Προς το περιεχόμενο

Σατανολατρεια - θανατολατρεια στην ρόκ.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω δεν ειπα πως δεν ειναι χρησιμη η πειραματικη επαληθευση.

Αυτο ειναι δικο σου λεγομενο.

Ισα ισα εγραψα πως ειναι απαραιτητη.

Eιπα epishw πως ειναι σημαντικο καποιες θεωριες να μπαινουν στα

εργαστηρια και να αναλυονται εξονυχιστικα.

Ο 'επιστημονικος μεσαιωνας' που αναφερθηκα ειναι το να μενεις προσκολλημενος στα τωρινα δεδομενα,χωρις να ψαχνεις νεους τροπους κατανοησης του κοσμου.Και ο κοσμος παει μπροστα κυριως απο επαναστατικες θεωριες και πολλη μελετη.

Οτι δεν καταλαβαινεις εσυ ή εγω δεν σημαινει οτι ειναι τεχνασμα καποιου

αγυρτη απατεωνα.Απαιτειται ερευνα για να αποδειξουμε οτι κατι δεν ισχυει ή το αντιστροφο...

Δυστυχως παιρνεις τα ακρα αυτων που γραφω και αυτο δεν σε τιμα. :wink: Οπως επισης ειρωνευεσαι εκει που δεν εχεις επιχειρηματα.

Να σου αναφερω επισης πως το αρθρο της wikipedia που παρεθεσες αφορα την μια οψη του νομισματος.Οταν εισαι ετοιμος να δεις και την αλλη το συζηταμε.

Δυστυχως τωρα ομως πρεπει να παω για δουλεια. :( :cry: Τα λεμε το βραδυ :wink:

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 158
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator
Εγω δεν ειπα πως δεν ειναι χρησιμη η πειραματικη επαληθευση.

Αυτο ειναι δικο σου λεγομενο.

Ισα ισα εγραψα πως ειναι απαραιτητη.

Ο σωστός όρος είναι πειραματικός έλεγχος και όχι πειραματική επαλήθευση. Να ξεκινάς τον έλεγχο χωρις κατ' ανάγκη να θέλεις να επαληθεύσεις τη θεωρία σου. Γι αυτό και είναι σκόπιμο ο έλεγχος να γίνεται και από άλλους.

 

Eιπα epishw πως ειναι σημαντικο καποιες θεωριες να μπαινουν στα

εργαστηρια και να αναλυονται εξονυχιστικα.

Κανείς δεν το αρνήθηκε αυτό σε κανένα. Πολλοί όμως αγύρτες το αποφεύγουν γιατί δεν έχουν τη συγκρότηση και τη γνώση που απαιτείται γι αυτό.

 

Ο 'επιστημονικος μεσαιωνας' που αναφερθηκα ειναι το να μενεις προσκολλημενος στα τωρινα δεδομενα' date='χωρις να ψαχνεις νεους τροπους κατανοησης του κοσμου.Και ο κοσμος παει μπροστα [b']κυριως [/b]απο επαναστατικες θεωριες και πολλη μελετη.

Και ποιός σου είπε ότι μένω προσκολλημένος? Η μέθοδός μου όμως είναι τίμια.

 

Οτι δεν καταλαβαινεις εσυ ή εγω δεν σημαινει οτι ειναι τεχνασμα καποιου

αγυρτη απατεωνα.Απαιτειται ερευνα για να αποδειξουμε οτι κατι δεν ισχυει ή το αντιστροφο...

 

Πίστεψέ με, τους αγύρτες απατεώνες καιροσκόπους ψευδοεπιστήμονες τους καταλαβαίνω αφού αρθρώσουν 2-3 προτάσεις.

Το βασικότερο: ΔΕΝ ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ΚΑΜΙΑ ΕΡΕΥΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΩ ΕΓΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο "ΧΥΖ". Ο "ΧΥΖ" είναι αυτός που πρέπει να αποδείξει ότι έχουν βάση τα λεγόμενά του.

 

Σκέψου:

Αν εγώ βγώ και πω ότι ξέρω να πετάω θα πρέπει η επιστημονική κοινότητα να κάνει τα σχετικά πειράματα για να αποδείξει το αντίθετο? (Ειδικά αν εγώ δεν συνεργάζομαι και δεν κάθομαι να με πετάξουν από το παράθυρο? :lol: :lol: :lol: )

Όχι κύριοι, ΕΓΩ θα είμαι αυτός που θα πρέπει να αποδείξει ότι ξέρει να πετάει. Διαφορετικά κατατάσσομαι στους "μάγους".

 

Τέλος pastelie, κράτα κάτι ακόμα κατά νου. Γράφω εναντίων κάποιων απόψεων, των αντίστοιχων μεθόδων και κατά κάποιων απατεώνων καιροσκόπων που ασφαλώς υπάρχουν.

Εσύ γιατί γράφεις εναντίον εμού προσωπικά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 σελίδες το thread και δεν είδα κανένα να αναρωτιέται:

 

Anouvis_GR εσύ γιατί έχεις το nick αυτό και τo ανάλογο avatar;

 

 

 

Για όσους χρειάζεται να φρεσκάρουν την μνήμη τους:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Anubis

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατα την αποψη μου δεν ειναι ολη μεταλ, με τερατα κα διαβολους και μπλα μπλα μπλα... τα συγκροτηματα αυτα ειναι αρκετα αλλα αυτες οι εικονες πολλες φορες συσχετιζοντε με τους στιχους... επισης πολλα συγγροτηματα δεν ειναι ετσι... εκτος αν και στη white metal αναφερεται ο διαβολος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 σελίδες το thread και δεν είδα κανένα να αναρωτιέται:

 

Anouvis_GR εσύ γιατί έχεις το nick αυτό και τo ανάλογο avatar;

 

 

 

Για όσους χρειάζεται να φρεσκάρουν την μνήμη τους:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Anubis

 

Ο Ανουβης ήταν Ψυχοπομπος θεός. Φύλακας και προστάτης των ψυχών ο οποίος τις οδηγουσε (εκπαίδευε) στο να λάβουν περεταιρω εμπειρίες, όσες δηλαδή δεν έλαβαν εν ζωή. Το θέμα είναι μεγάλο και ανηκει στον αποκρυφισμό που φαντάζομαι αυτό θα απαγορεύεται στο Noiz. γιαυτο και δεν συνεχιζω. Όποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει pm

 

 

Όμως δεν έχει καμία σημασία με την θανατολαγνεία πτωματολαγνεία και διαβολολαγνεία που ρώτησα. Η διαφορα μπορεί σε κάποιους να φαινεται μικρή και λεπτή αλλά είναι υπαρκτή και ουσιαστική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι μεγάλο και ανηκει στον αποκρυφισμό

 

Εγώ νόμιζα πως άνηκε στην μυθολογία νοτίου μας λαού. Νομίζω η μεσόγειος και το λιβικό πέλαγος μας χωρίζει.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 σελίδες το thread και δεν είδα κανένα να αναρωτιέται:

 

Anouvis_GR εσύ γιατί έχεις το nick αυτό και τo ανάλογο avatar;

 

 

 

Για όσους χρειάζεται να φρεσκάρουν την μνήμη τους:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Anubis

 

Ο Ανουβης ήταν Ψυχοπομπος θεός. Φύλακας και προστάτης των ψυχών ο οποίος τις οδηγουσε (εκπαίδευε) στο να λάβουν περεταιρω εμπειρίες' date=' όσες δηλαδή δεν έλαβαν εν ζωή. Το θέμα είναι μεγάλο και ανηκει στον αποκρυφισμό που φαντάζομαι αυτό θα απαγορεύεται στο Noiz. γιαυτο και δεν συνεχιζω. Όποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει pm

 

 

Όμως δεν έχει καμία σημασία με την θανατολαγνεία πτωματολαγνεία και διαβολολαγνεία που ρώτησα. Η διαφορα μπορεί σε κάποιους να φαινεται μικρή και λεπτή αλλά είναι υπαρκτή και ουσιαστική.[/quote']

 

Τον Ανούβη δεν τον διάλεξες τυχαία λοιπόν.

 

Δε μου λες τότε, η δική σου άποψη στο θέμα αυτό που ξεκίνησες πού βρίσκεται; Σ'όλες αυτές τις σελίδες δεν κατάφερα να τη βρω κάπου.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι μεγάλο και ανηκει στον αποκρυφισμό

 

Εγώ νόμιζα πως άνηκε στην μυθολογία νοτίου μας λαού. Νομίζω η μεσόγειος και το λιβικό πέλαγος μας χωρίζει.

 

Ο Ψυχοπομπός θεός Ανούβης υπήρχε σε όλους τους λαούς με διαφορετικά ονόματα. Σήμερα για παράδειγμα έχουμε την χριστιανική εκδοχή του, τον Αρχάγγελο Μιχαήλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου