Προς το περιεχόμενο

Χάρτινα καλαμάκια, όλους μας χαλάνε, καιρός να αντισταθούμε


Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, dimsonic είπε

Φουσκα.

Θα πεσει το χρηματιστήριο 

Δεν πάει να πέσει, ό,τι μετοχές είχα στην Microsoft και στην Apple τις πούλησα εδώ και καιρό. Μόνο κάποιες μετοχές της Moog κράτησα, καταλαβαίνεις, δεν μπορώ να τις αποχωριστώ...😥

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Waterfall-K mk2 είπε

Εμ, δεν έκανες τα κουμάντα σου από πριν ωρέ Cos.🙄 Αφού βλέπεις την καπιταλιστική λαίλαπα των βιομηχανιών παραγωγής χάρτινων καλαμακίων να έρχεται με φόρα, έτοιμη να ξεζουμίσει τις λιγοστές οικονομίες του προλεταριάτου, και μένεις απαθής. Θα μου πεις τι μπορείς να κάνεις ενάντια στα κέντρα αποφάσεων του μισητού Αμερικανόθρεφτου Καπιταλισμού.🤔 Τίποτα ουσιαστικό, αλλά θα μπορούσες τουλάχιστον να προνοήσεις και να μαζέψεις στοκ από πλαστικά καλαμάκια, όπως έκανα εγώ.

Φάνηκες τζίτζικας Κωστήηηηη, και την πάτησες....😌

 

image.png.dc9f3eea2f6f073d402f50dd828ca03a.png

 

image.png.a0b408269769e34c1a538e50a75c5a8a.png

και είχα ευκαιρία το καλοκαίρι που πήγα διακοπές σε μέρος που ήταν γεμάτο με τέτοια καλαμάκια και δεν πήρα, το ανέβαλα συνέχεια να στοκάρω και τελικά έφυγα και δεν το έκανα, μπουχουχου δεν το έκανα και τώρα τους ΚΑΤΑΡΙΕΜΑΙ. ΚΑΤΑΡΑ να λιώσουν γι αυτό το προσχηματικό ενδιαφέρον για το περιβάλλον όσο αφορά την καταστροφή που κάνουν τα πλαστικά καλαμάκια.

 Κατάρα λοιπόν και τι να κάνουμε.

 Θα βρούμε.

 Θα πέσει μια μέρα αυτό το αρρωστημένο καθεστώς και θα γίνουν ουσιαστικές παρεμβάσεις από καλούς, αγνούς ανθρώπους και για το περιβάλλον και για τον άνθρωπο και για την κοινωνία

 Και όλους αυτούς που μας υπονόμευσαν τη ζωή έτσι πρόστυχα, ύπουλα, ψεύτικα και υποκριτικά και κονομάνε αδρά γι αυτό θα τους βγάλουν στο ΦΩΣ και θα ΚΑΟΥΝ σαν ΒΡΥΚΟΛΑΚΕΣ.

 Αυτή θα είναι η τιμωρία τους που μας ήπιανε το ΑΙΜΑ με τα χάρτινά τους καλαμάκια.

 

 χαχααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ😭

  • Λυπάμαι 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω και γω

μου φτάνουν για μια ζωή, μια και δεν πίνω φρεντο σπίτι

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως αν θες, σύντροφε Cos, μπορώ να σε βοηθήσω και να σου προμηθεύσω μία ικανή ποσότητα πλαστικών σπαστών καλαμακίων ΑΑΑ πχιότητας, και να περάσεις τον δύσκολο χειμώνα που έρχεται όσο τον δυνατόν πιο ανώδυνα. 🙏
Βέβαια θα σου στοιχίσει λίγο (πολύ) παραπάνω, αλλά έτσι είναι αυτά τα πράγματα, "'ό,τι πληρώνεις παίρνεις"...😌

 

image.png.6f0f8c3b0d324ff14fb1ea787fe148b5.png

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την είχα την ευκαιρία, την είχα και την έχασα....................

μπου χου χου μμμσνιφ μμμλυγμ ........... αρρργκχχχχχχχχχχχ!!!!

 

3 λεπτά πριν, Waterfall-K mk2 είπε

Πάντως αν θες, σύντροφε Cos, μπορώ να σε βοηθήσω και να σου προμηθεύσω μία ικανή ποσότητα πλαστικών σπαστών καλαμακίων ΑΑΑ πχιότητας, και να περάσεις τον δύσκολο χειμώνα που έρχεται όσο τον δυνατόν πιο ανώδυνα. 🙏
Βέβαια θα σου στοιχίσει λίγο (πολύ) παραπάνω, αλλά έτσι είναι αυτά τα πράγματα, "'ό,τι πληρώνεις παίρνεις"...😌

 

image.png.6f0f8c3b0d324ff14fb1ea787fe148b5.png

στοκάρεις και εσύ όπως τα σουπερμάρκετ και οι παραγωγοί φαρμάκων και τσιπς

 sharkoon skiller? Eγώ έχω την καρέκλα SGS4, πολύ καλή. 4 χρόνια την έχω και ούτε ένα τρίξιμο, σκυλιά τα προϊοντα της sharkoon, εδώ σκέφτομαι για το τροφοδοτικό, αν είναι ποιοτικό σαν την καρέκλα.

 

 Πολύ καλοί οι ΓΕΡΜΑΝΑΡΑΔΕΣ. 🤣

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καπου εδω θα μπει ο Νεκκονας να μας δουλεψει κ θα πει:

"Χαρτινα καλαμακια? Καλα τι μ@λ@κ!ε$ τρωτε εκει κατω?!!!"

 

🤣

Επεξεργασμένο από vrasidas27
  • Χαχα 3

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, Άγιος είπε

Φραπέδες δεν πίνεις? δεν μπορεί, ο φραπές και το καλαμάκι είναι έννοιες αλληλένδετες

 

Ο καφές ο δικός μου είναι ο εξής.

Ρίχνω καφέ και ζάχαρη στο ποτήρι, συμπληρώνω γάλα και κρύο ή ζεστό νερό, και ανακατεύω με το κουταλάκι.

Ούτε αφροί ούτε τίποτα.

Ο αφρός μου την δώνει, γιατί εκεί μένει πολύς καφές, και το υπόλοιπο γίνεται νερομπλούμ.

  • Συμφωνώ 2

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Χάρης Ο είπε

Για βοηθεια το λεω.

Σε οποια λαικη και να πας πουλανε. 1,5 ευρω τα εκατο.

στειλε μου περιοχή και μέρα να πάω να πάρω, γιατί στη δική μου δεν βρίσκω, δεν πάω και συχνά βέβαια.

 Να πάρω πλαστικό καλαμάκι γιατί δεν έχω ο καημένος.

 Εγώ πλαστικό καλαμάκι δεν έχω να πίνω τον καφέ μου και πίνω αυτό το χάρτινο το μαύρο που πουλάει ο ΣΚΛΑΒΕΝΙΤΗΣ του freddo που βιοδιασπάται στο στόμα μου όπως πίνω🤣

1 λεπτό πριν, fusiongtr είπε

 

Ο καφές ο δικός μου είναι ο εξής.

Ρίχνω καφέ και ζάχαρη στο ποτήρι, συμπληρώνω γάλα και κρύο ή ζεστό νερό, και ανακατεύω με το κουταλάκι.

Ούτε αφροί ούτε τίποτα.

Ο αφρός μου την δώνει, γιατί εκεί μένει πολύς καφές, και το υπόλοιπο γίνεται νερομπλούμ.

εγώ χωρίς αφρό μόνο τον γαλλικό μπορώ να πιω.

 Και τον νεσκαφε τον χτυπάω στην κουπα όταν τον κάνω ζεστό με τον γνωχτό τρόπο για να κάνω την κρούστα με τον αφρό.

 Πως το πινεις έτσι?

 Πολύ μάχιμο. Γιατί?

 χαχαχαχαχαχαχαχ😀

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου