Προς το περιεχόμενο

esp horizon II fr vs kh-2


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εκείνο που σίγουρα μπορώ να πω είναι ότι τα specifications της KH-2 τα βρίσκεις σε πολύ καλύτερη τιμή.

 

Τώρα απο εκεί και πέρα οι kh-2 έχει διαφορετικούς μαγνήτες και γέφυρα απο την horizon.Οπότε προκειμένου να μη γράφουμε άδικα πες μας τι ακριβώς θέλεις απο την κιθάρα :wink:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν και εγώ δεν έχω καμία από αυτες εγώ σου προτείνω με 1000 την horizon. Τήν έχω ψάξει πάρα πολύ, είναι απλά ΤΕΛΕΙΑ. Το μόνο μειονέκτημα που δεν αλλάζει έιναι ότι το μπράτσο της είναι πολύ μεγάλο :( :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε γενικα ειναι τουλαχιστον βλακεια να παιρνεις μια κιθαρα με το ονομα καποιου αλλου κιθαριστα, ειναι σαν να χανεις μερος της προσωπικοτητας σου και να κανεις και τσαμπα διαφημιση. Την κιθαρα πρεπει να την κανει ο εκαστοτε κιθαριστας αυτο που ειναι ο ιδιος και οχι να την παιρνει επειδη καποιος αλλος την εκανε αυτο που ειναι. Ασε που η horizon ειναι και κουκλα!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η γνώμη μου είναι ότι η ΚΗ2 είναι πολύ καλή για το είδος της αλλά μόνο για αυτό. Καθαρά μεταλλοκιθάρα και τελείως μονοδιαστατη. Η Horizon θα σου επιτρεψει να παίξεις περισσότερα πράγματα.

Και το μπράτσο μου φαίνεται μια χαρα. Ούτε γυαλόχαρτα, ούτε τάστα ούτε τίποτα. Εν θέλεις πιο λεπτό μία αντιστοίχου επιπέδου επιλογή είναι κάποια από τις Prestige Ibanez neck-thru.

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα χαρακτηριστικά της KH-II τα βρίσκεις και στην M-II NTB, εκτός από τα knobs...έχεις ένα volume και ένα switch....εγώ θα έλεγα να πάρεις την M-II εκτός αν είσαι die-hard fan του Kirk!! :D (σαν κι εμένα), οπότε τσίμπα τη!

 

Η horizon ωραία είναι, αλλά προσωπικά δεν θα την έπαιρνα...γούστα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου