Προς το περιεχόμενο

Πώληση cubase 5/αλλαγή χρήστη είναι εύκολη?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας, θέλω να πουλήσω το cubase 5 και σκέφτομαι μιας και το έχω ενεργοποιήσει πριν πολύ καιρό θα υπάρχει κάποιο θέμα στην αλλαγή χρήστη?

 

Θα μπορέσει να εγγραφεί μόνος του ο καινούριος χωρίς να χρειάζεται κάποιο παλιό στοιχείο?

 

Θα γίνει αυτόματα η λειτουργεία μόλις το εγκαταστήσει στο νέο computer?

 

Δώστε μου κάποιες πληροφορίες αν είναι εύκολο..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα απο τι στιγμη που εχεις το cubase 5 εχεις και to usb της steinberg

αυτο ειναι το κλειδι πια και σε οποιαδηποτε υπολογιστη μπορεις να το κανεις εγκατασταση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση...Απλά διάβαζα διάφορα ότι αν θες να το πουλήσεις πρέπει να έχεις κάνει μεταφορά steinberg λογαριασμού και τέτοια, αλλά αφού λες έτσι ελπίζω να ισχύει γιατί δε παίζει να θυμάμαι πως είχα εγγραφεί τότε..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Στο πρακτικό μέρος του πράγματος, μαζί με το πρόγραμμα του δίνεις και το dongle και τελείωσες.

 

Στο νομικό μέρος του πράγματος, νομίζω ότι πρέπει να μιλήσεις με την Steinberg (νομίζω YAMAHA Πλέον? Μπορείς κάποιος να το επιβεβαιώσει?) για αλλαγή χρήστη, αλλά δε πιστεύω να υπάρχει πρόβλημα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας και απο μένα,

 

Πάντος στα περισότερα software στο Licence Agreement αναφέρουν ότι υπάρχει μόνο άδεια χρήσης και όχι μεταφοράς/μεταπώλησης κλπ.

 

Καλύτερα πριν τους πάρεις τηλέφωνο θα έλεγα να το ψάξεις στα βιβλία/φυλάδια που ήρθαν μαζί με το Cubase...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχύει αυτό, απλά σκεφτόμουν αν κάποιος μου το ζητήσει από μακρυά όπως κι έχει γίνει και ήμουν επιφυλακτικός και το άλλο παιδί είχε imac και όταν ήρθε καταλάβαμε οτι δεν παίρνει CD χαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου