Προς το περιεχόμενο

Και βζζζζζζ οι μονοπήνιοι...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 140
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

οχι,η μονη λυση ειναι να παρεις μια Strat και να μαθεις να παιζεις ΚΙΘΑΡΑ,αν το καταφερεις αυτο ΚΑΘΑΡΙΣΕΣ οριστικα..... :lol: :lol: :lol: :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O μπαγλαμάς όντως δεν βουϊζει.

 

Και ομως ειναι ΜΑΠΑ οργανο μια και περυσι που επαιξα μαζι με τη SHAKIRA

 

στο ΟΑΚΑ και επαιζα μπαγλαμα ΑΚΟΥΣΤΙΚΑ & χωρις μικροφωνο ΔΕΝ ΑΚΟΥΓΟΜΟΥΝΑ ΚΑΘΟΛΟΥ!!!

 

Μαπα και ο μπαγλαμας λοιπον..... :lol: :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι να πώ για τον μπαγλαμα. Σε παλιές ηχογραφήσεις ρεμπέτικων πάντως ακούγονται βουιτα...

 

ΛΕΤΕ?????????????

 

Πλάκα θα χε να μην έφταιγε ο εξοπλισμός της εποχής, αλλα να ήταν Fender ο μπαγλαμάς...

 

Δεν μπορεις δηλαδή να μάθεις κιθάρα με μια ESP ή Ibanez?

 

Επιμένω ότι το να βουίζει κάτι στην ηχογράφιση δεν είναι κάτι το αστείο.

 

Και δεν κατάλαβα? Η λογικη είναι το τι λένε 100 άτομα μέσα στο Noiz???

 

100.000 να είσασταν, το ίδιο θα μ έκανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μη σου πω και το αλλο,το τρομερο.... :lol:

 

ενα μελος του noiz που ΟΝΤΩΣ επαιξε με τη Shakira (support αλλα δεν ειναι και λιγο....) τολμησε να παιξει με.....TELECASTER... :lol: :lol:

 

(εγω ημουν εκει ως ταπεινος guitar tech αν και το ξερω οτι δεν μου αξιζε μια και ΔΕΝ ειμαι ...πληκτρας.. :) )

 

Ασε που οι κιθαριστες της Shakira (οι οποιοι εκεινο το βραδυ επαιξαν απο flamengo μεχρι heavy metal..) επαιζαν κατα 90% με strat & tele...

 

H κυρα Κουλα που καθονταν μπροστα μου (ειχε φερει την 6χρονη κορη της για να δει τη θεα) δεν επαψε ουτε μια στιγμη να διαμαρτυρεται!!!

 

"Τι βουητο ειναι αυτο ρε αλητες!!"

"Παιξτε με μια ESP Horizon ρε καραγκιοζηδες!"

"Η Fender τον π....νει & γερνει!"

"Κατω η χουντα των μονοπηνιων!!'

 

Και αλλα πολλα....φωναζε η μανταμ!! :lol:

 

Ασε που μαζευτηκαν ολοι οι μελισσοκομοι της Αθηνας γιατι νομιζαν (λογω του κτηνωδους...βουητου) οτι τα σκασανε τα μελισσια τους!!! :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Superfunk

 

 

Τί θα γίνει ρε παιδιά όταν μεγαλώσω δηλαδή?

 

Θα κουφαθώ και δεν θα ακούω το βουητό?

 

Το μόνο πράγμα που έχει να κάνει με την ηλικία μου είναι ότι δεν με εκφράζουν κάποια πράγματα' date=' επειδή γενήθηκα το 88 και έφηβος ήμουν το 2004.

 

Αν ήμουν έφηβος το 1980 φυσικά και θα είχα άλλη γνώμη.[/quote']

 

Εστω και λιγω καθυστεριμενα, ερχομαι να επαναφερω την ταξη, οσον αφορα τις κιθαριστικες προτιμησεις της γενιας του '88 !!!Και εγω γεννηθηκα τοτε, και εγω ημουν εφηβος το 2004 αλλα καποια πραγματα του 80,του 70,του 60 με ενεπνευσαν και πραγματικα δεν βρηκα τον λογο να αναλωθω σε emulators, simulators και ολα τα σχετικα οταν μπορουσα να χω ''the real thing''. Και πιστευω πως οποτε και να μουν εφηβος (μετα τα 60's :D ) θα ειχα την ιδια αντιληψη.Αυτο εχω, αυτο μου κανει. Αν η στρατ βγαζει hum, πιστευεις πως εχει τυχαια το volume pot ακριβως κατω απ την γεφυρα ωστε να ναι προσβασιμο κατα το παιξιμο; Δεν ειμαι κατα των humbuckers απλα ειμαι υπερ του εκαστος στο ειδος του και πραγματικα αν για εσενα κιθαρες Ibanez,ESP,Line6,BC rich και δεν ξερω εγω τι αλλο ειναι ''η μεση λυση'' για μενα,εκτος ελαχιστων εξαιρεσεων, ειναι καυσοξυλα.Σιχαινομαι οποιαδηποτε προσομοιωση και πραγματικα την χρησιμοποιω μονο οταν ειναι απολυτως αναγκαιο(Δυστυχως δεν μπορω να εχω μια καμπινα leslie σπιτι μου! :lol: :lol: :lol: )

Αυτα για να αποκαταστησω την φημη των 18ρηδων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω ειμαι 18 και παιζω με fender strat και vox !!και θελω και μια tele και μια 335!!!!δεν βουηζουν οι fender αλλα jackson !και δεν μπορεσα ποτε να παιξω να παιξω με ibanez !! :twisted:

Practice cures most tone issues - John Suhr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου