Προς το περιεχόμενο

Vacation time!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eντάξει η Transalp; Η γιαπωνεζούλα δε μάσησε' date=' ε;;[/quote']

 

Ασε ρε. Είναι μην πάρεις γυναίκα μαζί σου.

-"Εγώ στο νερό δε μπαίνω μ'αυτήν, μόλις πήγα κομμωτήριο, και χάθηκε να πάρουμε αμάξι"

 

-" Βρε γλυκιά μου, το αμάξι κολλάει στα ανοιχτά."

-"Δεν ακουώ τίποτα, καλά μου το λεγε η μάνα μου ότι χαραμίζομαι με σένα τον αχαϊρευτο.Αλλά βέβαια, έπρεπε να είχα πάρει, εκείνον το δικηγόρο, το γιο του εφοπλιστη. Με σένα τι θα τρώμε, νότες?"

 

Οπότε πήγα με ΚΤΕΛ. :cry:

 

Για να μην παρεξηγηθώ, δεν έχω μηχανή. Πλέον ούτε ποδήλατο έχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Επειδή διακοπές σε ορεινό χωριό χωρίς πανηγύρι δεν γίνονται, το φετινό στο Παλαιό Μικρό Χωριό είχε μια καλή κομπανία.

 

Ο κιθαρίστας είχε μια Gibson LP Studio Wine Red και μια κεφαλή Fender Silverface (δεν ήμουν αρκετά κοντά να καταλάβω ποιά ήταν, ήταν στενή και ψηλή). Καμπίνα είχε μια noname με 4x12.

 

To κλου της βραδιάς ήταν ο ντράμμερ, φοβερός παίχτης με ένα ωραίο σετ Gabriel.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή διακοπές σε ορεινό χωριό χωρίς πανηγύρι δεν γίνονται' date=' το φετινό στο Παλαιό Μικρό Χωριό είχε μια καλή κομπανία.[/quote']

 

[]Προχθές ήμουνα στον Προυσό και μετά στη μαύρη σπηλιά,Τρίτη ήμουν στο Μικρό χωριό για φαγητό..Απλά τέλεια μέρη,έχω πάει 7-8 φορές και θα ξαναπάω το συντομότερο.Ίσως τα πούμε και εκεί!! :D

 

Και για να μην ξεχνιόμαστε,από αύριο θα τριγυρνάω εδώ...

 

29742-amorgos_01.jpg

 

Όποιος έχει γυρίσει την Αμοργό και έχει να μου προτείνει κάτι είναι ευπρόσδεκτο.. :P

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε Jasemeister, στα πανηγύρια δεν κοιτάμε το συγκρότημα και τον εξοπλισμό του. Πίνουμε και καπνίζουμε ότι βρεθεί στο διαβα μας, ποτίζουμε και τα κοριτσάκια για να "απελευθερωθούν" και μετά τρέχουμε να γλυτώσουμε από τους μπαμπάδες τους. Αυτός είναι βέβαια και ο λόγος που ποτέ δεν πάμε στο ίδιο πανηγύρι δύο συνεχόμενες φορές, αλλά πάντα σε διαφορετικό, που δε θα μας ξέρουν. Γι'αυτό και γίνονται τόσα πολλά πανηγύρια στην Ελληνική επαρχία. Για να μην πηγαίνουμε στα ίδια και μας ξαναπετυχαίνουν οι μπαμπάδες με τα δίκαννα. :lol: :lol: :lol: :P :P 8) :wink:

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πανηγύρια ειναι απιστευτα....Πηγα στην ρόδο σε ενα (νομιζω άγιος σωτήρας) και ενταξει γοθσταρα απιστευτα....Φουλ ποτά....Pure amstel απολαυση (heineken και μλκιες :lol:) κλαρινα, λύρες, καφρο ντραμμερ που επαιζε με κατι ταμπουρινια που ειχαν πολύ γελιο....Ομορφες χωρατιοπούλες ετοιμες για ολα....Kαι πολλά...αλλά.......:lol:

 

Αθανατη ελληνική επαρχεια....

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πανηγύρια ειναι απιστευτα....Πηγα στην ρόδο σε ενα (νομιζω άγιος σωτήρας) και ενταξει γοθσταρα απιστευτα....Φουλ ποτά....Pure amstel απολαυση (heineken και μλκιες :lol:) κλαρινα' date=' λύρες, καφρο ντραμμερ που επαιζε με κατι ταμπουρινια που ειχαν πολύ γελιο....Ομορφες χωρατιοπούλες ετοιμες για ολα....Kαι πολλά...αλλά.......:lol:

 

Αθανατη ελληνική επαρχεια....[/quote']

 

Το γυρνάμε το thread στα πανηγύρια? Γουστάρω.

 

Εγώ πήγα σ'ένα πανηγυρι πριν 2-3 βδομάδες στο χωριό Αχλάδια (κοντά στη Σητεία Λασιθίου). Και γαμώ. Χρόνια είχα να πάω σε πανηγύρι. Λαικό πρόγραμμα. Ορχηστρα = Korg Pa80 και ένας μπουζουκοτραγούδι. Κρητικό πρόγραμμα = Λύρα κιθάρα και λαούτο. Τα δύο τελευταία επαιζαν το ίδιο ακριβώς με ενοχλητικές διαφοροποιήσεις.

 

Ρακί στο φουλ (φυσικά είχαμε πάρει δική μας σπιτική) και χόρεψα και Κρητικά, καθώς οι ενδοιασμοί μου κατέβηκαν εμποτισμένοι στο συκώτι.

 

Κοπέλες δεν κοιτούσα γιατί η παντόφλα παραμόνευε :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου