Προς το περιεχόμενο

Fear&the Loathings, για οποιον νομιζει πως εχει γερα αυτ


deadendmind

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.myspace.com/fearandtheloathings

 

Το 1 κομματι που εχω ανεβασει ειναι γραμμενο live με την gibson sg,1 καναλι, μονο με αναλογικα εφφε. Οποιος νομιζει πως εχει γερα αυτια και νευρα ας το ακουσει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

This is the best way l have found to give out my stress ; Noiz.
it's also the best way to add stress to the listener!!.... :lol: just kidding!! :lol: .....εαν το δω απ'την πλευρα που πρεπει να το δω,τοτε θα πω οτι μου αρεσε..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pure fuckin' noise!!!

 

'Ωρες ώρες κάθομαι κι εγώ και κάνω τέτοια καφριλίκια αλλά δεν τα ηχογραφώ! Είσαι να κάνουμε group? Με 2 κανάλια, έχω κι εγώ sg ;)

 

Περιμένω και το 2ωρο... Να έχουμε κάτι να ακούμε για το καλοκαίρι!

The World Was A Mess But His Hair Was Perfect...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φοβερό κομματι άγγελε! ευγε!

αν και μου φάνηκε λίγο μονότονο, αφου αλλαζαν μονο τα εφε.

ακούγοντας το ενιωσα οσο ηλίθιος ενιωσα οταν ακουσα το metal machine music του lou reed! εχεις ακούσει το metal machine music του lou reed? πρεπει!

γουστάρω και εγω συγκρότημα! παιζω κιθαρα αμα λαχει και μπάσο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν... εσύ κάνεις πλάκα αγαπητέ deadendmind... τουλάχιστον προσπαθείς να κρατήσεις ένα ελαφρύ κλίμα στις σημειώσεις σου στο myspace, αλλά (όπως μάλλον γνωρίζεις) υπήρξαν και υπάρχουν άλλοι που αυτά τα "πειράματα" τα εκτιμούν ως σοβαρές προσπάθειες για εναλλακτική σύνθεση και ηχητική κατάνυξη. ¶σε που υπάρχουν και άλλοι (ακόμη πιο μουρλοί) που τα ακούνε κιόλας...

 

Δυστυχώς ή ευτυχώς, εγώ ανήκω σε αυτούς :) :) οπότε από εμένα, ένα μεγάλο μπράβο. Το μόνο που μου την έσπασε είναι που δεν μπορώ να το κατεβάσω να το ακούω στο αυτοκίνητο, μαζί με τις ειδήσεις... έτσι για να φτιάχνομαι. Κάνε κάτι.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κανω καθολου πλακα. Δεν ξερω γιατι δεν μπορεις να το κατεβασεις, το χω διαθεσιμο για "κατεβασμα"..! :D Ξαναδοκιμασε, τι να πω...

 

Ναι το οτι ειναι λιγο μονοτονο ειναι (διατι να το κρυψομεν αλλοστε) αλλα...ετσι μου βγηκε, πολυ απλα..! Λογω ακριβως του οτι ειναι "πολυ πειραματικα" αυτα τα πραγματα, ειναι δυσκολο να τα βαλεις σε νορμες..

Αλλωστε αυτη ήταν μολις η 3η προσπαθεια που εκανα να ηχογραφησω...Εχω και αλλες τετοιες "συνθεσεις :D" που:

α) Θα τις κοψοραψω για να μην ειναι τοσο κουραστικες

β) Πολυ πιθανον να κανω καποιες δικαναλες μιξεις ετσι ωστε να προσθεσω και μελωδια..

Βεβαιως και εχω ακουσει το metal machine..! ;)

PS. Eye αν οντως το θες κ δεν καταφερεις να το κατεβασεις, στειλε pm me email,msn, ο,τι θες και θα το κανονισουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην αρχισα νομιζα οτι θα με "εβαζες" να ακουσω καμια καφριλα.....σε φαση jam με καφρους....Αλλα "δυστυχως" αυτό που βγαζει δεν ειναι και τοσο θορυβος.....και ενα μεγαλο μπραβο απο εμενα...:lol:

 

Εχει σκεφτει να παιξεις και με κανενα analog synth-οηχο? Θα ταιριαζε σε αυτό που θες να βγαλεις...

 

Τσεκαρε και μια αλλη προσπαθεια τα κτηρια στη νυχτα....ενος μελος του noiz...Σιγουρα μπορείτε να συνεργαστειτε και να βγαλετε μια μη συμβατική μουσική...

 

Mπαι δε γουει δεν με κουρασε καθολου η μουσικη σου...ειναι μονοτονη απο την φυση της....Εξαλλου πολλά παρομοιο συγκροτηματα ειναι ευχαριστα "μονοτονα"....

 

((που μπορώ να βρώ theremin και ποσο κανει??))

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεις να βρεις θερεμιν απο τον θωμα, γυρω στα 500 ε. Συντομα θα παρω ενα κιτ γυρω στα 200 ε μαλλον και θα φτιαξω ενα μονος μου. αν βγει καλο, θα σου πω!

Για να βγαλω αναλοκικο συνθοηχο, πρεπει πρωτα απο ολα να εχω αναλογικο συνθ...Αυτο μαζι με ενα modular generator ειναι οι επομενες κινησεις μου...Προς το παρον καταστρεφω ραδιοφωνα και καιω circuit bended παιδικα αρμονια, μαρκας simba...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις πετυχει κανενα καλο ηχο απο circuit bending?

 

Μου φαινεται θα παρω το laptop και θα συρω στο σπιτι της μικρης μου αδερφής και θα ηχογραφησω κανενα μπλιμπλικι απο τα παιχνιδακια της....Μπορεί και τυχαία "να καει και τπτ"...

 

Για circuit bending ενα μονοκλωνο καλώδιο και αρκετη κωλοφαρδύα αρκεί?

 

ΒTW παλιότερα στο τσακ ημουν να παρω το κιτ αλλά δεν εμπιστευτηκα τα χερακια μου...

 

 

(τωρα που το σκεφτομαι εκτος απο τα παιχνιδια της αδερφής μυο θα ηχογραφησω και την αδερφη μου σε ωρες εμπνευσης....δεν μιλαει ακομα...αλλά οι συνομιλίες που κανει με τα πραγματα της ειναι ακρως ενδιαφερουσες....:lol:)

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου