Προς το περιεχόμενο

Θήκη για πετάλια κατα παραγγελία...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν γνωριζω εαν υπάρχει κάποιο τέtοιο μαγαζι στην Ελλάδα,οχι στην Θεσαλλονίκη, αλλα πιστευω είναι αρκετα διασκεδαστικο να φτιαξεις ενα μονος σου. Γιατι να αγοραζεις χρυσο ενα pedaltrain ή ενα t-rex trunk???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.nycpedalboards.com/

 

είναι καλός και φτηνός. το ξέρω εξ΄ιδίων.

σε λίγο καιρό θα φτιάχνω κι εγώ...

προς το παρόν στο συνιστώ ανεπιφύλακτα............ +

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γνωριζω εαν υπάρχει κάποιο τέtοιο μαγαζι στην Ελλάδα,οχι στην Θεσαλλονίκη, αλλα πιστευω είναι αρκετα διασκεδαστικο να φτιαξεις ενα μονος σου. Γιατι να αγοραζεις χρυσο ενα pedaltrain ή ενα t-rex trunk???

 

πολύ σωστό! εγω εχω φτιάξει 2 αρκετά μεγάλες βαλίτσες για τα πετάλια μου με πολύ μικρό κόστος!

μετα απο λιγο Trial and error βγήκε κάτι καλό!

ένα μαγαζί στην αθήνα πάντως που είχα κοιτάξει για custom δουειές ήταν φαρμακείο!

 

King for a Day

Fool for a lifetime!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ καλά pulse...

μόνο προσέξτε το ξύλο (εάν είναι ξύλινη η κατασκευή σας). τί βενζινόκολλα θα βάλετε στο mdf ξύλο το οποίο θέλει τρίψιμο πρώτα γιατί θα "πετάξει" τη μοκέτα επένδυσης. μην ενώσετε τα κομμάτια με καρφιά αλλά με καβίλλιες για να μην σας ανοίξει κ.λ.π. και τέλος ψωνίστε καλά αναλώσιμα περιφεριακά (clips, stands, μεντεσεδάκια κ.λ.π.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά σκέφτομαι κι εγώ να φτιάξω κάτι παρόμοιο..

σκεφτόμουν μια βάση από κοντρα πλακέ πάνω στην οποία να είναι τα πετάλια και που να μπαίνει σε μια αλουμινένια βαλιτσούλα όποτε χρειάζονται μεταφορά..

 

αλλά δε ξέρω που μπορώ να βρώ τέτοιες αλουμινένιες βαλιτσες.. δε μπορεί να είναι τόσο ακριβές όσο πουλάνε τα βαλιτσάκια για πετάλια.. έχω δεί πολλούς μάστορες ηλεκτρολόγους υδραυλικούς κλπ να χρησιμοποιούνε τέτοιες.. και αυτοί δε θα πλήρωναν ένα κάρο λεφτά..

 

έχετε καμία ιδέα?

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου παραθετω ενα κειμενο με μια συζητηση που αποθηκευσα με τα απο ενα research που εκανα για το συγκεκριμενο θεμα:

 

'' Φίλε parakiller oταν βρω ψηφιακή θα ανεβάσω φωτό.Έφτιαξα pedalboard από σκληρή θήκη για εργαλέια.Το αποτέλεσμα είναι πολύ πρακτικό γιατί μεταφέρονται εύκολα και αφού έλυσα το πρόβλημα της τροφοδοσίας και της σταθερότητας,δεν τ'αλλάζω με τίποτα.Συνολικά μαζί με το τροφοδοτικό μου πήγε 45 ευρώ

Καποιος στο Terra Studio μου ειχε δειξει μια βαλιτσα που αγορασε απο το Praktiker και την μετετρεψε σε pedalboard, με πολυ καλα αποτελεσματα

κλασικό είναι ένα ξύλο που πάνω του κολλάς μοκέτα και με velcro στηρίζεις τα πετάλια και αυτό το βάζεις σε μια θήκη για πλήκτρα

Έγω πήρα μια αλουμνένια βαλίτσα για εργαλεία από το Πράκτικερ(13 ευρώ).Πήγα σε ένα ξυλουργείο και μου έκοψε ένα κομμάτι κόντρα πλακέ για να μπεί στο πάνω μέρος που είναι ρηχό(1 ευρώ).Έστρωσα με θυλικό φαρδύ βέλκρο(σκρατσ)το κόντρα πλακέ(2ευρώ).Έβγαλα τους πίσω μεντεσέδες για να βγαίνει όλο το καπάκι και έβαλα 2 σιδεράκια για να το κρατάει(2 ευρώ).Στο φαρδύ μέρος έβαλα κίτρινο αφρολέξ για να κρατάει τα πετάλια σταθερά κατά την μεταφορά(τσάμπα).Έτσι με σχεδόν 20 ευρώ έφτιαξα βαλιτσα με αποσπόμενο καπάκι,για τα πετάλια.''

 

Πιστευω να βοηθησα  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου