Προς το περιεχόμενο

Καλυτερος ηχος saxophone


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συμφωνώ απόλυτα με τον Jumerang.

 

Αλλά υποτίθεται οτι εδώ συζητάμε πάντα υπό την προυπόθεση τι μπορούμε να κάνουμε χωρίς να έχουμε στη διάθεσή μας τους αντίστιχους οργανοπαίχτες.

 

Εγώ για παράδειγμα δεν έχω γνωστό σαξοφωνίστα. Αν είχα εννοείται οτι θα τον προτιμούσα απο όλα τα synth μου, το LINPLUG SAXLAB, To YELLOW SAX και τα λοιπά.

 

Φιλικά

 

Νίκος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Α...ok....Τοτε αλλαζει το πραγμα εγώ μιλούσα για την εξωφρενική πιστότητα καποιων vst (και ειδικά για τα πνευστά...)

 

 

Εννοείται πώς το feeling είναι διαφορετικό....Οπως για παραδειγμα αλλο να προβαρεις κατι με καποιον μουσικό που εχει αντιληψη και γουστο (κατι που το vst δεν εχει) όπως επισης και προφανως....αλλο μουσικός αλλο ενα βοηθημα του μουσικού....

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε jumerang δεν θέλω να θεωρήσεις οτι σου την είπα.

 

Κάθε άλλο έχεις απόλυτο δίκιο!

 

Και λίγο να παρεκτραπούμε απο το θέμα δεν έγινε και τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα η εκφραστικοτητα παιζει μεγαλο ρολο.Που να βρεις ομως τον μουσικο για καθε οργανο.Αν τον ειχαμε

μακαρι.

Φιλε george4peris σημαντικη η πληροφορια σου για το

σοφτ αυτο.

Εχθρός τού κέρδους είναι ή αντοχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα η εκφραστικοτητα παιζει μεγαλο ρολο.Που να βρεις ομως τον μουσικο για καθε οργανο.Αν τον ειχαμε

μακαρι.

Koίταξε να δεις. Η αλήθεια είναι ότι πλέον με την τεχνολογία δε χρειάζεται να βρούμε μουσικούς για κάθε κάθε όργανο. Απλά εμένα η γνώμη μου είναι ότι κάποια όργανα αντικαθίστανται (από VST πχ) και κάποια όχι. Βέβαια πάντα παίζει ρόλο και ποιος είναι ο σκοπός μας. Αν θέλουμε να προσομοιώσουμε ΤΕΛΕΙΩΣ μια αληθινή μπάντα, σε βαθμό που να ξαγελάμε τον ακροατή, ε καλά είναι να έχουμε αληθινούς μουσικούς σε όλα τα όργανα! Αν πάλι θέλουμε να κάνουμε ένα demo αληθοφανές, τότε τα VST φτάνουν και περισσεύουν και μάλιστα για όλα τα όργανα. Και κιθάρα, και πνευστό, και όλα. Απλά εμένα η προσωπική μου γνώμη (το ξαναλέω: η προσωπική μου γνώμη) είναι ότι το καλύτερο αποτέλεσμα βγαίνει συνδυάζοντας και τα 2. Και δε χρειάζεται ούτε να πρέπει να ξαεγελάσεις τον ακροατή για κάτι, ούτε τίποτα. Εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ VST για drums, μπάσο, οτιδήποτε πληκτροειδές, και κιθάρα, πνευστά, κρουστά, φωνές (φυσικά!) αληθινά. Και κάποιες λίγες φορές και drums - μπάσο αληθινά (ανάλογα την περίσταση). Εντωμεταξύ πάλι ξέφυγα απ'το θέμα, μ'έπιασε και πολυλογία... σόρι για άλλη μια φορα! :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα οργανα που δυσκολα αντικαθιστανται ειναι κρουστα

και κιθαρα νομιζω.Πρεπει να εισαι και λιγο ντραμιστας για να πετυχεις το αποτελεσμα.

Εχθρός τού κέρδους είναι ή αντοχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου