Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρακουστική για αρχάριο !


Jericho

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια και δεν έχω ιδιαίτερη εμπειρία από ακουστικές / ηλεκτρακουστικές, έχω μερικές ερωτήσεις !

 

Τι κιθάρα προτείνετε να προτείνω (ωραίο ε ?) σε νέο κιθαρίστα μέχρι το πολύ 300 ευρώ ? Το ξέρω ότι δεν είναι budget για μια καλή κιθάρα, αλλά τι να κάνουμε ...

 

Έχω βρει μια Fender DG-4CE, μεταχειρισμένη με 180 ¤... Καλή τιμή ? Τι λέει σαν κιθάρα ?

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας !

i]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπου βλεπεις fender ακουστικη θα περνεις δρομο τρεχοντας... :lol: εγω εχω να σου πω ενα.κανε λιγο υπομονη,μαζεψε χρηματα και παρε κατι απο 500 ευρω και ανω.και φυσικα μην κοιτας τα ονοματα(martin,taylor,takamine)διοτι σε αυτη την κατηγορια χρηματων δεν αξιζουν μια,σε αντιθεση με καποιες αγνωστες σχετικα πχ.cort,tanglewood κλπ που ειναι πολυ καλυτερες.ο χρυσος κανονας ειναι ενας,κιθαρα 100 ευρω με κιθαρα των 300 ευρω βλεπεις μικρη διαφορα στην ποιοτητα,300 με 500 βλεπεις τεραστια και 500 με 700 βλεπεις παλι μικρη...

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν είναι για μένα η κιθάρα, εκεί είναι το θέμα !

 

Και δεν μπορώ να πω στον άλλο δώσε 500 ευρώ !

 

Θέλει μια κιθάρα, για να παίζει κανένα τραγούδι με ακόρντα, να την παίρνει μαζί, να έχει ένα αξιοπρεπή ήχο, να μην κοστίζει μια περιουσία, και να μην χρειαστεί να την αλλάξει μόλις προχωρήσει κ βελτιωθεί λιγάκι !

i]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοίτα στην αρχή δεν θα καταλάβει διαφορά ,και την χειρότερη να πάρει άλλα όπως λες πρέπει να είναι αξιοπρεπή το όργανο για να των ικανοποιεί και αργότερα .αν βρει μια tanglewood των 500 ευρω μεταχειρισμένη γυρω στα 300 να την χτυπήσει αλύπητα.... :lol: τα 300 για καινούργια ,να τα ξεχάσει ,θα το μετανιώσει πικρααααααα(να φροντίσει να είναι μόνο ακουστική γιατί αλλιώς η τιμή θα μοιραστή σε ποιότητα κιθάρας και ηλεκτρικά…)

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου