Προς το περιεχόμενο

μαξιλαρια...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

μου ρθε και ενα αλλο θεμα στο μυαλο...μελεταει κανεις με μαξιλαρια?αν ναι πως κ ποσο?εχει δει διαφορα?

πολλοι λενε οτι τα μαξιλαρια σφιγγουν τα χερια κ χαλανε ta chops...βεβαια μελεταγαν σε μαξιλαρια ατομα σαν τον buddy rich k (ksexasa ton allon :P ) που χαν τρελα chops...εσεις τι πιστευεται?εγω προσωπικα δεν μελεταω σε μαξιλαρια αλλα ισως το κανω στο μελλον...το σκεφτομαι ακομη...δεν θελω να σφιξουν τα χερια μου γιατι τα χαλαρα χερια ειναι το κλειδι για extreme speeds με διαρκεια...

I am Calm like a bomb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα,οταν εγω ειχα ξεκινησει να παιζω ντραμς,πριν καμια 13-14 χρονια,επειδη δεν υπηρχε δυνατοτιτα αληθεινης ντραμσ,επαιζα πανω στα μαξιλαρια αναγκαστικα.Οταν μετα πηγαινα στα κανανικα,ηταν σαφος καλυτερα,ακι ισως μου φαινοντουσαν μετα πιο ευκολα,λογο που το μαξιλαρι δεν εχει καλη επαναφορα.Τωρα γνωμη μου ειναι οτι αν εχεις ενα practise kiti,δεν χρειαζεται να κανεις εξασκηση στα μαξιλαρια.Εγω το μονο που κανω καμια φορα ειναι τα paradiddlle ή double stroke και τετοια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχεις κανονικο σετ η practise kit η εστω ενα practise pad δεν βλεπω τον λογο να το γυρησεις σε μαξιλαρια.Σε παλιοτερες εποχες δεν υπηρχε και τοσο μεγαλο hardware support οποτε ο καθενας προφανως εκανε οτι μπορουσε.Δεν νομιζω οτι ο Μπαντι πηρε κατι xtra παιζωντας σε μαξιλαρια.Αν θες να κανεις endurance practise, μπορεις να παιξεις με πιο βαριες μπακετες και να βαλεις βαρακια στα ποδια σου απ αυτα που πιανουν με σκρατς στους αστραγαλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες αργότερα...

Πιστεύω ότι καλύτερα είναι να πάρεις ένα πρακτισ παντ που δεν κάνει παραπάνω από 10 ευρώ. Δεν μου αρέσει καθόλου να πάιζωσε μαξιλάρια γιατί δεν έχει καμία σχέση με το feeling της drums.

"Να με θάψουν οι οχτροί γιατί με θάβουν οι φίλοι"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου