Προς το περιεχόμενο

Αλμπουμ που προτεινουμε:


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

v/a seduction 3

 

album από καλλιτέχνες και γκρούπς είναι πάρα πολλά αλλά θα πω έναν όμορφο δίσκο που έχω λατρέψει...

 

carbon based lifeforms - hydroponic garden

ultimae, 2003

 

ambient electronica

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Artist: Judas Priest

Album: Painkiller

Gerne: Heavy Metal

 

Ε αμα δεν εχετε ακουσει κι αυτο και περιμενετε να ακουσετε απο εμενα λεπτομεριες για τους Metal Gods...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Band : Fates Warning

Album : A Pleasant Shade Of Gray

Genre : Progressive' date=' as it should sound like... :wink: [/quote']

 

+ lim1/x για x-->0.

 

Αυτός ο δίσκος είναι ΥΠΕΡΟΧΟΣ. Δεν υπάρχουν λόγια!!! Σίγουρα ένα από τα 10 καλύτερα metal albums που έχω ακούσει στη ζωή μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Band: Tori Amos

Title: "Little Earthquakes" και "Scarlet's Walk"

Genre: Έλα ντε, πώς το λες αυτό τώρα;

 

Δύο αριστουργηματικές δουλειές από την Tori. Ίσως λίγο υπερβολική και πομπώδης σε κάποια σημεία της, αλλά το σύνολο είναι πάντα καταπληκτικό, είτε με ένα σκέτο πιάνο, είτε με ηλεκτρονική στο background είτε με κιθάρες και ορχήστρα. Highlights από τους δύο δίσκους: "Winter", "Girl", "China", "Me And A Gun" από το πρώτο και "A Sorta Fairytale", "Wednesday", "Strange", "Gold Dust" από το δεύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Band: Spock's Beard

Title: "The Light"

Genre: Prog Rock

 

Κατά τη γνώμη μου το ντεμπούτο των Spock's Beard είναι ίσως ο καλύτερος prog δίσκος των 90s. Υπερβολική δήλωση ίσως, και πολλοί θα σπεύσουν να απαντήσουν ότι οι επόμενοι δίσκοι του group είναι πολύ πολύ καλύτερη - διαδεδομένη άποψη :) Εγώ επιμένω στο "The Lights"!!! Ουσιαστικά το cd αποτελείται από 4 κομμάτια, το ομόνυμο συν τα "Go The Way You Go", "The Water" και "On The Edge". Εξαιρώντας το "On The Edge" που δε μου έκανε ποτέ ιδιαίτερη εντύπωση και μάλλον ως filler το βλέπω (είναι και μικρό άλλωστε :lol:) τα υπόλοιπα τρία δίνουν μαθήματα εξέλιξης ενός κομματιού είτε με θέματα που χτίζονται το ένα πάνω στο άλλο ("The Light") είτε με θέματα που σε εκπλήσουν με τις εναλλαγές τους ("The Water"). Θα το βρείτε εύκολα νομίζω, σε επανέκδοση ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου