Προς το περιεχόμενο

Γ***ημένη ζέστη!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μα κοίταξε, οι πυρκαγιές προφανώς προκύπτουν και από φυσικά αίτια, και προέκυπταν σε όλη την ιστορία του πλανήτη μας, άρα είναι μέρος της συνολικής δυναμικής ισορροπίας του. Όμως όταν έχουμε και μια πόλη ακριβώς δίπλα, χρειαζόμαστε αυτήν την περιοχή και για άλλους λόγους, όχι μόνο για τη συνολική εικόνα του πλανήτη, αλλά και για το κλίμα της συγκεκριμένης περιοχής. Οπότε καλό κάνει μια ΣΩΣΤΗ αναδάσωση (όχι να φυτέυουμε κυκλάμινα αντί για έλατα για να λέμε ότι κάναμε κάτι) και ένα γενικότερο πλάνο ώστε να βοηθήσουμε την ανάκαμψη της περιοχής.

 

Επιπλέον, ένα δάσος για να αναγεννηθεί μπορεί να χρειαστεί και 500 χρόνια, λογικό δεν είναι να βοηθήσουμε κι εμείς λίγο εφόσον μόνοι μας πήγαμε και το κάψαμε; :)

 

Τέλος πάντων, το βασικό για μένα είναι να γίνει μια μαζικότατη διαδήλωση, να κατέβουν 2 εκατομύρια άνθρωποι και να απαιτήσουν να μη χτιστεί ούτε ένα τετραγωνικό εκατοστό από τα καμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγώ είχα πάει στη Γερμανία για λίγοΤις μισές μέρες έβρεχε και τις άλλες μισές ο καιρός ήταν νορμάλ.Ήρθα Ελλάδα όμως μετά και έλιωσα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια,αν υπαρχει οποιοσδηποτε τροπος να βοηθησουμε,αν μαθει

κανεις κατι (εθελοντικη αναδασωση ή οτιδηποτε),ας το αναφερει

στο thread αυτο..

Ειμαστε πολλοι που θα παρατησουμε τις δουλειες μας και θα παμε..

 

Καημενη Ελλαδιτσα.. :cry:

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξέρω κατα πόσο είναι εφικτό αυτό που θα πω.Συζητούσα με εναν φίλο ο οποίος συμμετέχει σε κάποιο φορουμ για γνωστό καλλιτέχνη με αρκετό κόσμο για την εθελοντική αναδάσωση.Αν περιμένουμε να οργανωθεί κάτι επίσημα ζήτω που καήκαμε,οπότε μια πρώτη ενδοφορουμιακή προσπάθεια δε θα ήταν άσχημη.Αυτό βέβαια προϋποθέτει συμμετοχή!Για παράδειγμα 20 άτομα απο το νοιζ και 20 άτομα απο το φορουμ του φίλου επι 10 ρίζες ο καθένας μας κάνει 400 δέντρα.Για μια συμβολική αρχή νομίζω είναι καλά.Όλα αυτά με την άδεια του δασαρχείου Πάρνηθας βέβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα το δασαρχείο πάρνηθας θα είναι απασχολημένο, λογικά πρέπει να βγάζουν αυτοί τις άδειες οικοδόμησης για τα καινούργια οικόπεδα που δημιουργήθηκαν τωρα.

 

Χούμορ κάνουμε, ντάξ ολίγον τι μαύρο, όπως και η κατάσταση που επικρατεί...

LEGO people live in houses made of their own flesh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα το δασαρχείο πάρνηθας θα είναι απασχολημένο' date=' λογικά πρέπει να βγάζουν αυτοί τις άδειες οικοδόμησης για τα καινούργια οικόπεδα που δημιουργήθηκαν τωρα.[/quote']

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα το δασαρχείο πάρνηθας θα είναι απασχολημένο' date=' λογικά πρέπει να βγάζουν αυτοί τις άδειες οικοδόμησης για τα καινούργια οικόπεδα που δημιουργήθηκαν τωρα.

 

Χούμορ κάνουμε, ντάξ ολίγον τι μαύρο, όπως και η κατάσταση που επικρατεί...[/quote']

 

:lol: :lol: :lol: :twisted: :twisted:

 

 

Viva Fidel!

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω για σας, αλλά εγώ έχω σιχαθεί πλέον ότι φοράει κουστούμι και μιλάει σε βήμα. Και το θέμα είναι ότι πάντα ήμουν πολύ πιό μετριοπαθής, δεν είχα σχέση με φαινόμενα "ντου από παντού".

 

Αναρωτιέμαι βασικά ποιοί μαλάκες τους ψηφίζουνε, όχι αυτούς που είναι τώρα, γενικά μιλάω, αυτούς που είναι πάντα. Δεν είναι πολιτικό το θέμα, είναι κοινωνικό βασικά, η βλακεία έχει ποτίσει την μάζα.

 

Ίσως ένας εμπρησμός στην βουλή να μας έσωζε προσωρινά. Όμως ποιός μου λέει εμένανε πως οι επόμενοι δεν θα είναι χειρότεροι από τους προηγούμενους; Κανείς.

 

Όπως προείπα, μαύρη μαυρίλα πλάκωσε.

LEGO people live in houses made of their own flesh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναρωτιέμαι βασικά ποιοί μαλάκες τους ψηφίζουνε' date=' όχι αυτούς που είναι τώρα, γενικά μιλάω, αυτούς που είναι πάντα.

[/quote']

 

Περίπου το 90% της ελληνικής κοινωνίας (ή των ψηφοφόρων, σωστότερα).

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξέρω κατα πόσο είναι εφικτό αυτό που θα πω.Συζητούσα με εναν φίλο ο οποίος συμμετέχει σε κάποιο φορουμ για γνωστό καλλιτέχνη με αρκετό κόσμο για την εθελοντική αναδάσωση.Αν περιμένουμε να οργανωθεί κάτι επίσημα ζήτω που καήκαμε' date='οπότε μια πρώτη ενδοφορουμιακή προσπάθεια δε θα ήταν άσχημη.Αυτό βέβαια προϋποθέτει συμμετοχή!Για παράδειγμα 20 άτομα απο το νοιζ και 20 άτομα απο το φορουμ του φίλου επι 10 ρίζες ο καθένας μας κάνει 400 δέντρα.Για μια συμβολική αρχή νομίζω είναι καλά.Όλα αυτά με την άδεια του δασαρχείου Πάρνηθας βέβαια.[/quote']

 

Εγω ειμαι ηδη μεσα :wink: Οποτε υπαρχουν νεωτερα ποσταρε τα εδω για

να υπαρχει πληρης ενημερωση.Μπραβο chief inspector :)

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου