Προς το περιεχόμενο

Η επιστολη του Πανου...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

είχα την εντύπωση ότι ο Καγμάκης έφτιαχνε καλά όργανα...λάθος κάνω? Πάντως την συγκεκριμένη δεν την έχω ακούσει ποτέ...γιατί ο Πανούσης ξέρει να παίζει?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 348
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ας ανακεφαλαισουμε: Αυτος που τραγουδησε εντεχνα κομματια οπως Ριτα Ριτακι και την διασκευη του "Dont worry be happy" και ανοιξε νεους δρομους στο ειδος και καταξιωθηκε, την λεει σε αυτον που εγραψε το αλλο εντεχνο " ... σαν τρελη η καρδια μου χτυπαει" και βραβευτηκε ως εντεχνος.

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί ο Πανούσης ξέρει να παίζει?

Αν κρίνω από το γεγονός ότι γράφει και ενορχηστρώνει όλα του τα κομμάτια (κάποια εκ των οποίων δεν είναι αυτό που λέμε πανεύκολα), κάτι πρέπει να ξέρει κι αυτό το παιδί! :)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mωρε ο Τζιμακος και τραγουδισταρας ειναι & ειχε παντα τις ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ "παιχτικα" μπαντες στην Ελλαδα :wink: ε,κατι θα ξερει και αυτος,εκτος κι αν πηγανε μαζι του τοσοι μουσικαραδες (αντι να τρεχουν στα πολυ καλυτερα αμοιβομενα σκυλαδικα)....επειδη ζηλεψαν τους...κοιλακους του :lol: :lol: :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mωρε ο Τζιμακος και τραγουδισταρας ειναι & ειχε παντα τις ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ "παιχτικα" μπαντες στην Ελλαδα :wink: ε' date='κατι θα ξερει και αυτος,εκτος κι αν πηγανε μαζι του τοσοι μουσικαραδες (αντι να τρεχουν στα πολυ καλυτερα αμοιβομενα σκυλαδικα)....επειδη ζηλεψαν τους...κοιλακους του :lol: :lol: :lol:[/quote']

 

Το οτι εχει μουσικαρες στην μπαντα του, δεν σημαινει οτι γραφει και μουσικη ομως..."μουσικη" μπορει, *μουσικη* ομως οχι. :wink:

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας ανακεφαλαισουμε: Αυτος που τραγουδησε εντεχνα κομματια οπως Ριτα Ριτακι και την διασκευη του "Dont worry be happy" και ανοιξε νεους δρομους στο ειδος και καταξιωθηκε' date=' την λεει σε αυτον που εγραψε το αλλο εντεχνο " ... σαν τρελη η καρδια μου χτυπαει" και βραβευτηκε ως εντεχνος.[/quote']

 

Νομίζω πως το νοημα της επιστολης του Πανου ειναι οτι την εποχή που έδιναν στον κόσμο το "Ριτα Ριτάκι", ΔΕΝ διανοήθηκαν να το παίξουν ντίβες όπως κάνει ο νεανίσκος και νεανίας Χ/γιαννης. Στο κάτω κάτω η καριέρα των Κμιχαίων τραβηξε την ανηφόρα ενώ ο Χ/γιαννης περνάει την όποια εμπνευση του χερι χερι με τον χορηγό Cosmote και πιστεύω οτι η μουσα του έχει αρχίσει να βαριέται. Ο Χγιάννης έγραψε ολοκληρο δίσκο με θέμα την κινητη τηλεφωνία :Ρ ... Ας περάσει άλλα 10 χρόνια στο κουρμπέτι και ας πει την γνώμη του γιατι είμαι σίγουρος οτι μέχρι τότε θα την έχει διαμορφώσει πολλές φορές... Σε λίγο θα μας λεν την άποψη τους και οι Κατέλης, Αισθησιακός κλπ κλπ :ΡΡρρ

 

Να συμπληρώσω οτι τα τραγούδια των Κμιχαίων είναι αναγνωρίσιμα απο τον καθένα. Έχουν το στίγμα τους. Αναγνωρίσιμα απο τον καθένα ειναι και τα τραγούδια του Χγιάννη αλλα για άλλους λόγους. Είναι όλα τους παρόμοια :Ρ

Μπράβο στον Μιχαλάκη για το τσαμπουκαλίδικο ξεκίνημα στην δισκογραφία αλλα ειναι wet behind the ears όπως θα έλεγαν και οι Αμερικάνοι.. Πολύ νωρίς. Δεν είναι η σειρά του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου