Προς το περιεχόμενο

Battlefield - Gregg


gregg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενα κομματι που εχω εδω και λιγο καιρο. Θα ηθελα να το τραγουδισει καποιος τραγουδιστης του ειδους, αλλα δεν το εψαξα και ιδιαιτερα για να ειμαι ειλικρινης. Με μια προχειρη ηχητικη προετοιμασια σας το παρουσιαζω.

 

Θα χαρω να ακουσω τη γνωμη σας για ακομη μια φορα.

 

 

https://app.box.com/s/tzn1e59ldtrz9526y7j5

 

:)

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gregg έξοχο κι αυτό το κομμάτι, πολύ ταιριαστό με τα προηγούμενα που μας είχες παρουσιάσει!

 

Το εισαγωγικό riff τα σπάει!!! Θα ήθελα να συνεχίζεται λίγο ακόμα αλλά θα ήταν too much μάλλον.

Το σόλο επίσης πολύ καλό αλλά ίσως θα ήθελα κι άλλο. Μας έχεις κακομάθει μ' αυτά τα ωραία σόλο.  ;)

 

Και πάλι μπράβο!!!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα στενοχωρήσω το φίλο μου τον Gregg. To κομμάτι πέραν του ριφ είναι ...

Η φωνή δεν πατάει σχεδόν πουθενά. Επίσης το σόλο δεν είναι αντάξιο της δεινότητας του. Sorry.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστω πολυ παιδες για τα σχολια σας!

 

Σκεφτομουν να ανοιξω ενα θεμα στο οποιο θα ανεβαζα το track χωρις φωνη για να δοκιμασει καθεις οτι ηθελε. Αλλα δεν το θεωρησα και τοσο σημαντικο εν τελει.

 

Πμ βεβαια αν καποιος θελει.

 

Σας ευχαριστω και παλι!

 

 

 

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτομουν να ανοιξω ενα θεμα στο οποιο θα ανεβαζα το track χωρις φωνη για να δοκιμασει καθεις οτι ηθελε. Αλλα δεν το θεωρησα και τοσο σημαντικο εν τελει.

Είναι.

 

Βρες ένα τραγουδιστή που να το 'χει και απογείωσέ το.

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Μου έλειψε σόλο. Οταν ακούς τέτοιο ήχο περιμένεις ΚΙΘΑΡΑ.

 

Οταν επιτέλους έρχεται το σόλο, δεν έχει την ηχητική παρουσία των ακόρντων (ασθένεια των ποζεράδων), οπότε δεν γίνεται και το statement με αποτέλεσμα να ακούγεται σαν διάλειμμα.

 

Η φωνή αν και σε κάποια σημεία δεν πατάει εκεί που πρέπει, μου άρεσε και θεωρώ πως κολλάει ωραία στο ύφος. Λίγη προσπάθεια ακόμη θέλει.

Λείπουν οι διφωνίες όμως. Απαραίτητες.

 

Well done Gregg!

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α, σας μερσω για τα σχολια σας αγαπητοι μου! :)

 

Εχετε 100% δικαιο για την κιθαρα κατ'αρχας. Προχειροδουλεια απο μερους μου. Θα μπορουσε να ειναι πολυ καλυτερο μιας και δεν ειναι τελικα ασχημο σαν μουσικο υλικο.

 

Η φωνη επισης ηθελε δουλεια. Και οι δευτερες θα εδιναν πολυ. Τις φανταζομουν (και τις δοκιμασα στη γεφυρα). Δεν ξερω γιατι δεν τις συμπεριελαβα.

 

Ωραια λοιπον! Οποιος τραγουδιστης συμφορουμιτης is up for the task ας μου στειλει ενα μυνημα :)

 

Σας ευχαριστω και παλι!

 

 

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γρηγόριε, αν πραγματικά  έχω κουραστεί να ακούω τα βλουζζζζζζζζζζζζζζ, αυτό με απογοητεύει.

Δεν είναι το ότι παίζεις άσχημα, απλά δεν το μπορώ στα αυτιά μου, το θεωρώ απαράδεκτο θόρυβο και δεν θα είχα λόγο να πω οτιδήποτε αν δεν είχα δει γενικά ότι ψάχνεσαι με τον ήχο σου και το τι παίζεις.

Δεν θέλω να φανώ κακός, αλλά  πιστεύω πως είσαι σε ατραπό. Βαριά κουβέντα, αλλά προσωπική και δεν θέλω να τη παρεξηγήσεις, γιατί είναι ειλικρηνής και χωρίς υστεροβουλία με βάση το Γρηγόρη  που έχω γνωρίσει προσωπικά...........βέβαια, τέτοια δείγματα, έχεις ξαναδώσει, αλλά έχεις δώσει και άλλα,εντελώς διαφορετικά από βλουζζζζζζζζζζ ;D ;D ;D

Οτιδήποτε και αν συμβαίνει, απλά είναι μια άποψη που είναι εντελώς προσωπική και βασίζεται στο προσωπικό μου γούστο, σε σχέση με σένα.

Απλά μου βγάζεις έναν άνθρωπο που δεν μπορώ να καταλάβω ;D :)

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γρηγόριε, αν πραγματικά  έχω κουραστεί να ακούω τα βλουζζζζζζζζζζζζζζ, αυτό με απογοητεύει.

Δεν είναι το ότι παίζεις άσχημα, απλά δεν το μπορώ στα αυτιά μου, το θεωρώ απαράδεκτο θόρυβο και δεν θα είχα λόγο να πω οτιδήποτε αν δεν είχα δει γενικά ότι ψάχνεσαι με τον ήχο σου και το τι παίζεις.

Δεν θέλω να φανώ κακός, αλλά  πιστεύω πως είσαι σε ατραπό. Βαριά κουβέντα, αλλά προσωπική και δεν θέλω να τη παρεξηγήσεις, γιατί είναι ειλικρηνής και χωρίς υστεροβουλία με βάση το Γρηγόρη  που έχω γνωρίσει προσωπικά...........βέβαια, τέτοια δείγματα, έχεις ξαναδώσει, αλλά έχεις δώσει και άλλα,εντελώς διαφορετικά από βλουζζζζζζζζζζ ;D ;D ;D

Οτιδήποτε και αν συμβαίνει, απλά είναι μια άποψη που είναι εντελώς προσωπική και βασίζεται στο προσωπικό μου γούστο, σε σχέση με σένα.

Απλά μου βγάζεις έναν άνθρωπο που δεν μπορώ να καταλάβω ;D :)

+1

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου