Προς το περιεχόμενο

Πώληση μέσω ebay;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το εχω καταλαβει αυτο οπως κ το οτι αφου πουλαω κατι δευτερο χερι θα χασω καποια χρηματα! Εχω κανονισει μια πολυ σωστη τιμη ωστε το μπασο μου να προτιμηθει. Τωρα για τη μεταφορικη ποια να χρησιμοποιησω? την DHL?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Επαναφέρω για 3η (!!) φορά το θέμα για να θέσω ακριβώς την ίδια ερώτηση, αφού δεν έχω εμπειρία από πωλήσεις σε ebay.

 

Άντε και βάζω τον ενισχυτή μου και βρίσκεται κάποιος να τον κατοχυρώσει.

Εφ όσον υποθέσουμε ότι ο αγοραστής είναι από κράτος μέλος της ΕΕ, ποιον τρόπο θα διαλέγατε να στείλετε τον 18κιλο λαμπάτο σας;

 

Και γενικότερα αν υπάρχει κάτι άλλο που πρέπει να γνωρίζουμε για να αποφύγουμε τις κακοτοπιές (πχ τρόπος πληρωμής κτλ), ελεύθερα!

 

 

www.youtube.com/channel/UCelzEAB-vToaDU1y4jeUQpg

www.facebook.com/groups/garagevibe/ www.facebook.com/revoltedmasses http://vaggelisrevolted.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οι ερωτησεις σου εχουν απαντηθει περισσοτερες απο 10 φορες στο παρον φορουμ.

 

Δεν θα πουλαγα τον 18κιλο ενισχυτη μου στο ebay γιοα τους λογους που προαναφερθηκαν στο παρον thread. Μπορεις ωστοσο να ρωτησει την DHL, FEDEX, ταχυμεταφορες κλπ ποσο κοστιζουν τα μεταφορικα για εναν 18κιλο ενισχυτη (και εν συνεχεια να απαγοητευθεις).

 

Α, paypal.

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε και βάζω τον ενισχυτή μου και βρίσκεται κάποιος να τον κατοχυρώσει.

Εφ όσον υποθέσουμε ότι ο αγοραστής είναι από κράτος μέλος της ΕΕ, ποιον τρόπο θα διαλέγατε να στείλετε τον 18κιλο λαμπάτο σας;

 

Η Γενική Ταχυδρομική έχει μια "σχετικά" φθηνή υπηρεσία economy με την οποία συμφέρουν κάποιες αποστολές! Θέλει όμως άψογο πακετάρισμα, φωτογραφίες κατα το πακετάρισμα και να είσαι κάτοχος της απόδειξης αγοράς ώστε να μη παραλήψεις να το ασφαλίσεις! Είναι κανίβαλοι!  ;D

 

Από την άλλη όμως αν ο ενισχυτής σου δεν είναι κάτι σπάνιο ή με μεγάλη τωρινή αξία σε σχέση με τότε που τον αγόρασες δεν βρίσκω λόγο να τον πουλήσεις στο ebay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε και βάζω τον ενισχυτή μου και βρίσκεται κάποιος να τον κατοχυρώσει.

Εφ όσον υποθέσουμε ότι ο αγοραστής είναι από κράτος μέλος της ΕΕ, ποιον τρόπο θα διαλέγατε να στείλετε τον 18κιλο λαμπάτο σας;

 

Χωρίς πλάκα,ο πιο οικονομικός τρόπος είναι να τον πας εσύ ο ίδιος είτε αεροπορικώς είτε με το αυτοκίνητο..Είναι τόσα πολλά τα λεφτά που ζητάνε τα courier που θα αγγίζουν την αξία του ενισχυτή,οπότε ξέχνα το..  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου