Προς το περιεχόμενο

Αγαπημένα προγράμματα και γιατί


simboy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποιό είναι το αγαπημένο σας πρόγραμμα μουσικού προγραμματισμού ? και γιατί ?

Εμένα μέχρι στιγμής το acid 5 ( sonic foundry )

Γιατί ? γιατί το θεωρώ πανεύκολο εύχρηστο και το δουλεύω τσακ μπουμ χωρίς να πρέπει να πατήσω 80 κουμπιά

Γιατί το θεωρώ πολύ λειτουργικό

 

Είχα δουλέψει στο παρελθόν για λίγο με το cakewalk αλλά δεν το μπορώ με τίποτα δεν ξέρω γιατί νευριάζω που το βλέπω :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπέρα...Λοιπόν εγώ ως σταθμό εργασίας χρησιμοποιώ το nuendo οι λόγοι είναι πολλοί,αλλα ένας από τους σημαντικότερους είναι ότι είναι παρα πολύ σταθερό!!επίσης ένα από τα πολύ αγαπημένα μου soft σύνθια είναι το z3ta+ Waveshaping Synthesizer.Το οποιο κάνει παπάδες.Και αν ακούσει κάποιος τα έτοιμα preset του θα θυμηθεί πολλές καινούριες παραγωγές.(βεβαια το λέω με κάθε επιφύλαξη)

Επίσης επίσης ένα από τα τελευταία μπιμπλίκια που βγήκε στην αγορά το Korg Legacy Collection MS20, poly6 & wavestation το οποιο έχει δυο υπερκαλουτσικα εφεδακια παντώς τυπου π.χ. πέρασα την φωνή μου στο ms20 και την μετέφραζε σε ήχο με τις ανάλογες τονικότητες.

(πρέπει να έχω κάτι να παιζω τις ώρες χαλάρωσης που το αυτή έχει γίνει τούμπανο :lol: )τέλος χρησιμοποιώ πολύ τα εφέ τις PSP Lexicon 42 ,Nitro ποιοτικά και χρήσιμα...αυτά ως επί το πλείστον :arrow:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω είμαι της σχολής cakewalk και το δουλεύω από την έκδοση pro audio 8 μέχρι και το sonar 4 το οποίο δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από το cubase για μένα.Επίσης το Band In A Box 12-2004-2005 πολύ καλό για μελέτη αλλά και για να γράφεις εύκολα ωραία drums και bass σε midi πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aποψη μου...

Χωρίς να έχω παίξει ασχοληθεί με το cakewalk απλά μερικές ματιές και κλικ,και αυτό λόγο του ότι είναι σπαστικό μου μοιάζει να είναι παιχνίδι.Το cubase αν και δεν έχει αλλάξει τρελα το interface του μοιάζει να είναι από τις πρώτες εκδόσης (atari st1040 8) ) σοβαρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου