Προς το περιεχόμενο

Πετάλι Distortion???


panos_chem85

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδιά.Είμαι καινούργιος στο site σας και θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε κάποιο καλό πεταλάκι για metal distortion από Metallica μέχρι Cannibal Corpse.Τώρα έχω το Boss Metalzone, αλλά δεν λέει και πολλά...

 

Ευχαριστώ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλως ήρθες!Χωρίς να έχω ψάξει και πολύ το θέμα,απ' ότι έχω έχω καταλάβει,απ' τα καλύτερα πεταλάκια distortion θεωρείται το metal master της digitech.Επίσης η ίδια εταιρία έχει βγάλει και το death metal για ακόμα περισσότερη παραμόρφωση.

 

Θα ήταν καλό πάντως να κάνεις μια βόλτα στα μαγαζιά και να τα ακούσεις (αυτά και ό,τι άλλο βρεις) γιατί τελικά μπορεί να μη σου αρέσουν.Προσωπικά το metal master μου φάνηκε πολύ "τζιτζίκι".Πάντως να προσέχεις τις τιμές που θα σου πουν γιατί συνήθως οι εγχώριοι κλέφτες ζητάνε 120-140 ευρώ,ανώ στο thomann.de έχει 80.

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδω

 

http://www.musictoyz.com/

 

θα μπορεσεις να δείς & να ακούσεις σχεδόν όλα τα πετάλια που κατασκευάζονται σήμερα στον κόσμο,προσοχή όμως ο τύπος είναι ψιλοαπατεώνας με τους αγοαραστές απο Ευρώπη (καθυστερεί πολύ,πάιρνει τα χρήματα και δεν στέλνει τα πετάλια και άλλες ιστορίες τρόμου..) οπότε μην αγοράσεις απο αυτόν αλλα από αυτόν

 

www.stevesmusiccenter.com

 

(δηλ. για να το πω πιό απλά ακούς στον πρώτο & αγοράζεις απο τον δεύτερο :wink: )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπες ότι έχεις το metal zone.Πάρε όποιο πετάλι ανταποκρίνεται στο γούστο σου αλλά μην το πουλήσεις με λίγα λεφτά μπορείς να αλλάξεις το χαρακτήρα του με μετατροπή :wink: και να έχεις κάποιους ακόμα ήχους.

link

 

Υ.Γ Στο προτείνω απλά και μόνο επειδή δεν αξίζει τον κόπο να το πουλήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ευχαριστώ για τα links σας, ήταν πολύ κατατοπιστικά!

Βρήκα δύο Distortion της MXR, το signature του Dimebag Darell και το Double Shot Distortion τα οποί φέρνει ο Τρίμης και λέω να πάω να τα δοκιμάσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου