Προς το περιεχόμενο

ερωτησεις emg


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως επειδή πας για θεόβαρο ήχο (warlockιας σαν εμένα) θα σου έλεγα να κοιτάξεις την λύση που αρχίζουν να την προτιμούν όλοι οι "ακραίοι" κιθαρίστες: seymour duncan livewire classic ως neck και livewire metal ως bridge. Αν δεν απατώμαι πρέπει να βγάζει η seymour έτοιμο 1 τέτοιο σετάκι. Αν βγουν και για 7χορδη (δεν είμαι σίγουρος) τότε τους κοπάνησα με την 1!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

παροτι θεωρω οτι οι duncan ειναι φοβεροι μαγνητες (ιδιαιτερα οι passive διπλοπηνιακοι της) θα ελεγα οτι δεν ειναι τοσο επιτυχημενη η συνταγη της για τους active (οπως οι passive της emg ειναι επιεικως....για πεταμα)......

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα οι συγκεκριμένοι livewire φαίνονατι να είναι ταμαμ. Για τους υπόλοιπους συμφωνώ. Απλά προσωπική μου άποψη για τους emg είναι ότι επειδή είναι πολυφορεμένοι, ψιλοκάνουν μπαμ όταν τους φοράει ο άλλος και παίζει. Βέβαια θα μου πεις ότι είναι χαζό το σκεπτικό μου...

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι livewire metal για γεφυρα δεν μου αρεσουν οσο οι livewire Mustain. Οι δευτεροι ειναι πολυ πιο νορμαλ μαγνητες απο αποψη χροιας γιατι δεν εχουν τοσο υπερβολικα τονισμενα τα μεσαια.

Απο emg οι 85 μου αρσεουν πιο πολυ απο τους 81 γιατι οι 81 ειναι τζιτζικοκατασταση ενω οι 85 εχουν πιο "γνωριμο"/ νορμαλ ηχο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελω καφρικο αλλα οχι τοσο ακραιο ηχο.Μαλλον κλεινω προς τον 60 για απανω.Το προβλημα μου ειναι οτι δεν μπορω να δοκιμασω καπου αυτους τους μαγνητες.(ο καγμακης μου ειπε πως δεν ειχε κιθαρα με emg παρολο που ειχε κρεμασει μια στη βιτρινα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ψάξεις υπάρχουν πάρα πολλές. Και στο guitar store και στον Κουρμπή είχα δει αλλά και γενικότερα σε όλα τα μαγαζιά. Μάλιστα ο καγμάκης είχε 2-3. Ψάξε στην ευρύτερη περιοχή και θα βρεις πάρα πολλές,

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτη τη στιγμη και για 15 μερες θα ειμαι Πατρα.ξερετε καποιο μαγαζι?Ο στολας μπορει να εχει αλλα σκετους emg δεν πουλαει.Το music store exei mono thn ZW me emg-hz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε όλο και κάποια κιθάρα με emg θα έχουν να δοκιμάσεις. Αν θες να τους αγοράσεις μέσα στο 15νθήμερο, δε μπορεί να μην πουλάνε σκέτους ή κάποιο σετ 81-60

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου