Προς το περιεχόμενο

Πεταλάκια Behringer


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 70
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μα εγώ είπα ότι το money τείνει στο μηδέν αφού τα Behringer το έχουν πολύ χαμηλό... έχετε δει φτηνότερα πετάλια; Εγώ σε κάποια μαγαζιά που πηγαίνω τα βλέπω στα καλάθια... όχι κακό per se, απλά επιχειρηματολογώ.

 

Επίσης, το value τελικά αλλιώς ορίζεται για φτηνότερα και αλλιώς για ακριβότερα προϊόντα. Επομένως, οι δυο συντελεστές του κλάσματος αλληλοσυνδέονται και έτσι, πρέπει να ορίσουμε την μεταξύ τους συνάρτηση πριν προχωρήσουμε.

 

αν ομως το γεγονος οτι ενα πεταλι κοστιζει 300 ευρω γαργαλαει τα απο κατω του κατοχου του,τοτε παμε πασο

Αν εννοείς εμένα κάνεις λάθος...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

αν ομως το γεγονος οτι ενα πεταλι κοστιζει 300 ευρω γαργαλαει τα απο κατω του κατοχου του' date='τοτε παμε πασο [/quote']

Αν εννοείς εμένα κάνεις λάθος...

όχι εσένα, αλλά όσους απορρίπτουν ενα προϊών επειδή το όνομα του και η τιμή του δεν έχει αίγλη, άσχετα αν είναι πραγματικά καλό.

βέβαια αυτό είναι δικαίωμα του καθένα μας να εξιτάρετε απο οτι θέλει :wink:

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω ακούσει το chorus το οποίο ήταν μέτριο και το overdrive/distortion το οποίο μπορώ να πω ότι με εξέπληξε ευχάριστα γιατί το περίμενα να ξυρίζει απο την πλαστικίλα αλλά τελίκα με διέψευσε

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα behringer vintage phaser και to800 vintage tube overdrive ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ!!!

οσοι τυχει να τα ακουσουν χωρις προκαταληψη σιγουρα θα εκπλαγουν :wink:

Πιστεύω πως το phaser και το GDI21 είναι τα καλύτερα της σειράς(και πάλι όμως δεν νομίζω να χωράνε στο pedalboard ενός απαιτητικού).Τώρα το to800 είναι μια αρκετά καλή αντιγραφή του tubescreamer με πολύ ωραίο ήχο όμως έχει και αυτό το μεγαλύτερο ελάττωμα της behringer:Αν το βάλεις στη σειρά με 2-3 άλλα πετάλια βγάζει αρκετό θόρυβο και σου αλλοιώνει αρκετά το σήμα(λόγω φθηνής κατασκευής πιστεύω).Δεν ξέρω αν ξεχνάω κανένα αλλά όσα άλλα έχω δοκιμάσει είναι ποιοτικά μέτριες αντιγραφές των original μοντέλων.Ειδικά το overdrive/distortion το είχα δοκιμάσει έχοντας παράλληλα συνδεδεμένο το overdrive/distortion της boss(του οποίου είναι αντιγραφή) και η διαφορά ήταν πολύ μεγάλη.Το συμπέρασμά μου είναι πως λόγω της τιμής τους είναι πολύ χρήσιμα πετάλια αφού μπορείς για αρχή να πάρεις 4-5 και να ψαχτείς με συνδιασμούς ήχων/παραμορφώσεων/εφφέ κτλ.κτλ. έχοντας μέτριο ήχο,τον οποίο βελτιώνεις με τον καιρό αγοράζοντας καλύτερα πετάλια.

Μυστικό:Τα 80's είναι κιτς πλεον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω κανενα εφε behringer μονο ενα δανεικο octaver για να γραφω μπασο και κανει καλα τη δουλεια του.

 

Προσφατα αγορασα το fab distortion της danelectro με 15 euro απο το Θωμα. Ειναι γαματο οχι μονο για τα λεφτα του, αλλα εχει καλο ηχο και μαλιστα εχει μεγαλο range στο tone οποτε μπορεις να εχεις διαφορετικους ηχους. Τελικα τα φραγκα δεν κανουν την ... ευτυχια :lol: :lol: :lol: :lol:

τσαμπα καιει η λαμπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

To Vintage distortion που εχω ακουγεται αρκετα καλο για τα λεφτα του και ψιλοπιστο στο Big Muff που αντιγραφει! +++ στο οτι το συγκεκριμενο δεν ειναι πλαστικο

Texas tone that's bad to the bone...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσο κάνει το Vintage Distortion στην ελλάδα? Στα ίδια επίπεδα με τα απλά τα πλαστικά είναι?

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου