Προς το περιεχόμενο

Χάρτινα καλαμάκια, όλους μας χαλάνε, καιρός να αντισταθούμε


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα πράγματα είναι χειρότερα από ότι φαντάζεστε, αυτό το βίντεο τα εξηγεί καλά, τα εξηγεί ωραία:

Τουλάχιστον σταματήστε να τα χρησιμοποιείτε μέχρι να διορθώσουν την διαδικασία παρασκευής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα θέλω και εγώ. Μας τα πουλάνε χάρτινα και ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ και δεν μου κάθονται καλά, πιστεύω πως είναι χρωματισμένο έτσι και λιώνει στο στόμα μου και μου κάνει κακό, ενστικτωδώς το πιστεύω, δεν ξέρω τι μου συμβαίνει πάντως τα απεχθάνομαι και προσπαθώ να κάνω απόθεμα από τα παλιά.

 Κακά χάρτινα καλαμάκια, bad, bad, bad, μπλιάχ, τα ΜΙΣΩ, τα ΑΠΕΧΘΑΝΟΜΑΙ. μπλιάχ🤪

  • Like 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμπρός του φρεντο οι κολασμένοι
Της φραπας σκλάβοι εμπρός-εμπρός
Το δίκιο απ' το καλαμακι βγαίνει
Σα βροντή σαν κεραυνός

 

 

Φτάνουν πια των χαρτινων τα χρόνια
Όλοι εμείς οι καφενοβιοι της γης
Που ζούσαμε στην καταφρόνια
Θα γίνουμε το παν εμείς

 

 

Στον Αγώνα Ενωμένοι
Κι ας μη λείψει κανείς
Ω! Να 'το, μας προσμένει
Καλαμακι πολυπροπυλενικης


Υπουργοι, κομισιον, οικολογοι
Με πλάνα λόγια μας γελούν
Της Γης οι δούλοι της καφεινης
Μοναχοί τους, θα σωθούν


Για να σπάσουμε τα δεσμά μας
Για να πάψει των χαρτινων η σκλαβια
Να νιώσουν πρέπει τη γροθιά μας
Και της εσπρεσιερας τη φωτιά

 

 

Στον Αγώνα Ενωμένοι
κι ας μη λείψει κανείς
Ω! Να 'το, μας προσμένει
Καλαμακι πολυπροπυλενικης

  • Like 3
  • Χαχα 4
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατάρα και φρίκη σε όλους όσους συνέβαλαν στην απόφαση για τα πλαστικά καλαμάκια.

 Όλο μου το μίσος και η κατάρα πάνω τους, κακό να τους βρει για το κακό που μου έκαναν, το κακό με τα καλαμάκια. 💣

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

Έχω να χρησιμοποιήσω καλαμάκι πάνω από 20 χρόνια.

Φραπέδες δεν πίνεις? δεν μπορεί, ο φραπές και το καλαμάκι είναι έννοιες αλληλένδετες, δεν μπορεί να υπάρξει το ένα χωρίς το άλλο, μιλάμε για το μόνο γνήσιο ελληνικό ρόφημα. Εκεί μας χτυπάνε, στη ρίζα του τι σημαίνει σύγχρονος Έλληνας, για να μην πω και αρχαίος

Επεξεργασμένο από Άγιος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Άγιος είπε

Φραπέδες δεν πίνεις? δεν μπορεί, ο φραπές και το καλαμάκι είναι έννοιες αλληλένδετες, δεν μπορεί να υπάρξει το ένα χωρίς το άλλο, μιλάμε για το μόνο γνήσιο ελληνικό ρόφημα. Εκεί μας χτυπάνε, στη ρίζα του τι σημαίνει σύγχρονος Έλληνας, για να μην πω και αρχαίος

Επειδή πίνω κρύο καφέ ακόμα και το χειμώνα, φραπέ σπανιότερα πια, κυρίως freddo cappuccino που τον φτιάχνω και στο σπίτι με εξαιρετικό αφρόγαλα, ΚΑΤΑΡΑ και ΦΡΙΧΤΗ ΖΩΗ γεμάτη ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΕΙΣ, ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ, ΑΤΥΧΙΕΣ ΚΑΙ ΜΙΖΕΡΙΑ σε όλους όσους πήραν αυτή την απόφαση. 🤪😡👁️

 

image.thumb.jpeg.1a177c26653021faae0ef4fea376c678.jpeg

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Μας τα πουλάνε χάρτινα και ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ και δεν μου κάθονται καλά...κατάρα και φρίκη σε όλους όσους συνέβαλαν στην απόφαση για τα πλαστικά καλαμάκια...

Εμ, δεν έκανες τα κουμάντα σου από πριν ωρέ Cos.🙄 Αφού βλέπεις την καπιταλιστική λαίλαπα των βιομηχανιών παραγωγής χάρτινων καλαμακίων να έρχεται με φόρα, έτοιμη να ξεζουμίσει τις λιγοστές οικονομίες του προλεταριάτου, και μένεις απαθής. Θα μου πεις τι μπορείς να κάνεις ενάντια στα κέντρα αποφάσεων του μισητού Αμερικανόθρεφτου Καπιταλισμού.🤔 Τίποτα ουσιαστικό, αλλά θα μπορούσες τουλάχιστον να προνοήσεις και να μαζέψεις στοκ από πλαστικά καλαμάκια, όπως έκανα εγώ.

Φάνηκες τζίτζικας Κωστήηηηη, και την πάτησες....😌

 

image.png.dc9f3eea2f6f073d402f50dd828ca03a.png

 

image.png.a0b408269769e34c1a538e50a75c5a8a.png

  • Like 1
  • Χαχα 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Waterfall-K mk2 είπε

Εμ, δεν έκανες τα κουμάντα σου από πριν ωρέ Cos.🙄 Αφού βλέπεις την καπιταλιστική λαίλαπα των βιομηχανιών παραγωγής χάρτινων καλαμακίων να έρχεται με φόρα, έτοιμη να ξεζουμίσει τις λιγοστές οικονομίες του προλεταριάτου, και μένεις απαθής. Θα μου πεις τι μπορείς να κάνεις ενάντια στα κέντρα αποφάσεων του μισητού Αμερικανόθρεφτου Καπιταλισμού.🤔 Τίποτα ουσιαστικό, αλλά θα μπορούσες τουλάχιστον να προνοήσεις και να μαζέψεις στοκ από πλαστικά καλαμάκια, όπως έκανα εγώ.

Φάνηκες τζίτζικας Κωστήηηηη, και την πάτησες....😌

 

image.png.dc9f3eea2f6f073d402f50dd828ca03a.png

 

image.png.a0b408269769e34c1a538e50a75c5a8a.png

Φουσκα.

Θα πεσει το χρηματιστήριο 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου