Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή μαγνητών σε ESP - LTD KH - 3


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πάντως όταν άκουσα μια Schecter με Duncan Designed active blackouts, μου άρεσε τόσο πολύ ο ήχος που την αγόρασα! Και παίζει πολύ καλά και blues (για τα δικά μου γούστα τουλάχιστον).

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σας ευχαριστώ και πάλι για τις απαντήσεις σας. Όσον αφορά το σετ του Mustaine είμαι σίγουρος ότι θα είναι πολύ καλό και δυνατό άλλα θέλω να κρατήσω το profil της κιθάρας γι΄ αυτό και μένω προσκολλημένος στους EMG. Αλλιώς φαινεται ο EMG (δεν καταλλαβαίνεις καν ποιούς φοράει) και αλλιώς ο Duncan (κάνουν λίγο μπαμ). Ευχαριστώ πολύ και πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Jasemeister, είναι εικονίτσα που έχω για avatar (τεράστια και λεπτομερής!!!!). Την έβαλα και στο Gallery αλλά δεν ξέρω αν την δημοσίευσαν ακόμη. Υπάρχει τρόπος να βάλω την εικόνα στο πλαίσιο της απάντησης;

 

Υ.Γ. Από ότι είδα στο Gallery έχουν δημοσιευθεί οι φωτογραφίες της κιθάρας και όλου του εξοπλισμού μου. Συγνώμη εάν εννοχλεί το ότι είναι οι φωτογραφίες που υπάρχουν στα site της κάθε εταιρίας αλλά αυτές που έβγαζα σπίτι ήταν για τα μπάζα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εντόπισα στο άβατάρ σου απ'την αρχή 8)

 

Κάτσε να κάνω μία δοκιμή:

 

kh-203.jpg

 

Κάνε παράθεση στο ποστ μου να δεις τι έχω γράψει για να βγει. Τη διεύθυνση τη βρήκα απ'το source code της σελίδας στο gallery.

 

Κουκλί είναι και μ΄'αρέσει περισσότερο που δεν έχει το αυτοκόλλητο με την αράχνη πάνω.

 

Δικές σου φωτός θέλουμε να το δούμε απ'όλες τις μεριές 8)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια σου Jasemeister. Επειδή είμαι καινούριος στην παρέα σας δεν τα ξέρω πολύ καλά τα πράγματα. Θα προσπαθήσω να βγάλω καμιά καλή φωτό για την παραθέσω. Αν είδες τον ενισχυτή μου πια είναι η γνώμη σου για αυτόν; Καλή επιλογή ή θα ήταν καλύτερα να μάζευα περισσότερα φράγκα για κανονικό λαμπάτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλός φαίνεται, το αντίστοιχο σε κεφαλή και καμπίνα με 4 δωδεκάιντσα μ'αρέσει πολύ!

 

Ένας καλός λαμπάτος (ειδικά με καλά γκάζια) δεν έβλαψε ποτέ κανέναν καλέ μου φίλε 8) 8) 8)

 

ίσως τα νεύρα των γειτόνων μόνο :lol:

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον αν θελεις να εχεις το μεγαλυτερο δυνατο ηχητικο ευρος με εmg παντα βαλε τους 89(bridge) με τον 85(neck) αλλα αν θες μια κιθαρα γκαζατη αλλα οχι και εντελος περιορισμενη βαλε τους 81-60 που προτειναν πολλοι φιλοι.Επισης μια εξαιρετικη εναλλακτικη εφοσον ως γνωστον :lol: :lol: :lol: ειμαι αντι-emgιστης θα ηταν οι ενεργοι της duncan συγκεκριμενα οι signature του Dave Mustaine. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 χρόνια αργότερα...

Κοιτα φιλε geodimitri...Εγω εχω την Epiphone Les Paul Nightfall η οποια ειχε και εκεινη τους παθητικους της EMG...Γι'αυτο το εψαξα και με τη βοηθεια τουν συμφορουμητων μας ανακαληψα αυτη τη συσκευουλα... http://www.thomann.de/gr/emg_pa2_preampbooster.htm και αυτη http://www.thomann.de/gr/emg_afterburner.htm...Ειναι το κολπο που κανει ο Alexi Laiho των Children of Bodom... Περνει τους παθητικους EMG, τους κολαει το afterburner ή το preamp booster και τους κανει ενεργους κατευθειαν...Και αντι να πλερωκεις 160-170 ευρωπουλα πληρωνεις ουτε τα μισα και εχεις ενεργους 81-85... It's your call...

Ναι!!! Και εγω εχω Les Paul με Floyd Rose!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου