Προς το περιεχόμενο

esp horizon II fr vs kh-2


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εκείνο που σίγουρα μπορώ να πω είναι ότι τα specifications της KH-2 τα βρίσκεις σε πολύ καλύτερη τιμή.

 

ακριβώς... :wink: Αυτό το "kh" την κάνει ακριβή....

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Γεια χαρα παιδεια ειμαι καινουργιος εδω και ειπα να πω τη γνωμη μου μιας και εχω την Horizon FR-II και την M-II Deluxe

Λοιπον κατα τη γνωμη μου η Horizon ειναι πολυ καλυτερη απο την KH,

Ξυλα: H: Alder/ maple top, KH: Alder

Fretboard: H:ebony, KH: Rosewood

Neck joint: NT BOTH (kh kai me bolt on)

Pickups:H: Seymour Dunkan TB-4(JB), 59, KH(2 EMG 81) δεν εχει ποικιλια σε ηχους δηλαδη.

Bridge: OFR BOTH

Επισης η Horizon εχει binding σε ολο το σωμα, ταστιερα και headstock...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με σύγκριση στα χαρτιά όντως φαίνεται να υπερτερεί. Μην ξεχνάς όμως ότι το αν ένα όργανο υπερτερεί έναντι κάποιου άλλου σε κάποιους τομείς δεν μπορεις να το κρίνεις μόνο από τα τεχνικά χαρακτηριστικά. Στη συγκεκριμένη περίπτωση μιλάμε για διαφορετικής φιλοσοφίας όργανα, παρ'όλο που είναι της ίδιας εταιρίας. Αλλο προσανατολισμό έχει το ένα και άλλον το άλλο. Επίσης στα χαρτιά δεν φαίνεται η ποιότητα κατασκευής και η ποιότητα του κάθε ξύλου. Αν και τυχαίνει στη συκγεκριμένη περίπτωση να είναι εφάμιλλα. Τι συμπέρασμα θα έβγαζε όμως κανείς αν έκανε μια τέτοια σύγκριση μεταξύ της συγκεκριμένης ESP Horizon και μιας PRS Standard 22... Μάλλον εδώ τα χαρτιά δε θα έδιναν και την απολύτως σωστή εικόνα... :wink:

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα αλλα αφου μιλαμε για τις σιγγεκριμενες που οπως ειπες ειναι εφαμιλλες σε ποιοτητα τοτε παμε κατευθειαν στα Specs, επισης ουτε τα εχω δει απο πουθενα και απλα τα μεταφερω, την horizon την εχω και εχω παιξει την KH, εγω δεν θα εδινα τα λεφτα μονο και μονο για να γραφει KH, η ποιοτητα κατασκευης στην Horizon ειναι τελεια οπως και στην KH, απλα η γνωμη μου ειναι οτι η Horizon ειναι καλυτερη και πανω απο ολα αξιζει τα λευτα της, βεβαια ολα αυτα ειναι υποκειμενικα... 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ sharpshooter δεν ρωτάνε τέτοια πράγματα.... Όταν υπάρχουν λεφτά για ESP Horizon, δεν το σκέφτεσε! ΠΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ! Την έχω παίξει και είναι απλώς τελεια, θεική υπέροχη. Το πιο γα... όργανο που έχω πιάσει ποτέ. Σε κάθε τομέα. Η κιθάρα των ονείρων μου... Όταν την πάρεις θέλω κ εγώ να παίξω! :D :D :D :D :D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια. μου δωσατε να καταλαβω οτι η kh-2 δεν αξιζει τα 2000+ και ηδη παραγκειλα την horizon σε see trough black

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια. μου δωσατε να καταλαβω οτι η kh-2 δεν αξιζει τα 2000+ και ηδη παραγκειλα την horizon σε see trough black

Mε το που την παίρνεις πρώτα θα τη δούμε εμείς (σε φωτό ε) και μετά εσύ.... 8) :D

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με γειεεεεεεεες!!! Είναι φοβερή επιλογή. θα καραγουστάρεις με τη συγκεκριμένη κιθάρα πιστεύω. ;)

 

Εννοείται οτι περιμένουμε fotoz...

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ένα γυαλόχαρτο όλα αλλάζουν

με γυαλόχαρτο θα μικρύνεις το μπράτσο??

ίσως αν είσαι ισοβίτης και θέλεις κάπως να γεμίσεις τις ατελείωτες Ελευθερές ώρες σου :D :D

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια. μου δωσατε να καταλαβω οτι η kh-2 δεν αξιζει τα 2000+ και ηδη παραγκειλα την horizon σε see trough black

αγοραζεις 1600 ευρω κιθαρα που την εχεις δει μονο σε φωτογραφια στο net???

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου