Προς το περιεχόμενο

Chill out piano-΄γνώμες για την ποιότητα του ήχου


metallicus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα το κομμάτι δν είναι το ζητούμενο καθώς γράφτηκε τώρα σαν αυτοσχεδίαση με τη μια.Ο λόγος που το ανεβάζω είναι γιατί θέλω κάποιες γνώμες για το αν το patch που έφτιαξα είναι αξιοπρεπές διότι προσπαθώ εδώ και κάμποσες ώρες ;D Κάθε γνώμη δεκτή προφανώς! Πχ έχω την αίσθηση ότι απο το υπεράθλιο sample του juno g είναι πιο αξιοπρεπές καθώς και ότι έχει αξιοπρεπή μεσαία χωρίς να μπερδεύεται ο ήχος συχνοτικά.Το συγκεκριμένο ακόμα δεν είναι multisample. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιος ηχος ειναι. Οντως δε μπερδευονται οι συχνοτητες και αυτο είναι πολυ καλο.

 

Ομως δεν εχει καλη τη χαμηλή περιοχη. Δε γεμίζει οσο θα θελα τη συχνοτικη περιοχη, και χαλαει λίγο την αισθηση.Αν και ετσι οπως είναι θα βολευε για γρηγορο και πυκνο αρμονικα παιξιμο στα χαμηλα. Και στα ψηλά, λιιιιιγο λεπταινει παραπανω απ'οτι θα πρεπε. Αλλα κρατιεται σε καλό επιπεδο και βοηθαει ο τροπος που τα παίζεις.

 

Δε μας λες και περιπου τι εκανες? Απο που πηρες δειγμα, που τα επεξεργαστηκες, που κατεληξαν κτλ...

 

Και κανα τιπ για τη διαδικασία θα ηταν χρησιμο για εμας που φοβομαστε να ξεκινήσουμε κατι τετοιο ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αύριο θα πω τι περίπου έχω κάνει απλά τώρα είμαι τόοοοοοοοοσο κουρασμένος έπειτα απο 6 ώρες μπροστά στον υπολογιστή που κουτουλάω...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου