Προς το περιεχόμενο

Αγορα Ηχειων


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα,

ειμαι νεος στο χωρο γενικα και ασχολουμαι κυριως με traktor και λιγο reason . Ηθελα να αγορασω 2 monitor ηχεια κατα προτιμηση active απ τα λιγα που εχω διαβασει, απο το να παρω τιποτα creative κλπ. Θελω να διαθεσω κοντα στα 150e (Ξερω λιγα ειναι αλλα ειναι για αρχη...)

 

Εχετε καποια να μου προτινετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Έχω ακούσει ένα φοβερό ζευγάρι της M-Audio τα BX5-a.Τα μόνιτορ απλά ΤΑ ΣΠΑΝΕ!

Σε thomann, musicstore κλπ. παίζουν στα 250Ε. Σε ένα αγγλικό site όμως τα έχουν προσφορά στα 150Ε(εχω υπολογίσει και τα μεταφορικά).

http://www.dv247.com/invt/28186/

Τέεεεεελειαα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τα προγράμματα που αναφέρεις υποθέτω ότι ασχολείσαι με χορευτική μουσική. Αυτά που κουνάνε τον κόσμο είναι τα breaks και το άψογο bassline (όχι αναγκαστικά ταυτόχρονα).

 

Με 150 ευρώ δεν θα πάρεις ηχεία που να σε κουνάνε και να σου δίνουν σαφή εικόνα για τον ήχο ταυτόχρονα, εκτός και αν αγοράσεις μεταχειρισμένα Behringer με 8" woofer (με θυσία στην σαφήνεια).

 

Στην θέση σου θα έπαιρνα ένα ζευγάρι κλειστά ακουστικά όπως π.χ. BeyerDynamic DT-770.

 

*** Τα Behringer είναι απλώς ένα παράδειγμα ***

 

 

Ghen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου