Προς το περιεχόμενο

foko - one man guitar show


ex-bokos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν καταλαβαινω γιατι παραξενευεσαι....

 

Ο Foko εχει στην ΕΛΛΑΔΑ ακριβως... και οταν λεω ακριβως, ενοω ΑΚΡΙΒΩΣ το ΠΟΣΟΣΤΟ "ακροατων" που εχει και ο ...Eric Johnson στις ΗΠΑ...

 

Απλα αυτο το ποσοστο στην Ελλαδα λογω μικρου πλυθησμου ειναι αριθμητικα...αστειο.... (δυστυχως πουθενα στο κοσμο οι ασχολουμενοι με την πειραματικη μουσικη δεν ειναι φατσα καρτα στην....TV....)

 

Η νομιζεις οτι ξερει ο μεσος Αμερικανος τον EJ?

 

Κατα τα αλλα ειναι οντως εξαιρετος κιθαριστας ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πάρτε και μια photo του Foko από όταν είχε έρθει για σεμινάριο στα Γιάννενα

 

(Ακόμη με πονάνε τα αυτάκια μου από την εκκωφαντική ένταση που έπαιζε... ::) )

 

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ότι αφορά τώρα το βιογραφικό του κου angelos... απλά αφού ξέρω τον foko είπα να μάθω και κάτι τις για τον άνθρωπο που τον αποκαλεί showman και όχι μουσικό...

ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ: ΤΟ ΤHTEAD AYTO EXEI SKOPO NA ENHMERVSEI ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΑΝΖΗΤΗΣΕΙ ΚΟΛΑΚΕΙΕΣ Η ΘΑΨΙΜΑΤΑ.

Κρατηστε τη γνωμη σασ για εσασ και αφήστε ελεύθερο τον κόσμο να ψαχτεί....Tzaba einai re gamoto h gnosi :-* :'(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρατηστε τη γνωμη σασ για εσασ και αφήστε ελεύθερο τον κόσμο να ψαχτεί....Tzaba einai re gamoto h gnosi :-* :'(

 

Και τις θετικές γνώμες να κρατήσουμε για τον εαυτό μας ή μόνο τις αρνητικές? Διότι εμένα μου αρέσει ο εν λόγω κιθαρίστας. Δηλαδή να μιλήσω μόνο αν μου αρέσει...?

"Πείτε τη γνώμη σας μονο αν σας αρέσει ο foko"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακολούθησα δύο βίντεο κλιπ του εν λόγω. Ωραία η επίδειξη των εφέ και των modulation αλλά δεν θα πάρω "τζάμπα γνώση" (κυρίως επειδή δεν υπάρχει πουθενά). Ευχαριστώ.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εντοπισα καμια ομοιοτητα με Hendrix και Beck,γιατι πολυ απλα βλεποντας τα βιντεακια στο youtube δεν ακουσα πουθενα μουσικη,παρα μονο σε ελαχιστα σημεια.Κυριως ακουσα ενα συνοθυλευμα ηχων που περισσοτερο μου ταραξε το νευρικο συστημα παρα εμοιαζε με μουσικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιδα τη φωτογραφία παραπάνω και αναρωτιέμαι (για πολλοστή φορά)

 

Ειμαι ο μόνος στον κόσμο που πάιζει καρφί στον ενισχυτή??????

 

 

 

Κατα τα άλλα δε μου έκαναν ιδιαίτερη αίσθηση τα κομμάτια του foko (αυτο δε πάει να πει ότι δεν είναι καλός,απλά δε μου κάναν κλικ εμένα προσωπικά) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς αποφυγήν παρεξηγήσεως...στην παραπάνω φωτο, τα πετάλια που είναι προς την έξω μεριά είναι τα δικά μου και υπήρχαν εκεί για μια σεμιναριακού τύπου συζήτηση πάνω στα εφφέ...(όχι πως ο foko χρησιμοποιεί λίγα...αλλά όχι και έτσι...)

 

Επίσης θα πρότεινα σε όσους τον ακούνε πρώτη φορά, να μην ξεκινήσουν ακούγοντας το solo guitar show του, το οποίο είναι λίγο δύσκολο σε πρώτα ακούσματα, παρά την δουλειά που έχει κάνει με full μπάντα :

 

http://www.myspace.com/fokobouklis

www.foko.gr

 

Ειδικά τα : martian mambo και το confession θεωρώ ότι είναι σπουδαία κομμάτια.

 

πιστεύω έτσι θα μπορέσετε να κρίνετε καλύτερα αν σας αρέσει ή όχι...το solo guitar show έχει πιο πειραματικό χαρακτήρα και είναι πιστεύω για πιο εξειδικευμένα γούστα.

www.intravenus.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου