Προς το περιεχόμενο

Εjekt festival - Τα καλά, τα κακά και η καταντια...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 194
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Είναι κάπως ενοχλητική η υποκρισία κάθε φορά που αποκαλύπτεται κάτι τέτοιο.

Είναι γνωστό ότι πέφτουν και μερικές ψιλές (και ότι αυτό είναι ο κανόνας...όχι η εξαίρεση) όπως επίσης είναι γνωστό ότι πάντα θα υπάρχουν μερικά καθήκια που θα αυτοσχεδιάσουν.

 

Σκεφτείτε τι γινόταν (παγκοσμίως και στην Ελλάδα) το '50 , το '70 , το '90 και τι γίνεται σήμερα. Νομίζω ότι η κατάσταση είναι σε πορεία βελτίωσης.

 

Μερικά πράγματα δεν διορθώνονται overnight. Θέλει διαρκή παιδεία. Η δημόσια καταδίκη από τους πολιτικούς (αν και γελοία-λόγω ακριβώς της σχετικής υποκρισίας) δεν πάει χαμένη. Συνεισφέρει στη διαμόρφωση των προϋποθέσεων για περεταίρω βελτίωση.

 

Ας ρωτήσω :

Αν κάποιοι έκαιγαν το δικό σας αυτοκίνητο ή έσπαγαν τη δική σας βιτρίνα, και τους τσιμπούσε η αστυνομία, πόσο θερμά θα υποστηρίζατε τα δικαιώματά τους όταν (ασφαλώς) θα έπεφταν και 2 ψιλές κατα την προσαγωγή? Προσπαθήστε να καταλάβετε ότι αυτή είναι η θέση στην οποία βρίσκεται η πλειοψηφία της κοινωνίας. Δηλαδή αυτοί που εκλέγουν τις κυβερνήσεις μας. Γι αυτό και δεν αλλάζει τίποτα από τη μία μέρα στην άλλη. Ούτε αν παραιτηθεί ο υπουργός και ο αρχηγός της ΕΛ.ΑΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεχιζω ομως να θεωρω απαραδεκτο, να θεωρουμε τετοιες καταστασεις φυσιολογικες.

 

κανεις στο Thread αυτο δεν τις θεωρει φυσιολογικες.Απλα τις εντοπιζει.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάποιοι έκαιγαν το δικό σας αυτοκίνητο

 

Σημειωτεον, Επι τη ευκαιρια να πω οτι τα αυτοκινητα που καηκαν ανηκαν στους διοργανωτες του φεστιβαλ..Και γι αυτο -προφανως- καηκαν.. :roll:

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεχιζω ομως να θεωρω απαραδεκτο' date=' να θεωρουμε τετοιες καταστασεις φυσιολογικες.[/quote']

 

κανεις στο Thread αυτο δεν τις θεωρει φυσιολογικες.Απλα τις εντοπιζει.

 

Γιατι εχω την εντυπωση οτι απλα παιζεις με τις λεξεις? :)

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως ακούγεται ότι αυτοί που κάνανε τα επεισόδια δεν ήταν απλα ''εξαγριωμένοι μουσικόφιλοι'' αλλα ηταν απο αλλη εταιρεια διοργάνωσης και πήγανε μονο και μονο να τα κανουνε π****** και να ξεφτιλισουνε τους ''αντιπαλους''.

 

Δεν πιστεύω σε θεωρίες συνωμοσίας και σκοτεινές δυνάμεις αλλα μου φαίνεται όντως λίγο κουλό να πας σε μια συναυλία έστω και για ντου και αντι να κατσεις να απολαύσεις την συναυλία να έχεις μολότωφ και μάσκες και να καις αμαξια....

 

Πάντως όλα τα ξενα σαιτ μας έχουν κανει ρομπες ρε γμτ, ακομα και εγω που δεν πηγα αισθάνομαι ασχημα για αυτα που γινανε στη μπανανια μας

 

 

cdtsiamtsikas01bhw5.jpg

Που ζούμε ρε π***** μου :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεχιζω ομως να θεωρω απαραδεκτο' date=' να θεωρουμε τετοιες καταστασεις φυσιολογικες.[/quote']

 

κανεις στο Thread αυτο δεν τις θεωρει φυσιολογικες.Απλα τις εντοπιζει.

 

Γιατι εχω την εντυπωση οτι απλα παιζεις με τις λεξεις? :)

 

γιατι δυστυχως εισαι (οπως και εγω αλλωστε) τυπικος Ελληνας.

Δεν εμπιστευεσαι ΚΑΝΕΝΑΝ,και παντα ψαχνεις να βρεις τον "λακο στη φαβα". :cry:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά πολύ στενοχωριέμαι με αυτά. Εδώ στην κεντρική Ευρώπη δεν ξέρεις που να πρωτοπάς αλλά την (Αγ)Ελλαδίτσα την πονάω. Γυρνάω για λίγες μέρες για καλοκαίρι και θα πάω στους Heaven & Hell κλπ. και θέλω να πάω σε Last Drive και σε Type O Negative επίσης αλλά φοβάμαι όχι τόσο τους ανεγκέφαλους αλλά την αρπακολλαδίστικη ελληνική αντιμετώπιση των συναυλιών μέχρι και σήμερα. Έχω δει πάρα πολλά για να πιστέψω το αντίθετο. Αν γίνει κάτι δυστυχώς θα σας τα πω από πρώτο χέρι...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου