Προς το περιεχόμενο

γρηγορο picking


iasonas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αμα καταφερω και βγαλω whiplash με downstroke' date=' θα σου χαρισω την κιθαρα μου..... :lol:[/quote']Xα, χα, μόνο με τον μετρονόμο στο 60...!!!

 

 

 

Σοβαρά τώρα, όσο αναφορά το ερώτημα, πιστεύω είναι θέμα χρόνου, αν εχεις τα κατάλληλα ακούσματα, βεβαίως βεβαίως, και αν δεν κουράζεις το δεξί σου χέρι με λάθος τεχνική (η κλασική νοοτροπία των μεταλλάδων <<κουνάω το χέρι από την ρίζα>>)...

 

Προσωπικά, άκουγα Metallica και μου έκανε πολύ καλό.. Και μετά ήρθαν πιο high καταστάσεις ,όπως Arch Enemy, με απίστευτη ταχύτητα στο downstroke..

 

Ενδιαφέρον έχει να κάνεις γρήγορο alternate picking με palm muting, ακούγεται πολύ.....metal.. Και δεν διαφέρει σε δυσκολία απο το γρήγορο downstroke...!

 

Τσέκαρε αυτό για να καταλάβεις τί εννοώ, το είχα ανεβάσει κάποτε, είναι διασκευή σε Rol. Stones, the metal way ομως.......:

 

http://www.noiz.gr/modules/My_Uploads/user_folders/Ajowerty/Paint%20it%20Black%20Metal.mp3

EAVY METAL IS THE LAW

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως μεσα σε λιγους μηνες καταφερα να βγαλω ΟΛΟ το master of puppets' date=' downstroke only (hell yeah)[/quote']

exeis bgalei kai to grab the devil? boreis na m stileis ixografisi?? (to master of puppets einai k afto sum41?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως μεσα σε λιγους μηνες καταφερα να βγαλω ΟΛΟ το master of puppets' date=' downstroke only (hell yeah)[/quote']

exeis bgalei kai to grab the devil? boreis na m stileis ixografisi?? (to master of puppets einai k afto sum41?

 

Ρε Γιώργο τι κουφά είναι αυτά μου διχοτόμησες τη χαίτη :!:

 

Master of Puppets όπως λέμε Metallica! :lol:

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως μεσα σε λιγους μηνες καταφερα να βγαλω ΟΛΟ το master of puppets' date=' downstroke only (hell yeah)[/quote']

exeis bgalei kai to grab the devil? boreis na m stileis ixografisi?? (to master of puppets einai k afto sum41?

 

Ρε Γιώργο τι κουφά είναι αυτά μου διχοτόμησες τη χαίτη :!:

 

Master of Puppets όπως λέμε Metallica! :lol:

 

E ti na kanoume soz eimai k poli asxetilas alla tha matho :P(to katebazw mia na to akousw :) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιώργο, είπαμε, ΟΧΙ greeklish!

 

 

http://www.noiz.gr/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=9322

Βλ. παράγραφο 2

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχως προς το παρων, εχω καμμενο υπολογιστη και τα ακουσματα μου περιοριζονται σε 150 τραγουδια στο pda μου, οποτε δεν χρειαζεται να αυξησω την ταχυτητα του downstroke μου... :lol:

 

Ακριβως ελεω καμμενου υπολογιστη, δεν μπορω να ηχογραφησω τιποτα (το λαπτοπ ειναι εντελως ΓΤΠ, χωρια που δεν εχω και καλωδια...)

 

Το grab the devil ποιοι το λενε? :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου