Προς το περιεχόμενο

Service Κιθάρας Στη Θεσσαλονίκη...??


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω να πάω για service την κιθάρα μου ΠΟΛΥΥΥΥ(!!!) καιρό.... ας πούμε 2-2,5 χρόνια :oops: Αίσχος και ντροπή.. Βέβαια καλά κρατιέται (για τόσο καιρό ασετάριστη...). Λογικά αυτά που θα χρειαστεί θα είναι ίσιωμα/στρώσιμο μανίκι, καθάρισμα τάστα, intonation, τρέμολο και τα ηλεκτρονικά της από ψέκασμα για χρατς χρουτς ή και αλλαγή κανα ποτενσιόμετρο.

 

Πόσο να κοστίζει άραγε η διαδικασία αυτή (απλό service) με τιμές Θεσσαλονίκης 2007???

 

Τα μαστόρια που εμπιστευόμουν τόσο καιρό ήταν ο Μιχάλης (πρώην Music Store - εκεί που είναι σήμερα ο Ζοζέφ - και νυν Στόλλας) και ο Fret. Ήμουν από τους τυχερούς του Fret. Δεν μου είχε δημιουργήσει πρόβλημα και κάτι ωραίες πατέντες που του ζήτησα στα ηλεκτρονικά του οργάνου τις έκανε μια χαρά. Κατανοώ ωστόσο ότι δεν είναι κι από τους πιο προσεκτικούς και "ψείρες" ανθρώπους στον πλανήτη!!

 

Σκέφτομαι ωστόσο για αλλαγή να πάω κι εγώ μια βόλτα από Γιαπιτζόγλου. Για πείτε τις απόψεις σας....και πάνω απ'ολα τις τιμές τους!!!! Είτε του Fret είτε του Γιαπιτζόγλου είτε όποιου άλλου εμπιστεύεστε!!

 

Θα μπορούσα να πάω μια βόλτα από του Γιαπιτζόγλου και να ρωτήσω τον ίδιο αντί να σας ζαλίζω...αλλά έχει μαγαζί στου διαόλου...

 

Thanks anyway...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηγα το δικο μου για ισιωμα στο γιαπιτζογλου και εκανε γαμω τις δουλειες.

ακομα επειδη ειχα αλλαξει μαγνητες μονος μου ο bridge ηταν πολυ ψηλα για να το φερει στο επιπεδο που ηθελε και ετσι τον εσκαψε μονος του΄ πραγμα που δεν μου το χρεωσε.

σκεφτομαι σοβαρα να παω και για αλλαγη ταστων καθοτι το μπασακι μου τριζει στις ψηλες νοτες.

απο μενα μια ψηφο στον γιαπιτζογλου.

στην ναβαρινου ειναι ενα μαγαζακι που πουλαει χορδες μπορεις να πας εκει την κιθαρα σου του γιαπιτζογλου ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...και ετσι τον εσκαψε μονος του΄ πραγμα που δεν μου το χρεωσε...

στην ναβαρινου ειναι ενα μαγαζακι που πουλαει χορδες μπορεις να πας εκει την κιθαρα σου του γιαπιτζογλου ειναι

 

Προφανώς σε ενημέρωσε και σε ρώτησε πριν το κάνει εεε!?! Δεν έμαθες για το σκάψιμο ΜΕΤΑ τη δουλειά!?!

 

Το "ΧΟΡΔΕΣ" εννοείς??

 

Τιμή δεν μου είπες...κι ας πήγες και μπάσσο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είδα και πολύ κίνηση από noiz-άδες που σετάρονται στον Γιαπιτζόγλου.. οπότε για να λύσω τουλάχιστον την απορία μου όσον αφορά τις τιμές του, τον πήρα ένα τηλέφωνο. Δεν ξέρω αν θα μου έλεγε κάτι διαφορετικό αν πήγαινα από κοντά, αλλά ακούστε τιμή για ένα απλό και κλασσικό service-σετάρισμα.

 

85 Ευρώ!!!

 

ΠΛΑΚΑ ΜΕ(!) ΚΑΝΕΙΣ????

 

Μακάρι να τα αξίζει το παλικάρι...αλλά δεν είναι τιμή αυτή...τουλάχιστον όχι για κατοίκους αυτού του πλανήτη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα και εγω ενδιαφερομαι να παω μια κιθαρα μου για σερβις. θελει κυριως λιμαρισμα μερικα ταστα και θελω να σκαψω κατω απο το τρεμολο της για να ανεβαινει κιολας. αυτο μπορει να το κανει ο γιαπιτζογλου?

http://www.neobux.com/?r=Evarian

βγάλτε λεφτάκια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι όντως πανάκριβος. Αλλά ΜΙΑ φορά που του έδωσα για στρώσιμο κανονικό και όχι απλό setup μια Gibson LP όταν την πήρα στα χέρια μου πραγματικά ενιωσα πως αγόρασα καινούργιο όργανο.

 

Τώρα το άν αξίζει ή όχι ... είναι άλλου παπά ευαγγέλιο. Λογικά όχι αφού δεν ξαναπηγα!!!

 

Πλέον τις κιθάρες τις σετάρω μόνος μου αλλά ποτέ δεν κατάφερα να κάνω τόσο καλή δουλειά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να δοκιμάσεις και τον Παναγιώτη Λάμπη.Είναι σε ενα στενό στη λεωφόρο Στρατού ,Θεαγένους Χαρίση μου πηρε για τρίψιμο και set up 45 + χορδές.Έκανε απίθανη δουλειά κυρίως γιατί την κιθάρα την έκανε όπως του τη ζήτησα :D

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...θελει κυριως λιμαρισμα μερικα ταστα και θελω να σκαψω κατω απο το τρεμολο της για να ανεβαινει κιολας

 

Αυτό μάλλον θα κοστίσει και κάτι παραπάνω..δε νομίζεις??? 8O

 

Ξηλώσου!!!!! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
.... και θελω να σκαψω κατω απο το τρεμολο της για να ανεβαινει κιολας....

Μπορείς να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος πάνω σ' αυτό? Τι τρέμολο είναι αυτό που δεν "ανεβαίνει"?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το τρεμολο ειναι απο τα πρωτα double locking και ειναι σε στυλ floyd rose απλα κατω απο το τρεμολο δεν ειναι εντελως σκαμενη. απλα εχει λιγο χωρο για να ανεβει. πολυ λιγο. δεν αρκει για ενα καλο εφφετζιλικι με αρμονικες και τετοια. γι αυτο θελω καποια στιγμη να σκαφτει απο κατω για να εχει χωρο να ανεβαινει πολυ.

http://www.neobux.com/?r=Evarian

βγάλτε λεφτάκια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου