSS και το πολύ πολύ πάρε και κανένα καλό πεταλάκι για βρώμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου