Προς το περιεχόμενο

Αγορά ενισχυτή μπάσσου...Ποιος ειναι ο κατάλληλος?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδώ και 5 σχεδόν χρόνια που έχω αγοράσει το μπάσσο μου [OLP ErnieBall - Musicman, chinese], μελετάω χωρίς ενισχυτή.Νομίζω ότι πλέον δεν μπορεί να συνεχιστεί αυτό και έχω αρχίσει να ψάχνω για ενισχυτή. Τα χρήματα που διαθέτω είναι maximum 250ευρώ και σκέφτομαι να πάρω ενισχυτή τουλάχιστον 30άρη.Το πρόβλημα ειναι ότι δεν έχω την πολυτέλεια να τριγυρνάω σε μαγαζιά και να δοκιμάζω επιτόπου ενισχυτές.Γι'αυτό ζητάω συμβουλές για το τί θα ήταν κατάλληλο για μένα.Ασχολούμαι κυρίως με alternative rock & nu metal και επειδή έχω ένα πεταλάκι overdrive boss, καλό θα είναι ο όποιος ενισχυτής να βγάζει καθαρά το overdrive, όταν είναι ενεργό. Με όσους ενισχυτές έχω παίξει ως τώρα, ξεχώρισα έναν Gallien Krueger, με τον οποίο έπαιξα πρόσφατα και έμεινα αρκετά ικανοποιημένη, και ως προς τον καθαρό του ήχο, και ως προς το ότι το πεταλάκι ακουγόταν τέλεια. Μου τον προτείνουν και άλλοι και θα ήθελα γνώμες απο άποψη ποιότητας και αντοχής. Έχω βρει στο Thomann έναν τέτοιο, που ίσως να είναι τέλειος για την περίπτωσή μου.....

[http://www.thomann.de/gr/gallien_krueger_backline_bl110_basscombo.htm]

Εσείς τί προτείνετε;

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

8O

_use your brain_

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλωσήρθες!

 

Τρέχει ένα παρόμοιο θέμα εδώ

 

 

Τώρα όσο αναφορά την σειρά backline δεν είναι και τίποτα σημαντικό! Αν θέλεις Gallien Krueger Combo καλύτερα να κρατήσεις τα λεφτά σου γι αυτόν που θα σου μείνει για πάντα! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προσθέσω οτι οι backline έχουν και δικό τους overdrive. Μηπως θα σου ηταν ευκολο να αναφερεις πως μελέταγες τοσα χρόνια χωρίς ενισχυτή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να το συνέδεε με pc...

 

Εμ κι εγω παρατησα τον 30άρη όταν ανακάλυψα τις slap ιδιότητες των ηχείων αυτοκινήτου που έχω συνδέσει στο PC!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε?

 

εχω ενα κασσετοφωνο αυτοκινητου για ενισχυτη ηχου στο PC και ηχεια Yamaha αυτοκινητου για ...ηχεια. Αποδίδουν πολύ καλό slapping! Καλύτερα και απο τον 30άρη ενισχυτάκο που έχω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προσθέσω οτι οι backline έχουν και δικό τους overdrive. Μηπως θα σου ηταν ευκολο να αναφερεις πως μελέταγες τοσα χρόνια χωρίς ενισχυτή?

ε.....έκαψα ένα φορητό ραδιοκασετόφωνο πάνω στο οποίο έβαζα το μπάσο...και μετά στο pc....κλασσικά....αλλα επειδή έχω αξοιπρέπή ηχειάκια...δε ρισκάρω να τα κάψω κι αυτά τώρα που πήρα το overdrive.....

ε....η τεχνολογία έχει πολλά κόλπα...

_use your brain_

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να το συνέδεε με pc...

 

Εμ κι εγω παρατησα τον 30άρη όταν ανακάλυψα τις slap ιδιότητες των ηχείων αυτοκινήτου που έχω συνδέσει στο PC!!!

είσαι θεός!χαχαχαχα

_use your brain_

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλωσήρθες!

 

Τρέχει ένα παρόμοιο θέμα εδώ

 

 

Τώρα όσο αναφορά την σειρά backline δεν είναι και τίποτα σημαντικό! Αν θέλεις Gallien Krueger Combo καλύτερα να κρατήσεις τα λεφτά σου γι αυτόν που θα σου μείνει για πάντα! ;)

 

κοίτα....ευχαριστώ για την πρόταση...αλλά τόσα λεφτά δεν έχω....μεχρι 250 το πολύ... :cry:

_use your brain_

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου