Προς το περιεχόμενο

Crate FW120H FlexWave


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οποιος τον εχει ακουσει η τον εχει στην κατοχη του αν μπορει ας μου τον περιγραψει.Η τιμη του ειναι πολυ καλη οπος και τα σπεκς αλλα δεν τον βρηκα σε κανενα μαγαζι στην θεσσαλονικη.

http://www.musicstore.com/en_EN/EUR/Crate-FlexWave-FW120H-120-Watt/art-GIT0011771-000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σημειώνω πως ο thomann τον έχει 145Ε, τιμή σκανδαλωδώς καλή δεδομένου και ότι στο harmony-central.com οι κριτικές είναι αρκετά ως πολύ θετικές

 

πάντως, επειδή έχω κατεβάσει το εγχειρίδιο, δεν καταλαβαίνω πώς ένας ενισχυτής 120WRMS μπορεί να έχει κατανάλωση 95VA...  ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σημειώνω πως ο thomann τον έχει 145Ε, τιμή σκανδαλωδώς καλή δεδομένου...

...του πληθους των κουμπιων του! Για 145 ευρω στη θεση σου δεν θα το εψαχνα καθολου,

θα τον αγοραζα κατευθειαν... αν ειχα ηδη καμπινα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν με απασχολεί το πλήθος των κουμπιών του όσο το ότι έχει τρία κανάλια και καλές

κριτικές από αρκετό κόσμο που τον έχει, και η εταιρία έχει κάποια ιστορία στο χώρο

 

αν θέλω κουμπάκια κουμπώνω την v-amp2 πάνω του

 

εσύ έχεις προσωπική πείρα;

 

ακόμη καλύτερο ντιλ είναι το combo, gt212, που  ζητά μόλις 50Ε παραπάνω για δύο celestion, και ενισχυτικά υπολείπεται - όπως φαίνεται - μόνο στα DSP που προσωπικά δεν με ενδιαφέρουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον πήρα και πραγματικά ένα πράμα θα πώ. ΕΛΕΟΣ!!! Πιο για τα μπάζα μηχάνημα δεν έχω ξανακούσει.... Χίλιες φορές να έπαιρνα κανένα RANDAL solid state για σιγουριά. Αυτό το zzzzzzzzzzzzz που κάνει με έχει σπάσει τα νεύρα..... Αν είναι να παίρνω μια κεφαλή και μετά να χρειάζομαι NOISE GATE & ΕQ & DISTORTION PEDALS etc etc... Τότε τι την παίρνω? για τα EFFE και το κουρδιστήρι....??? Ειλικρινά από τις πιο μάπα αγορές που έχω κάνει... Επίσης θέλω να πώ ότι στο Harmony-Central γράφουν συνήθως κάτι αμερικανάκια που το μόνο μου ξέρουν είναι να τρώνε Big Mac και Donuts και να ψωνίζουν ότι π@π@ριά θέλουν πολύ απλά γιατι έχουν τα φράγκα και όταν παίξουν κάνα 14ωρο Xbox και δεν έχουν τι να κάνουν μου το πάιζουν όλοι ηδήμονες στα Reviews.. Όταν είμουν μικρός διάβαζα το HC πλεον όμως όχι... Καλύτερα να δοκιμάσω σε ένα μαγαζί κάτι και να μαι σίγουρος παρά να κάνω 2 μήνες search και έρευνα και μετά να το πάρω και να προσπαθώ να πείσω τον εαυτό μου ότι είναι καλό για να μην παραδεχτώ την μαλ@κία που έκανα. Επίσης το καλώδιο από το footswitch είναι ελεηνό θα κοπεί standar σε 2-3 Live(Αν δεν τον έχω πετάξει στα σκουπίδια ακόμα!) Τα effe βοηθάνε αλλά όχι και πολύ... είναι πολύ χαμηλής ποιότητας κατά την αποψή μου. Προτείνω να μαζέψετε λεφτά και να πάρετε κάνα καλύτερο όπως ATTAX 100 η Randal η Peavy τώρα εξαρτάται από σας. Ακόμα και ο KUSTOM πιστεύω είναι καλύτερος από τον Flexwave... me λίγα ευρώ διαφορά...  ;)

www.facebook-codes.info

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ποιόν kustom αναφέρεσαι;

 

αν κανείς βάλει όντως noise gate το πράγμα δεν μαζεύεται;

 

Φίλε και Noise gate θέλει,και πεταλάκι distortion θέλει και μην νομίζεις άμα βάλεις φτηνό noise gate θα ειναι ΟΚ. Αν δεν πάρεις το Decimator (πιο ακριβό απ'την κεφαλή) δεν σώνεσαι.... αλλά αν είναι να δώσω 300 για μια κεφαλή και ένα noise gate παίρνω άλλη κεφαλή... Και ρε παιδια εγώ θα σας πω ποια κεφαλή να πάρετε. Που ξέρω τι θέλετε να παίξετε. Πάντως αυτή ούτε για practise δεν κάνει.... ΜΑΚΡΙΑ. Μετάνιωσα και την έδωσα σε εναν φίλο στο χωριό μου που παίζει κιθάρα να χαίρεται κι αυτός. Σε αυτόν τον KUSTOM http://www.thomann.de/gr/kustom_quad_100_head.htm

www.facebook-codes.info

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψυχραιμία φίλε μου, δεν σε ρώτησα "τι να πάρω;", αλλά σε ποιόν kustom αναφέρεσαι

 

τώρα για την άλλη κεφαλή, οι αμερικάνοι λένε "if it seems too good to be true, it probably is"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψυχραιμία φίλε μου, δεν σε ρώτησα "τι να πάρω;", αλλά σε ποιόν kustom αναφέρεσαι

 

τώρα για την άλλη κεφαλή, οι αμερικάνοι λένε "if it seems too good to be true, it probably is"

 

Φίλε μάλλον it is.  ;D

www.facebook-codes.info

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου