Προς το περιεχόμενο

Χάρτινα καλαμάκια, όλους μας χαλάνε, καιρός να αντισταθούμε


Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, Waterfall-K mk2 είπε

Να, κάτι τέτοιο σαν το παρακάτω, δεν μπορεί να μην έχεις πετύχει κάποιο απ'αυτά, εκτός κι αν άρχισες με τα pc πολύ αργότερα.

image.png.4e4ec87298a8dcfeaa8f1c08087ebb8d.png

ακριβώς. Άρχισα με τα home computers και σε επίπεδο multimedia και gaming.

 Στα PC πήγα όταν τα home άρχισαν να ΨΟΦΑΝΕ🤣

 Τα πρώτα μου βήματα στη μουσική τεχνολογία δε όπως είναι γνωστο😀 τα ξεκίνησα επί Atari ST και ΑΜΙGA που είχαν και hardware και software που με έκανε να εισέλθω ομαλά στον κόσμο του recording, τοu editing, των VST Instruments - samplers και σκληραγωγήθηκα όπως όλοι τότε λόγω των περιορισμών και έτσι μπήκα προετοιμασμένος στον κόσμο των windows και του PC.

 

 εγώ δεν είχα συμβατούς IBM

 Μετά τα home computers μπήκα στα windows κατά το 1995

  • Like 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρχισα με τα home computers και δεν έχω ένα πλαστικό καλαμάκι και πίνω από το χάρτινο που βιοδιασπάται στο στόμα μου και με ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΑΡΓΑ και το περιβάλλον συνεχίζει να καταστρέφεται, να μολύνεται, να διαταράσσεται και έχουμε ανεμοστρόβιλους, υδροστρόβιλους, θερμοπυρηνικούς στρόβιλους, ξηρές καταιγίδες, ηλεκτρομαγνητική ΙΟΝΙΖΟΥΣΑ ΑΚΤΙΝΟΒΟΛΙΑ, ηλιακές εκρήξεις, μολυσμένη τροφική αλυσίδα και σαπίζουμε κάθε μέρα με τόσες νόσους που έχουν συνδεθεί με όλα αυτά και έχουν μόνο ένα εμβόλιο για γιατρειά που δεν μπορώ να το πω γιατί μου απαγόρευσαν να λέω τη λέξη. 🤣

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, fusiongtr είπε

 

Ο καφές ο δικός μου είναι ο εξής.

Ρίχνω καφέ και ζάχαρη στο ποτήρι, συμπληρώνω γάλα και κρύο ή ζεστό νερό, και ανακατεύω με το κουταλάκι.

 

Ξεκάθαρα μηχανικός σε φέριμποτ της γραμμής Πέραμα - Παλούκια.

  • Like 1
  • Χαχα 5
  • Συμφωνώ 1

"Και μες την τέχνη πάλι, ξεκουράζομαι απο τη δούλεψή της" Κ.Κ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, gmoukou είπε

 

Ξεκάθαρα μηχανικός σε φέριμποτ της γραμμής Πέραμα - Παλούκια.

 

Πέθανα ... :classic_biggrin:

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, ναι βρε κυρφιουζιοναρα μου. Κι εγώ έτσι τον πίνω, στεεεερντ νοτ σέικεν σχέτο, αλλά βάζω κι ένα παλιοκαλαμάκι εκεί, να καταλαβαίνει ο κόσμος οτι πίνω καφέ κι όχι καμμένα λάδια π.χ. και με διακόπτει συνέχεια να με σώσει.

  • Χαχα 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Ali Barout είπε

Ε, ναι βρε κυρφιουζιοναρα μου. Κι εγώ έτσι τον πίνω, στεεεερντ νοτ σέικεν σχέτο, αλλά βάζω κι ένα παλιοκαλαμάκι εκεί, να καταλαβαίνει ο κόσμος οτι πίνω καφέ κι όχι καμμένα λάδια π.χ. και με διακόπτει συνέχεια να με σώσει.

Ναι Γιωργη το καλαμακι στον γκαιφε σε μαρανε, οχι οτι τα τσιγαρα σου δεν εχουνε φιλτρο 😂

  • Χαχα 2

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Νερο στον καφε βαζουν οι φλωροι, κουταλακι κατευθειαν στο κουτι με το νεσκαφε, τρως τρεις κουταλιες στα γρηγορα και φευγεις για δουλεια.

  • Χαχα 4
  • Συμφωνώ 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, manosx είπε

 Νερο στον καφε βαζουν οι φλωροι, κουταλακι κατευθειαν στο κουτι με το νεσκαφε, τρως τρεις κουταλιες στα γρηγορα και φευγεις για δουλεια.

Τωρα εσυ μου θυμησες αυτο το βιντεο

 

 

 

  • Like 1
  • Χαχα 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, vrasidas27 είπε

οχι οτι τα τσιγαρα σου δεν εχουνε φιλτρο 😂

Τώρα πια έχουνε... Κιαφτό μου το πήρανε οι αλιήτες χουασίλη, επάψανε την παραγωγή. Τα λέει ο κοσδρ, ο μοναδικόσ συνημίτονος με το λαμπερό δοκτορά, αλλά δεν τον ακούτε. Σε λίγο θα τρώω ρυζογκοφρέτες και θα μου αρέσει. Εκεί φτάσαμε.

  • Λυπάμαι 1
  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Ali Barout είπε

Τώρα πια έχουνε... Κιαφτό μου το πήρανε οι αλιήτες χουασίλη, επάψανε την παραγωγή. Τα λέει ο κοσδρ, ο μοναδικόσ συνημίτονος με το λαμπερό δοκτορά, αλλά δεν τον ακούτε. Σε λίγο θα τρώω ρυζογκοφρέτες και θα μου αρέσει. Εκεί φτάσαμε.

Εγω το γυρισα στα ψηφιακα τσιγαρα Γιωργη (glo), δε μ'αφηνανε να κανω τα λαμπατα στο σπιτι...

Στην αρχη δε μου αρεσε. Μετα το συνηθισα. Μετα ειδα τις εξετασεις αιματος καλυτερες απ'οτι τα τελευταια 15 χρονια κ θα μεινω εδω 🙂

 

(βεβαια στις εξετασεις μπορει κ να οφειλονται ολα στα χαρτινα καλαμακια κ τζαμπα να τα βριζομε)

Επεξεργασμένο από vrasidas27
  • Like 1
  • Χαχα 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου