Προς το περιεχόμενο

Φωτογραφίες των πλήκτρων μας!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 699
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Καλορίζικο, απροβλημάτιστο.

Μπράβο ρε waterfall και προσωπικα χαίρομαι ιδιαίτερα που το έχεις, αναγνωρίζοντας και το ενημερωτικό σου ρόλο στο forum.

 Βοηθησες και εμένα που γενικά δεν παρακολουθούσα την εξέλιξη των yamaha τελευταια χρονια, να καταλάβω την αξία και την λειτουργικότητα του και καταλαβαινω ποσο τυχερός εισαι που το απέκτησες.

 

 Ειναι και στα δικα μου σχέδια γιατι δινει παρα πολλά σαν οργανο, αν και εγω το βλεπω να αργώ.

Βλέπεις υπέκυψα στον πειρασμο του Xperia Z (lol) και ετσι το βλεπω να αναβάλλω λιγο την αναβαθμιση του μουσικου μου εξοπλισμου μιας και ειμαι και στασιμος μουσικα  τον τελευταιο καιρο. Με εφαγε η gadgetila

 

Ευχομαι επισης να φτιαξεις τον χωρο σου οπως οραματιζεσαι και αν δεν βαριεσαι φτιαξε μας και κανα βιντεο με ηχους και λειτουργιες. Οποτε μπορέσεις.... ποιος βιάζεται!!!!

 

Κ Α Λ Ο Ρ Ι Ζ Ι Κ Ο !!!

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω Κωστα, να'σαι καλα. :)

 

Βλέπεις υπέκυψα στον πειρασμο του Xperia Z (lol) και ετσι το βλεπω να αναβάλλω λιγο την αναβαθμιση του μουσικου μου εξοπλισμου...

Σε καταλαβαινω, και γω ειχα υποκυψει στον πειρασμο ενος HTC One X+ οποτε η αγορα του MOXF πηγε λιγο πισω. :P Αντε χτυπα το και συ να γινουμε πολλοι (2). ;D

 

Μ'αυτη την αγορα παντως μου εφυγε το απωθημενο της αποκτησης ενος XF. Οπως λενε και στο φορουμ της...Korg,

"And for those who do like the Yamaha sound, the MOXF is of course a dream come true:

basically a full Motif XF at half the price."

 

Τωρα το μονο απωθημενο παραμενει ενα Hammond, αλλα δεν το βλεπω να ερχεται συντομα. "Στεγνωσα". 8) Απο αυριο λεω να αρχισω να βαζω μια ταξη στο δωματιο σιγα σιγα, πιστευω οτι στο τελος τα Waterfall-K Studios θα γινουν πιο ανετα και πιο εργονομικα.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω Hysplex, να'σαι καλα. :)

Απο πλευρας synth ειμαι παραπανω απο καλυμμενος, τουλαχιστον για τον επομενο χρονο lol... ;D Οπως ειπα το μονο απωθημενο μου πλεον ειναι (παντοτε ηταν) ενα Hammond. Στοχος το τελευταιο τους μοντελο XK1c το οποιο απλα "δεν υπαρχει". 8) Να'ναι καλα η Suzuki-Hammond που μας παρεχει πλεον στις μερες μας τον ηχο ενος B3 στην αστεια τιμη των 1350€ και στο πιο αστειο βαρος των 7.5kg. :-X Αλλα αυτο μπορει να περιμενει, προς το παρον ειμαι ρεστος οπως ειπα, το μονο που θελω τωρα ειναι να φτιαξω το δωματιο και να τα συνδεσω ολα.

 

Πριν λιγο ηρθε μια τριπλη QuikLok και ενα ζευγαρι "μπρατσακια" για να μπουν πανω σε μια διπλη QuikLok που ηδη εχω. Περιμενω και τρια πολυμπριζα ειδικα για UPS και πιστευω οτι τελειωσα με τις αγορες. Ετσι πως τα βλεπω θα συνδεθουν ολα τα μηχανηματα (πλην των monitors) πανω σε δυο UPS, προς το παρον δεν με παιρνει να συνδεσω και τα monitors στα UPS, αργοτερα σκεφτομαι να αντικαταστησω το μικροτερο UPS με ενα μεγαλυτερο που να μπορει να σηκωσει και τα monitors.

Αυτα αργοτερα. 8)

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με γειά το Motif waterfall. Είναι ψιλοκουκλί το άτιμο και κελαηδάει εξαίσια. :) Άντε στήσε το δωμάτιο και ανέβασε μερικές φωτό να πάρουμε και εμείς μάτι του στούντιου σου. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρά στην παρέα!

 

Είπα να πάρω το θάρρος να ανεβάσω και εγώ μία πρόχειρη φώτο που βρήκα από την γωνία του σπιτιού που έχω σαν χώρο δημιουργίας... αριστερά φαίνεται το midi keyboard της terratec, σαν main το OASYS έχοντας από πάνω του ένα triton 76 le και στο βάθος ένα vintage οργανάκι της Baleani. Θα εκτιμούσα την γνώμη σας!

cdip.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρά στην παρέα!

 

Είπα να πάρω το θάρρος να ανεβάσω και εγώ μία πρόχειρη φώτο που βρήκα από την γωνία του σπιτιού που έχω σαν χώρο δημιουργίας... αριστερά φαίνεται το midi keyboard της terratec, σαν main το OASYS έχοντας από πάνω του ένα triton 76 le και στο βάθος ένα vintage οργανάκι της Baleani. Θα εκτιμούσα την γνώμη σας!

cdip.jpg

 

 

Μια χαρά η γωνιά σου, αλλά η καρέκλα αυτή σε βολεύει πραγματικά; Σαν μικρή μου φαίνεται, πάντως θα προτιμούσα το λαπτοπ να είναι πίσω από το πλήκτρο και όχι μπροστά. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου