Προς το περιεχόμενο

godin lgxt - zoom g9


Προτεινόμενες αναρτήσεις

μετα απο αλλο ενα 4ωρο ψαξιμο στο κεντρο βρηκα επιτελους στο λογοθετη την κιθαρα που με ικανοποιει!! godin lgxt

2 seymour duncan custom humbuckers, piezo και midi

http://www.godinguitars.com/godinlgxtp.htm

πειτε τη γνωμη σας....

ειδα επισης και τη zoom g9, ομως δεν την δοκιμασα...απο οτι μου ειπαν οι πωλητες μετραει πολυ, εχεις και τα εφφε της boss και την ποιοτητα της tonelab (εχει και 2 λαμπες)...

περιμενω γνωμη και για αυτην

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα το g9 δεν μου αρεσαν τα fx του

κλασσικα zoom fx (μπλιαχ)

οι προσωμοιωσεις του ειναι αρκετα καλες ειδικα για high gain

και τελος εχει το z pedal που σου εχει προοπτικες!!

ακουσε το κ αν σου αρεσει χτυπα το :wink:

-=Dream Within A Dream=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοεις πως δεν σου αρεσε η ποιοτητα ηχου των εφφε, ήοι παραμετροι που μπορεις να ρυθμισεις? παντως απο ποικιλια εχει αρκετα μεγαλη... τα περισσοτερα χρησιμα του gt-8...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Godin θεωρώ ότι είναι πολύ αξιόλογες κιθάρες. Είχα παίξει κάποια στιγμή με μια στον Τρίμη που ήταν φουλ maple (ήταν θεόβαρη βέβαια), αλλά είχε ένα σκάσιμο ΤΡΕΛΟ! Και στη γέφυρα είχε humbucker να φανταστείς. Στην τιμή της (300-400¤) ήταν κορυφαία πραγματικά και ποιοτικά φαινόταν πολύ καλή...

 

Όσο για το Zoom G9 (δεν το έχω δοκιμάσει) πιστεύω ακράδαντα ότι ισχύει, ό,τι ακριβώς και στις περισσότερες πεταλιέρες. Αν δε φας αμέτρητες ώρες με το manual και με την κιθάρα σου δεν πρόκειται να έχεις μια ξεκάθαρη γνώμη για τις δυνατότητές του και ειδικά την ποιότητά του...

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι να πάρεις τη συγκεκριμένη Godin (πάντα ήθελα μία, αλλά είμαι κάπρος και προτιμώ μεταλλοκιθάρες) πάρε και κάποια πεταλιέρα που να υποστηρίζει synth για να τη συνδέεις και να εκμεταλλευτείς και αυτή τη δυνατότητα της πάρα πολύ καταπληκτικότατης αυτής κιθάρας.. :D :D

 

¶σε τα ζουμ για τους φωτογράφους και τους παπαράτσι... :lol: :lol: :lol: :P

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσον αφορα την zoom g9 επειδη ειμαι και κατοχος εχω να πω οτι ειναι παρα παρα πολυ καλη στην ποιοτητα του ηχου της, προσωπικα αποφευγω πλεον να την βαζω σε προενισχυση μιας και σε κατι βλαμμενους marshall δεν εχω καταφερει κατι αξιολογο και παντα ξενερωνα,απο την αλλη μετα απο συμβουλη ενος φιλου να την βαζω στο return του ενισχυτη ακουω πραγματικα καλο ηχο κατι που σε boss gt* δεν ακουσα σχεδον ποτε,απο την αλλη πιστευω οτι θα μπορουσαν να τις χωσουνε και καποια synth effects ετσι για το ψαξιμο αλλα η κορεατες δεν το εκαναν,οποτε περιοριζεσαι σε delays/flangers/phasers/reverbs/wahs και τα σχετικα να κανεις την δουλεια σου.μπραβο στην zoom παρολο αυτα, το προιον τουλαχιστον για μενα ειναι πολυ αξιολογο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν φίλε επειδή τυγχάνει να έχω την Godin που ανέφερες να σου πω ότι είναι φοβερό όργανο...

 

Τα καθαρά της σκίζουν πραγματικά! Η αναγνώριση της συχνότητας για μετατροπή σε MIDI είναι σχεδόν τέλεια. Προσωπικά την χρησιμοποιώ με το GR-33 της Roland αν κ με τα VST δεν υπάρχουν όρια.

 

¶λλα από εμφάνιση είναι λίγο 'gay'... :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου