Προς το περιεχόμενο

Engl 530 Preamp


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Έχω παίξει με την κιθάρα μου σε ένα μαγαζί για κανένα 20λεπτο.(μη ρωτάτε πως το κατάφερα :lol: )Ίσως μπορώ να βοηθήσω :wink:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω βάλει με ενα rocktron xpression καπακι σε μια audigy2 και απο γκαζια τιποτα. Με καμια εξομοιωση καμπίνας (guitar rig 2) θα σωθώ? Τελικος>καμπινα>mic δεν βολεύει ουτε και οικονομικα για την ωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω βάλει με ενα rocktron xpression καπακι σε μια audigy2 και απο γκαζια τιποτα. Με καμια εξομοιωση καμπίνας (guitar rig 2) θα σωθώ? Τελικος>καμπινα>mic δεν βολεύει ουτε και οικονομικα για την ωρα

 

 

signal chain???

apo pou to esteiles sto rocktron xpression ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

guitar>wah>preamp in>fxsend/return L+R>line outpout R (mono)από preamp> και στh Mic είσοδο της aydigy (σε Line ακουγεται το ενα ηχειο).

 

Δεν ξέρω αν τα έχω βάλει σωστά... πέρα από αυτό γενικά δεν ξέρω τι άλλο να κάνω για distortion της προκοπής...πείτε καμια ιδέα οι ποιο έμπειροι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...και οκ, δεν περιμένω να βγει από το πουθενά κιθαριά a la dime/deicide και ξέρω γω... απλά καταλαβαίνω όταν παίζω ότι δεν "ανταποκρίνεται" σε ψεύτικες αρμονικές π.χ. Και δεν θέλω να μείνω με τρανζιστορ ενισχυτη και πεταλακια της boss. θελω ενα xtizo ηχο σιγα σιγα με οσο ποιο ευκολο plug n play....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό το αydigy είναι κάτι στον υπολογιστή?!?!

 

Αν ναι, τότε μάλλον κάπου εκεί είναι το θέμα..

 

Το'χεις δοκιμάσει με καμπίνα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου