Προς το περιεχόμενο

άλλο ένα θέμα για επιλογή ενισχυτή


crimson

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε λέω ΣΙΓΟΥΡΑ τα καλά μηχανήματα παίζουν μεγάλο ρόλο στον καλό ήχο αλλα το να νομίζουμε ότι θα πετύχουμε τον ίδιο ήχο με το ειδωλό μας μόνο & μόνο επειδή έχουμε τον ίδιο εξοπλισμό είναι αφελές :wink:

Συγνώμη, κι εγώ τζάμπα την πήρα την strat???? Πώς θα ακούγομαι σαν τον Gilmour? Αφου κι αυτός με strat παίζει, θα πετύχω κι εγώ τον ήχο του! :lol: :lol: :lol:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 114
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Βρε Τάκη μου μας παρεξήγησες :!: :lol: Δεν σου είπαμε να μην τον πάρεις τον Matchless (να το πάρεις το κορίτσι,να το πάρεις!! :lol: ) απλά σου αναλύσαμε τα χαρακτηριστικά του :wink:

Και για να εξηγηθώ καλύτερα για μια ακόμα φορά ΣΙΓΟΥΡΑ τα καλά μηχανήματα έχουν καλύτερο ήχο απο τα κακά,όμως πάνω απο ΟΛΑ είναι τα χέρια (& το ΜΥΑΛΟ) του κάθε κιθαρίστα...

Τώρα για την κριτική σου στον ήχο & το vibrato του B.B.KING άσε ας μη το κουβεντιάσουμε καλύτερα :roll: (πάντως 50 εκατομμύρια κιθαρίστες σε όλον τον κόσμο διαφωνούν μαζι σου... )

:lol: :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε εσυ super δεν μου το ειπες αλλα ο φιλος silot ο τροπος που μου τα ελεγε ειναι λες και ολοι πρεπει να εχουμε τα ιδια γουστα απο ηχο..τελοσπαντων και αλλοι εχουν ζητησει γνωμη για ενισχυτες αλλα αυτο που εγινε με τον matchless ηταν λιγο ας το πω αστειο βασικα απο του silot την μερια...πχ.τι να τον κανεις βρε τακουλη μου δεν εχει ηχο ωραιο κτλ κτλ... :roll: στο τελος ετσι και αλλιως δεν νομιζω να τον παρω.στο μακρινο μελλον θα δειξει...

τωρα για b.b.king το ξερω οτι διαφωνω με πολυ κοσμο αλλα πραγματικα δεν μου αρεσει καθολου ουτε ο ηχος του αλλα το χειροτερο μου ειναι το vibrato του :P

 

Μου πήρε κάμποσα χρόνια να το καταλάβω, αλλα το κατάλαβα και επαψα να δίνω τόσο σημασία στον εξοπλισμό και τον "ήχο μου" όσο στο να μάθω να παίζω καλλίτερα και να βρώ τον δικό μου δρόμο και στύλ.

 

αγγελε δικιο εχεις οσο αναφορα το οτι μερικοι πεφτουν στην παγιδα του gear και ξεχνανε το πιο βασικο που ειναι πως παιζουν,αλλα δεν ειναι ολοι ετσι.και εσυ που δεν ασχολεισαι αλλο με τον ηχο δεν μπορεις να μας καταλαβεις 100% εμας τους..πωρομενους.αυτο ειναι μικροβιο... :wink: δεν μπορεις να καταλαβεις και ολους τους μεγαλους κιθαριστες που την ψαχνουν παρα πολυ με κιθαρες,ενισχυτες και πεταλακια(ή τουλαχιστον την εψαξαν μεχρι να καταληξουν), για να βγαλουν αυτο που ο καθενας τους θεωρει ας πουμε τελειο ηχο.παντως σιγουρα η νοοτροπια σου γενικα για το παιξιμο ειναι σωστη.το να ασχοληθεις ομως με το να εχεις ωραιο ηχο δεν θα σε κανει χειροτερο σαν παιχτη αλλα ουτε και καλυτερο εννοειται :wink:

---------------------------------------------

η ζωη ειναι πολυ μικρη για να μην εχεις ηχο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε εσυ super δεν μου το ειπες αλλα ο φιλος silot ο τροπος που μου τα ελεγε ειναι λες και ολοι πρεπει να εχουμε τα ιδια γουστα απο ηχο..τελοσπαντων και αλλοι εχουν ζητησει γνωμη για ενισχυτες αλλα αυτο που εγινε με τον matchless ηταν λιγο ας το πω αστειο βασικα απο του silot την μερια...πχ.τι να τον κανεις βρε τακουλη μου δεν εχει ηχο ωραιο κτλ κτλ... :roll: στο τελος ετσι και αλλιως δεν νομιζω να τον παρω.στο μακρινο μελλον θα δειξει...

...

Πότε είπα εγώ ρε καφροκερκυραίε οτι οι Matchless δεν είναι αριστούργημα??

Απλά... να, είμαι πολύ κομπλεξικός για να ανεχτώ δυο νοματαίοι απο το νησί να έχουν Matchless κι εγώ όχι :evil: !!!

Αλλά δε βαριέσαι, θα μείνω με τον παλιοDumble την μπουρούχα :wink: :wink:

Leo got it right the first time

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει ρε παιδιά μπορεί ο takis να βρήκε τελικά τον "ήχο" του δε θα πέσουμε πάνω του σαν τα κοράκια :D

 

Υ.Γ:Θα ήθελα να κρατήσω ένα απο όλα αυτά

Η ζώη είναι πολυ μικρή για να μην έχεις ήχο
:D Κορυφαίο :!:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε ότι γουστάρεις ρε Τάκη κ μην ακούς κανέναν :wink:

Από τη στιγμή που έχεις άποψη για τα θέματα της κιθάρας κάνε ότι γουστάρεις και μην επηρρεάζεσαι γιατί κάθε ένας από μας έχει τα δικά του κριτήρια ήχου!

Τώρα για το θέμα Carvin:πήγα σήμερα στον τσιτιρίδη(αυτόν δίπλα στον καγμακη) και μου είπε ότι τον nomad και τους άλλους λαμπάτους θα τους φέρει το καλοκαίρι 8O Τι έλεγε ο άλλος ότι θα φέρει σε μερικές μέρες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gto234 πληροφοριακα επαιξε ενας φιλος μου με αυτον το nomad στην αγγλια και μου ειπε οτι γ@@@ει... :wink:

καφροκερκυραιος;;;χεχε καλο... :lol:

οκ δεν ειπες οτι δεν ειναι αριστουργημα αλλα μου ειπες οτι ειναι συγκεκριμένος,ούτε πεντακάθαρος ούτε υπερβρώμικος,'κλινικός' για blues ktl...δεν μου ειπες και πολλα καλα... :lol:

καλα sorry αν ξεφευγω λιγο απο το θεμα,αλλα υπαρχει ατομο στην κερκυρα που να εχει matchless silot; :!:

καλα εχεις Dumble ρε τσακαλι;θελω να τον ακουσω καποια μερα οπωσδηποτε... :wink:

οι μονοι καλοι μου φιλοι εδω μεσα που με στηριζουν μου φαινεται τελικα οτι ειναι ο janick και ο gto234...ευχαριστω ρε παιδια :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sorry αν ξεφευγω λιγο απο το θεμα' date='αλλα υπαρχει ατομο στην κερκυρα που να εχει matchless silot; :!:

καλα εχεις Dumble ρε τσακαλι;θελω να τον ακουσω καποια μερα οπωσδηποτε... :wink:

οι μονοι καλοι μου φιλοι εδω μεσα που με στηριζουν μου φαινεται τελικα οτι ειναι ο janick και ο gto234...ευχαριστω ρε παιδια :lol:[/quote']

 

Ο Χαρούλης απο τη Ρόδα έχει την πιο εξωφρενική συλλογή ενισχυτών στα Βαλκάνια... Matchless, Bad Cat, Bogner, Alessandro, Victoria... ουφ !!!

 

Dumble ? A ναι, έχω ένα καταπληκτικό.... πόστερ του Overdrive Special !!!!!!!!!!!!! :lol: :lol:

Leo got it right the first time

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου