Προς το περιεχόμενο

Mεγάλη Μούφα (Big Muff)


odis13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αρχικά ζητώ συγνώμη αν ήταν ακραία η έκφρασή μου....

 

Το μόνο που μπορώ να σου πώ είναι κατεβάσεις το TONESTACK και να δείς μόνος σου την έλαχιστη διαφορά στο φάσμα....

Russian: R1=20k, C1=3.9n, R2=22k, C2=10n

USA: R1=39k, C1=4n, R2=100k, C2=10n

 

Επειδή έψαξα τα κιτάπια μου :D σίγουρα 2 αντιστάσεις μπορούν να κάνουν κάποια διαφορά.... παρ' ολα αυτα θα δείς πως είναι σχετικά μικρή στο φάσμα.... (όντως είναι λίγο πιο πριμο... αλλά ανάξιο τόσης συζήτησης θα έλεγα)

 

Checkare το...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 54
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Ξέρεις....μπορεί η φασματική απόκριση να είναι παρόμοια αλλά αυτές οι μικροδιαφορές να ενδιαφέρουν κάποιους. (Εμένα σίγουρα όχι τόσο πολύ....)

 

Έγραψα την προηγούμενη παρατήρηση για να προλάβω να γράψω κάτι....πριν διαβάσει την τοποθέτησή σου κάποιος που τον απασχολεί το θέμα και γράψει:

"-Ε, όχι και πί*ες ρε φίλε".

 

και γίνουμε πάλι Ιράκ. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεσα στο μιαλό μου είσαι....

αντε μην πω τιποτα για το εικονίδιο που έβαλες δίπλα στο ιρακ harilatron γιατι να σου πω την αληθια παρεξηγήθηκα παρα παρα πολυ.... :D:D:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλοι μπασιστες αντι να κανουν αυτο που εκανες εσυ αν γουσταρουν ηχο big muff παιρνουν το Little Big Muff και καθαρισαν!Προσωπικα μαρεσει ο θορυβος του κανονικου και δεν μενοχλει (για να μη σου πω οτι μαρεσει) να χανονται μερικες χαμηλες..To Little θεωρητικα για σενα ηταν ιδανικο,ενω εγω το απεριψα για τα υπερβολικα χαμηλα του!Μαρεσει να πριμαρεται το distortion.Μπορει βεβαια να γουσταρες τη φαση mod κατι το οποιο ειναι σεβαστο.Τωρα ειμαι μεταξυ Muff και Rat!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιμαι μεταξυ των δυο..Μαρεσουν και τα δυο εξισου για τους λογους τους το καθενα.Δεν εχω αποφασισει ακομα για το που θα επενδυσω.. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

haha....

Και εγώ μεταξύ των 2 ήμουν και βάσικά στην αγορά επιρεάστηκα επειδη τελευταία ακούω παρα πολυ muse και είδα πως και ο Chris (το μπάσο τους) το έχει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλο επισης για μπασο ειναι και το Sans Amp Gt2!Πολλοι μπασιστες το προτιμουν απο το κλασικο Bass driver Di αλλα και αυτο επισης ρουφαει τα χαμηλα σου..Το χρησιμοποιηει και ο θεος Justin Chancellor των Tool!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου