Προς το περιεχόμενο

Καλώδιο για κιθάρα


NoIzY

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοίτα....

 

Με 20-25 ευρώ μπορείς να πάρεις μάπα καλώδιο 500 μέτρα και καλό καλώδιο 2 μέτρα!  ;D

 

Πλάκα κάνω...

 

Δεν ξέρω κάτι συγκεκριμένο, αλλα ό,τι και να πάρεις με τόσα χρήματα (3 μέτρα το πολύ φαντάζομαι ότι θές περίπου) είναι καλό. Απλώς να κοιτάξεις να να έχουν πολλά και διάφορα στρώματα μόνωσης.

 

Εγώ χρησιμοποιώ τόσο για κιθάρα όσο και για το synth καλώδια της proel τα οποία τα πλήρωσα 8 ευρώ το 1.5 μέτρο και είμαι πολύ ευχαριστημένος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παλιοτερα ειχα διαβασει κατι κειμενα, για το οτι τα καλυτερα καλωδια και αυτα που αλλιωνουν οσο το λιγοτερο δυνατον τον ηχο, ειναι καλωδια που δεν ειναι low-noize και εχουν μηκος απο 6 μετρα περιπου και πανω. Οτι αυτα που εχουν μικροτερο μηκος επιρρεαζουν αρκετα την παραμορφωση και ειδικα σε ειδη που απαιτουν πολυ παραμορφωση.Κια το βασικοτερο καλωδια ειναι το πρωτο, δηλαδη αυτο που βγαινει κατ' ευθειαν απο την κιθαρα ή αλλο οργανο. προσωπικα εχω παρατηρησει οτι τα μικροτερα καλωδια οντος κανουν ζημια στον ηχο... :-\

NON SERVIAM...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παλιοτερα ειχα διαβασει κατι κειμενα, για το οτι τα καλυτερα καλωδια και αυτα που αλλιωνουν οσο το λιγοτερο δυνατον τον ηχο, ειναι καλωδια που δεν ειναι low-noize και εχουν μηκος απο 6 μετρα περιπου και πανω. Οτι αυτα που εχουν μικροτερο μηκος επιρρεαζουν αρκετα την παραμορφωση και ειδικα σε ειδη που απαιτουν πολυ παραμορφωση.Κια το βασικοτερο καλωδια ειναι το πρωτο, δηλαδη αυτο που βγαινει κατ' ευθειαν απο την κιθαρα ή αλλο οργανο. προσωπικα εχω παρατηρησει οτι τα μικροτερα καλωδια οντος κανουν ζημια στον ηχο... :-\

 

Πώς να το πω κομψά;;; Koιτάξτε λίγο βρε παιδιά το θρεντ που παρέπεμψα, τόσος κόσμος έγραψε. Τα ακριβώς ανάποδα συμβαίνουν. Και τα 6 μέτρα από πού κι ως πού;; Eιδικά 6;;;

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παλιοτερα ειχα διαβασει κατι κειμενα, για το οτι τα καλυτερα καλωδια και αυτα που αλλιωνουν οσο το λιγοτερο δυνατον τον ηχο, ειναι καλωδια που δεν ειναι low-noize και εχουν μηκος απο 6 μετρα περιπου και πανω. Οτι αυτα που εχουν μικροτερο μηκος επιρρεαζουν αρκετα την παραμορφωση και ειδικα σε ειδη που απαιτουν πολυ παραμορφωση.Κια το βασικοτερο καλωδια ειναι το πρωτο, δηλαδη αυτο που βγαινει κατ' ευθειαν απο την κιθαρα ή αλλο οργανο. προσωπικα εχω παρατηρησει οτι τα μικροτερα καλωδια οντος κανουν ζημια στον ηχο... :-\

 

αυτος που τα ειπε αυτα παιρνει ΠΟΛΛΑ ναρκωτικα...... :)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ,μονο που ομως δεν λεει αυτα που "μεταφρασες" εσυ... ;) (ειδικα δεν αναφερει πουθενα τις θεωριες σου περι distortion &.....μηκους)

 

ΑΛΛΑ λεει τα οποια και ΦΥΣΙΚΑ ειναι σωστα... ;)

 

Διαβασε το ξανα προσεκτικα και θα καταλαβεις σιγουρα σε τι αναφερεται...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου