Προς το περιεχόμενο

τελικα η κιθαρα μου ειναι επιπλο?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εδω και καμποσο καιρο η κιθαρα μου ηταν βρωμικη...dirty κοινως.και σκεφτηκα οτι πρεπει να την καθαρισω.δεν ειχα λεφτα ομως για καθαριστικα και αναγκαστηκα να χρησιμοποιησω overlay που γυαλιζουμε τα επιπλα.και οφειλω να πω πως ειναι μια χαρα το ξυλο.συμπερασμα η κιθαρα μου ειναι επιπλο. :D

 

αληθεια τωρα μηπως δεν επρεπε να χρησιμοποιησω καθαριστικο επιπλων? 8O

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Βαλτης και ενα μαξιλαρακι και θα εισαι αρχοντας!

 

Περα απο την πλακα, απ οσο ξερω δεν ειναι και οτι καλυτερο, αλλα αν δεν εχει κατι μεχρι στιγμης, τοτε εισαι μια χαρα.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδω και καμποσο καιρο η κιθαρα μου ηταν βρωμικη...dirty κοινως.και σκεφτηκα οτι πρεπει να την καθαρισω.δεν ειχα λεφτα ομως για καθαριστικα και αναγκαστηκα να χρησιμοποιησω overlay που γυαλιζουμε τα επιπλα.και οφειλω να πω πως ειναι μια χαρα το ξυλο.συμπερασμα η κιθαρα μου ειναι επιπλο. :D

 

αληθεια τωρα μηπως δεν επρεπε να χρησιμοποιησω καθαριστικο επιπλων? 8O

 

...Που λες Ιάσωνα,μια μέρα έπαιζα,η γυναίκα μου μαγείρευε και κάτι μου έλεγε...σιγά μήν άκουγα.....έλεγε...έλεγε...

σε μιά στιγμή μου πετάει ένα λεμόνι....

σηκώνομαι,γυρίζω το σκάφος κόντρα και της το πετάω με δύναμη πίσω...

....είναι η κιθάρα μου ρακέττα ???

 

αλήθεια τώρα,μήπως δεν έπρεπε να αποκρούσω το λεμόνι ?? :lol: :lol:

 

Οι κιθάρες είναι μουσκάρια,κι όπως είχε πεί ένας πάνσοφος εδώ μέσα κάποτε,ναι μεν να τις προσέχουμε,αλλά μη ξεχνάμε ότι είναι ξύλα και σίδερα....σιγά μη πάθει ο κώλος της με το overlay..... :lol: :lol: :lol:

Μα καθόλου δεν αγαπάς τους ανθρώπους ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδω και καμποσο καιρο η κιθαρα μου ηταν βρωμικη...dirty κοινως.και σκεφτηκα οτι πρεπει να την καθαρισω.δεν ειχα λεφτα ομως για καθαριστικα και αναγκαστηκα να χρησιμοποιησω overlay που γυαλιζουμε τα επιπλα.και οφειλω να πω πως ειναι μια χαρα το ξυλο.συμπερασμα η κιθαρα μου ειναι επιπλο. :D

 

αληθεια τωρα μηπως δεν επρεπε να χρησιμοποιησω καθαριστικο επιπλων? 8O

 

...Που λες Ιάσωνα' date='μια μέρα έπαιζα,η γυναίκα μου μαγείρευε και κάτι μου έλεγε...σιγά μήν άκουγα.....έλεγε...έλεγε...

σε μιά στιγμή μου πετάει ένα λεμόνι....

σηκώνομαι,γυρίζω το σκάφος κόντρα και της το πετάω με δύναμη πίσω...

....είναι η κιθάρα μου ρακέττα ???

 

αλήθεια τώρα,μήπως δεν έπρεπε να αποκρούσω το λεμόνι ?? :lol: :lol:

 

Οι κιθάρες είναι μουσκάρια,κι όπως είχε πεί ένας πάνσοφος εδώ μέσα κάποτε,ναι μεν να τις προσέχουμε,αλλά μη ξεχνάμε ότι είναι ξύλα και σίδερα....σιγά μη πάθει ο κώλος της με το overlay..... :lol: :lol: :lol:[/quote']

 

......................................................................................................

.............................λεμονι? 8O 8O.....

παντως η κιθαρα μου ειναι μια χαρα :D :D χαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Σίγουρα δεν είναι κρεββάτι που κουρδίζεται...

Όμως πρέπει να ξέρεις ότι η μεγάλη ζημιά στα παρθένα δάση γίνεται (τουλάχιστον τώρα κάπως συνήλθαν) από τα έπιπλα.

 

Γραφεία με μασίφ Birds eye maple να δουν τα μάτια σου και να σου τρέχουν τα σάλια! Κρεββάτια, κομοδίνα κλπ όλα γίνονταν ή γίνονται από την ακριβότερη ξυλεία.

 

¶ρα μόλις ανακάλυψες το επτασφράγιστο μυστικό!

 

Overlay!

Μα φυσικά, γυαλίζει και συντηρεί ξύλα. (λεμονέλαιο κοινώς σε σπρέι) Βέβαια και το λεμόνι που πέταξε η γυναίκα του dimicupo γι αυτό του το πέταξε. Αυτή ξέρει.

 

Εκτός κι αν η κιθάρα σου είναι από γνήσιο κοντρα πλακέ θαλάσσης, ή mdf.

Τις περισσότερες φορές είναι πιό πιθανό τα ξύλα της κιθάρας να είναι υποδεέστερα της τραπεζαρίας μας.

Αυτό θα πεί σπατάλη!

Και μετά μου λες που πάει ο Αμαζόνιος και η Τζάβα...

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα οι βαφες και τα λουστρα των οργανων πλησιαζουν πιο πολυ στα αυτοκινητα παρα στα επιπλα!Σκεψου οτι η διαδικασια βαφης κιθαρας και αυτοκινητου ειναι κοινη...οποτε μαλλον η κιθαρα σου ειναι οχημα κ οχι επιπλο! :lol: :lol: :lol:

Μπορεις να βαλεις κερι κ γιαλιστικο αυτοκινητου αφοβα, να καθαρισεις τα πλαστικα μερη με καθαριστο πλαστικων αυτοκινητου και WD-40 για τα μεταλλικα μερη....

Τα εχω δοκιμασει ολα! :wink:

Texas tone that's bad to the bone...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Μια που το έθεσες στη σωστή βάση...

Οι Gibson φτιάχνονται σαν έπιπλα.

Βερνίκια, κόλλες, κλπ. :lol:

Οι Fender σαν αυτοκίνητα.

Χρώματα κοινά, βίδες, μέταλα... :lol:

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια που το έθεσες στη σωστή βάση...

Οι Gibson φτιάχνονται σαν έπιπλα.

Βερνίκια' date=' κόλλες, κλπ. :lol:

Οι Fender σαν αυτοκίνητα.

Χρώματα κοινά, βίδες, μέταλα... :lol:[/quote']

 

 

..εγώ ο φτωχός να μην ελπίζω ποτέ σε μια σιφινιέρα....ούτε κάν σε κομμότα....για κάνα lada πάω...γμτ..

Μα καθόλου δεν αγαπάς τους ανθρώπους ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου