Προς το περιεχόμενο

Πεταλάκια Behringer


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 70
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Γι' αυτό σας γουστάρω βρε παλιόπαιδα :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Γιατί από εδώ:

ποιά έχετε δοκιμάσει? εντυπώσεις? ποιά αξίζει να αγοράσει κανείς (δλδ κάνουν αξιοπρεπώς τη δουλειά τους χωρις να βγάζουν θόρυβο)? ποια να αποφύγουμε όπως ο διάολος το λιβάνι? και παρακαλώ όχι απαντήσεις του τύπου κάνουν όσο μια έξοδος σε μπυραρία πα?ρε και βλέπεις' date=' γιατί αν είναι από το θόρυβο να το έχω μόνο σαν διακοσμητικό στο δωμάτιο προτιμώ να πάω σε μπυραρία :wink:[/quote']

 

Καταλήγουμε (αβίαστα, αβασάνιστα) εδώ:

 

louka.jpg

 

 

:lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Liakopoulos_dimosthenis.jpg

Όποιος θέλει πετάλια behringer 2310-521010(έχει αλλάξει τώρα το τηλέφωνο,αλλά αυτό μάθαμε και αγαπήσαμε... :lol: :lol: )

Μυστικό:Τα 80's είναι κιτς πλεον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα behringer vintage phaser και to800 vintage tube overdrive ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ!!!

οσοι τυχει να τα ακουσουν χωρις προκαταληψη σιγουρα θα εκπλαγουν :wink:

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να παίξεις με Behringer πετάλια, πρέπει να μην είσαι large τύπος, γιατί τότε οι απαιτήσεις σου ανεβαίνουν... :lol:

 

Εγώ επειδή δεν είμαι καθόλου large, μέχρι και με Behringer θα έπαιζα ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το value for money λέτε ότι είναι ψηλό. Ας το αναλύσουμε λίγο. Έχουμε το εξής κλάσμα:

 

value

---------

money

 

Και οι δυο συντελεστές είναι θετικοί (ή τουλάχιστον ας υποθέσουμε ότι ο αριθμητής είναι θετικός - κι όχι αρνητικός - χάριν του επιχειρήματος βρε αδερφέ). Σύμφωνα με τα ανωτέρω σχόλια υπάρχει κάποιο value' date=' οπότε o αριθμητής δεν ισούται με μηδέν. Επειδή όμως ο αριθμητής τείνει προς το μηδέν στα Behringer, η τιμή του ολικού κλάσματος τείνει προς το [b']+ άπειρο.[/b] Αυτή η τιμή > τιμή μαρκών όπως T Rex, Carl Martin, Fulltone, Maxon, ΗΒΕ, D*A*M, Diamond, Electroharmonix και ακόμη περισσότερο από πιο προσγειωμένες όπως Boss. Ηθικόν δίδαγμα; Το αφήνω σε σας... :wink:

 

Κάτσε τώρα γιατί ανατρέπεις τα μαθηματικά εσύ :lol: Αριθμητής τείνει στο 0 συνεπάγεται και το κλάσμα τείνει στο 0 δηλαδή έθαψες τα Behringer 5 μέτρα κάτω απο τη γή χωρίς να το καταλάβεις :lol: :lol: :lol: αλλά με το διαφημιστικό σου κόλπο τους μπερδεύεις όλους και τα αγοράζουν :lol:

 

ΠΩ ΠΩ, sorry! Για τον παρονομαστή ήθελα να γράψω ότι τείνει στο μηδέν! Ρόμπα έγινα... ¶τιμοι, δεν μου στέλνετε κανένα pm να το διορθώσω στα κρυφά... ¶, έβαλα και μια ακόμη χρήση των Βehringer στο αρχικό μου ποστ με την ευκαιρία του edit...

 

 

Μιλάω για την παλιά σειρά.Τα καινούρια που βγαίνουν τώρα με καινούρια κατασκευή και τσιπάκια δεν ξέρω πόσο καλύτερα θα είναι...

 

Να που υπάρχουν και vintage Behringer... (no offence συνφορουμίτη)

 

 

Αν όμως και το money τείνει προς το μηδεν θα εφαρμόσουμε de l'hospital;;; (συγχωρέστε με,είμαι μαθηματικός σε περίοδο εξεταστικής...)

 

De l'hospital δεν θα εφαρμόσουμε αλλά με αυτά που γράφουμε σήμερα το hospital το έχουμε σίγουρο...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να παίξεις με Behringer πετάλια' date=' πρέπει να μην είσαι large τύπος, γιατί τότε οι απαιτήσεις σου ανεβαίνουν... :lol:

 

Εγώ επειδή δεν είμαι καθόλου large, μέχρι και με Behringer θα έπαιζα ;)[/quote']

τα θελει ο κ@# σου μου φαινεται

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Να που υπάρχουν και vintage Behringer... (no offence συνφορουμίτη)

 

 

vintage ηχο εννοουν και τα καταφεραν πολυ πολυ καλα πιστεψε με.

αν ομως το γεγονος οτι ενα πεταλι κοστιζει 300 ευρω γαργαλαει τα απο κατω του κατοχου του,τοτε παμε πασο :wink:

τα περισσοτερα πεταλακια της behringer που ακουσα ειναι εντελως τις πλακας,αλλα τα συγκεκριμενα δυο ειναι καταπληκτικα.

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Λοιπόν επειδή είμαι φιλεύσπλαχνος, πάρτε μία ανάλυση του λόγου value/money.

 

Λοιπόν, το value μπορεί να πάει στο 0. (Κάτι που αν το προσθέσεις στο chain σου κάνει περισσότερο κακό παρά καλό είτε αυτό είναι ΟΝ είτε OFF).

 

Το money δεν μπορεί να πάει στο 0 για πολλούς λόγους, π.χ. έξοδα του μαγαζιού που σου το πουλάει, έξοδα αποστολής, κλπ.

 

 

¶ρα το value for money είναι 0 (για πολύ χάλια προϊόντα) μεγαλώνει στη μεσαία κατηγορία και ξαναμικραίνει γι κάποια πολύ ακριβά προϊόντα.

 

¶ρα υπάρχει ένα μέγιστο.

 

 

Στη θεωρητική περίπτωση όπου money=0 (π.χ. αν στο χαρίσουν) τότε

1. Αν value=0 ==> value/money=Αόριστο. (Αφού είναι αδιάφορη όλη η φάση)

 

2. Αν value>0 ==>value/money=οο (Αφού αναμφίβολα πήρες κάτι από το τίποτα.)

 

Τέλος, τόσο το value όσο και το money είναι ορισμένα σε πεπερασμένο πλήθος σημείων (όσα διαφορετικά πετάλια υπάρχουν), δηλαδή δεν αντιστοιχούν σε συνεχείς συναρτήσεις.

 

ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΠΑΤΕ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΕΤΕ ΤΙΣ ΠΑΡΑΓΩΓΟΥΣ :twisted:

(Είμαι geek... το ξέρω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου