Προς το περιεχόμενο

Ηχος vs Μελωδια


marooned

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδώ μέσα πιο πολύ ασχολούνται με "τι κιθάρες έχεις' date=' τι κιθάρα θα πάρεις, τι κιθάρες έχεις παίξει, τί ξέρεις από κιθάρες (που συνεπάγεται να έχεις παίξει)" και λιγότερο με το τί παίζουμε σε αυτές.[/quote']

 

+1

 

Πράγμα καλό από τη στιγμή που κάποιος ζητάει μια δεύτερη γνώμη πάνω σε θέμα εξοπλισμού... Γενικότερα, πάλι, όχι..

 

Όσο για το φλέγον ζήτημα, μπορεί το εργαλείο να κάνει τον μάστορα, αλλά αν δεν το κατέχεις το όργανο, όσες Fender και να αγοράσεις, πάλι μέτριος θα είσαι...

Ενώ εσείς παιδιά μου είστε τόσο εκπληκτικοί παίχτες που δεν έχετε ανάγκη τους εξοπλισμούς και λοιπές αηδίες ε; Και τόσο σίγουροι ότι δεν υπάρχουν άνθρωποι εδώ μέσα που όχι απλά το κατέχουν το άθλημα αλλά το σκίζουν κανονικά... :roll:

 

8O 8O

Ποιός είπε τέτοιο πράγμα....;

 

Σε ποιο σημείο ακριβώς υποστήριξα ότι είμαι εκπληκτικός παίκτης και τις λοιπες αηδίες που λες...!!!

 

 

Επαναλαμβάνω, γιατί μάλλον δεν μπήκες στον κόπο να το διαβάσεις...

 

αν δεν το κατέχεις το όργανο, όσες Fender και να αγοράσεις, πάλι μέτριος θα είσαι.

 

Και αυτή ακριβώς είναι η γνώμη μου, δεν επιτέθηκα/φέρθηκα υπεροπτικά σε κανέναν, ούτε ξέρω ποιος το σκίζει και ποιος όχι.. ¶λλωστε ούτε εσύ ξέρεις τί παίζω για να με κρίνεις...

 

Ήμαρτον..

 

Και ξέρεις τί λένε φίλε Alchemist...?

 

Οποιος έχει την μύγα μυγιάζεται.!!!

EAVY METAL IS THE LAW

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 79
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ο καθένας μπορεί να δώσει ΜΙΑ ΦΟΡΑ στη ζωή του να παρει μια κιθάρα 300-400 ευρώ max

 

Ε όχι κι έτσι :lol: ¶μα παίξεις με κιθάρα 5000¤ θα σου πω αν θα δεις διαφορά από αυτήν των 400¤. Και max κιόλας.

 

Δεν αρκεί φυσικά το gear, εγώ και με την παλιά μου κιθάρα και με την καινούρια μου είμαι μέτριος κιθαρίστας. Αυτό δεν αλλάζει επειδή πήρα καλύτερη κιθάρα. Αλλά άλλο ήχο βγάζεις με διαφορετικές κιθάρες, άλλη αίσθηση έχεις στο χέρι σου και στο μάτι σου και τελικά αυτά σε επηρεάζουν (εμένα τουλάχιστον) στο τι παίζω. Ok, αρκεί και μια κιθάρα των 50¤ για να γράψεις μια κομματάρα, αλλά μια καλή κιθάρα σου δίνει κι άλλες δυνατότητες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ μέσα πιο πολύ ασχολούνται με "τι κιθάρες έχεις' date=' τι κιθάρα θα πάρεις, τι κιθάρες έχεις παίξει, τί ξέρεις από κιθάρες (που συνεπάγεται να έχεις παίξει)" και λιγότερο με το τί παίζουμε σε αυτές.[/quote']

 

+1

 

...

 

Σε ποιο σημείο ακριβώς υποστήριξα ότι είμαι εκπληκτικός παίκτης και τις λοιπες αηδίες που λες...!!!

 

Και ξέρεις τί λένε φίλε Alchemist...?

 

Οποιος έχει την μύγα μυγιάζεται.!!!

 

Ώπα, αυτή είναι προσωπική επίθεση... "Αηδίες" και φέρ'τη μύγα πίσω κλπ... mad0025.gif Πέρα από αυτό (εντελώς άκυρο), κι εσύ Ajowerty συμφώνησες με μια εντελώς αστήρικτη άποψη: τους έχεις γνωρίσει προσωπικά αυτούς τους "όλους"; Ξέρεις το επίπεδο του παίξιμού τους; Τις μουσικές τους γνώσεις, επιρροές, ανάγκες και γk#$%λες; Ξέρεις με τι και πώς ασχολούνται; Τι χρειάζονται, τι ΔΕΝ χρειάζονται για να παίξουν και με τι τους γουστάρει απλά να παίζουν; Toυς κρίνεις όντας και εσύ ολιγαρκής, ταπεινόφρων και "αναμάρτητος"; Kάποιος, δυο χιλιάδες χρόνια πριν γεννηθείς, είπε να μην κρίνεις για να μην κριθείς αλλά μάλλον στο βρόντο. :roll:

 

Και στο κάτω κάτω, αν κάποιος περιφρονεί το φόρουμ και του δίνει τη ταμπέλα της ηλίθιας, ανούσιας και ανεγκεφαλης GASίτιδας, η πόρτα είναι ανοιχτή και τα σκυλιά δεμένα... Αμήν!

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν το κατέχεις το όργανο' date=' όσες Fender και να αγοράσεις, πάλι μέτριος θα είσαι.

 

Ακούτε Fenderόπληκτοι; Όσες και να αγοράσετε πάλι τα ίδια θα παίζετε!

 

 

 

Γι'αυτό πουλήστε τις σε μένα και αγοράστε Gibson όσο....προλαβαίνετε :D

 

:D :lol: :D :lol: :D :lol: :D :lol: :D :lol: :D :lol: :D :lol: :D :lol: :D :lol: :D :lol: :D :lol:

 

ελπίζω να έβαλα αρκετές φατσούλες για να καταλάβουν όλοι ότι κάνω καλοπροαίρετη πλάκα έ;

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8O 8O

Ποιός είπε τέτοιο πράγμα....;

 

Σε ποιο σημείο ακριβώς υποστήριξα ότι είμαι εκπληκτικός παίκτης και τις λοιπες αηδίες που λες...!!!

 

 

Επαναλαμβάνω' date=' γιατί μάλλον δεν μπήκες στον κόπο να το διαβάσεις...

 

[b']αν δεν το κατέχεις το όργανο, όσες Fender και να αγοράσεις, πάλι μέτριος θα είσαι.[/b]

 

Και αυτή ακριβώς είναι η γνώμη μου, δεν επιτέθηκα/φέρθηκα υπεροπτικά σε κανέναν, ούτε ξέρω ποιος το σκίζει και ποιος όχι.. ¶λλωστε ούτε εσύ ξέρεις τί παίζω για να με κρίνεις...

 

Ήμαρτον..

 

Και ξέρεις τί λένε φίλε Alchemist...?

 

Οποιος έχει την μύγα μυγιάζεται.!!!

Και όποιος έχει τη σφίγγα σφίγγεται αλλά τέσπα... :D

 

Αυτό που είπα ήταν αυτό που κατάλαβε και ο bloody_sunday, ο οποίος προφανώς διάβασε αυτά που έγραψα και όχι αυτά που ήθελε!

Είπες ότι συμφωνείς με την άποψη "εδώ δεν κάνουν τίποτα από το να ψάχνουν κιθάρες και πετάλια και όχι με το παίξιμο", η οποία προήλθε από κάποιον που υποστηρίζει ότι μια κιθάρα των 400 ευρώ είναι το μέγιστο ωφέλιμο για έναν κιθαρίστα. ¶ρα προφανώς εσύ είσαι βιρτουόζος και περιφρονείς τους εξοπλισμούς.

Εξάλλου, όταν λες "...πάλι μέτριος θα είσαι" ρίχνεις μπηχτή και μη μου πεις όχι. Θα μπορούσες να πεις "και με μία μόνο Fender μπορείς να είσαι παιχταράς" αλλά προφανώς δεν σου ξέφυγε...

 

Τέσπα, το κόβω εδώ γιατί δεν θα βγει άκρη. Όσα είχα να πω τα είπα και δεν πρόκειται να μπω σε προσωπικές διαμάχες (κι ας πέφτουν μπόλικες προκλήσεις).

Πάνω στο θέμα (για να μείνουμε on-topic), θα συμφωνήσω με δύο απόψεις που ειπώθηκαν:

1. Ο καθείς επενδύει τα λεφτά του όπου και όπως νομίζει και γουστάρει.

2. Το καλό gear μπορεί να σε κάνει καλύτερο παίχτη (όχι από μόνο του αλλά βοηθάει)

 

My two cents... 8)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"εδώ δεν κάνουν τίποτα από το να ψάχνουν κιθάρες και πετάλια και όχι με το παίξιμο",

 

Για δες στα ΑΡΙΣΤΕΡΑ της σελιδας ΤΙ γραφει κατω απο το "Αρχικη Σελιδα"..... :roll:

 

Αν δεν θες να ψαξεις για κιθαρες και πεταλια μαλλον σε...ΛΑΘΟΣ site εισαι...

 

Παντως μη σκας υπαρχoυν εξαιρετικα φορουμ :lol: για να γραφτεις...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συλλογιστική πορεία....

 

 

 

1=>

συμφωνείς με την άποψη "εδώ δεν κάνουν τίποτα από το να ψάχνουν κιθάρες και πετάλια και όχι με το παίξιμο"

2=>

αυτή η άποψη προήλθε από κάποιον που υποστηρίζει ότι μια κιθάρα των 400 ευρώ είναι το μέγιστο ωφέλιμο για έναν κιθαρίστα

 

 

Απο (1) και (2) προκύπτει ότι

<<προφανώς εσύ είσαι βιρτουόζος και περιφρονείς τους εξοπλισμούς>>

!!!!!

 

ΤΙ ΝΑ ΠΩ...;;; Δηλαδή το 90% των post μου πρέπει να σχετίζεται με gear για να μην με κατηγορείς ότι έχω βιρτουόζικες βλέψεις....;;

 

 

Εντομεταξύ, τη φράση "εδώ δεν κάνουν τίποτα από το να ψάχνουν κιθάρες και πετάλια και όχι με το παίξιμο" την βάζετε και σε quote, και με κατηγορείτε, ενώ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΙΠΑ ΠΟΤΕ.... Ήταν επινόηση του Alchemist....

 

 

ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ, γιατί όντως διαβάζετε ό,τι θέλετε.....:

 

Εδώ μέσα πιο πολύ ασχολούνται με "τι κιθάρες έχεις, τι κιθάρα θα πάρεις, τι κιθάρες έχεις παίξει, τί ξέρεις από κιθάρες (που συνεπάγεται να έχεις παίξει)" και λιγότερο με το τί παίζουμε σε αυτές. Πράγμα καλό από τη στιγμή που κάποιος ζητάει μια δεύτερη γνώμη πάνω σε θέμα εξοπλισμού... Γενικότερα, πάλι, όχι..

EAVY METAL IS THE LAW

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πράγμα καλό από τη στιγμή που κάποιος ζητάει μια δεύτερη γνώμη πάνω σε θέμα εξοπλισμού...

 

Μα ΓΙΑ ΑΥΤΟ καποιος ΠΡΩΤΙΣΤΩΣ μπαινει σε ΑΥΤΟ το φορουμ! Το οποιο φορουμ ειναι φορουμ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ (οχι μουσικης βιρτουοζιτε......)

 

Γενικότερα, πάλι, όχι..

 

το ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ δεν μας ενδιαφερει ΕΔΩ.......(για τις αποψεις μας περι φιλοσοφιας και στασης ζωης υπαρχει και το "περι ανεμων....")

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία, ήταν ΤΟΣΟ κακό αυτό που είπα δηλαδή, ωστέ να πέσετε να με φάτε....; Νοιώσατε δηλαδή ότι είμουν εκτός θέματος....;

 

Γιατί στην αρχή ειπώθηκε ότι αμφισβητώ τις μουσικές γνώσεις των μελών..!

 

Α, και ψεύτικο/φτιαχτό quote από Gatekeeper πάει πολύ, μια συγγνώμη δεν κάνει κακό, αφού ουσιαστικά παράθεσες λέξεις που ουδέποτε είπα.

EAVY METAL IS THE LAW

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου