Προς το περιεχόμενο

Ποιοί απο εδω μέσα παίζουν με tele??


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 115
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τάκης πόσο καιρό θα την έχεις να έρθω για ένα τεστ;;;

 

θα μ βολεψει πολυ αν μπορεσεις να ερθεις αυριο απο το μεσημερι και μετα που ειμαι free και εχω και ρεπο απο την ομαδα :wink: παρε με τήλ ή στειλε μυνημα :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@takis: Σε βλέπω σε κανά χρόνο να πουλάς shur' date=' univalve κλπ και να ψάχνεις στο ebay για καμιά 50's Esquire :D:D:D

[/quote']

 

λες;; :lol: :lol:

βασικα θα γουσταρα πολυ να μπορουσα να βρω και να παιξω με μια esquire :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Δηλαδή αν τώρα εγώ εδώ μέσα αναφέρω ότι το 83 αντάλαξα μια tele 60΄ς με μια Ibanez FG σκαφάκι, κινδυνεύει η σωματική μου ακεραιότητα??? :lol:

 

ΥΓ. Ήμαρτον SF, ήμαρτον..εκλαβέ το ως νεανικό μου παραστράτημα... :oops:

Πάντως η αλήθεια είναι πως αν και δεν ασχολούμαι πλέον με το "άθλημα", πολύ θα γούσταρα να μουχει "ξεμείνει" η tele και όχι η les paul που ποτέ δεν αγάπησα και ιδιαίτερα...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bad news: Σήμερα αναγκάστηκα να αποχωριστώ την tele μου (standard mexico) που ήταν ενός φίλου και την πέρνει πίσω. :cry: Tην είχα 2 χρόνια και με υπηρέτησε πιστά καλύπτοντας όλα τα ηχητικά κενά της jag-stang μου!

 

Good news: Την Δευτέρα φεύγει παραγγελία για μια rockinger tele, ναι κόλλισα κι εγώ τον ιό! :lol: , απλά είμαι ακόμη ανάμεσα σε μαύρο και candy apple red. Πάντως αν το rosewood στην ταστιέρα έρθει τόσο σκούρο όσο του elavd θα αναγκαστώ να παραγγείλω και extra maple ταστιέρα, γιατί δεν θα την συμπαθήσω ποτέ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Good news: Την Δευτέρα φεύγει παραγγελία για μια rockinger tele' date=' ναι κόλλισα κι εγώ τον ιό! :lol: , απλά είμαι ακόμη ανάμεσα σε μαύρο και candy apple red. Πάντως αν το rosewood στην ταστιέρα έρθει τόσο σκούρο όσο του elavd θα αναγκαστώ να παραγγείλω και extra maple ταστιέρα, γιατί δεν θα την συμπαθήσω ποτέ :)[/quote']

 

Πάντως μη φανταστείς ότι είναι και κατάμαυρη η ταστιέρα! Δε νομίζω να σε ξενίσει αυτό, ειδικά αν ακούσεις το σκάσιμο που έχει η κιθάρα!!! :D:D:D ;););)

 

Όσο για το χρώμα, το C.A.R είναι τρομερό αλλά αν είχα λεφτά θα έπαιρνα και μια sunburst!!

Το μαύρο θα το έπαιρνα ΜΟΝΟ στην περίπτωση που είχε maple ταστιέρα έτσι για να σπάσει η μαυρίλα!!! :D:D:D

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρε τη μαυρη να εχουμε απο ολα τα χρωματα!! :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sunburst θα πάρω την telecaster, όταν την πάρω, η απόλυτη κλασικούρα!!!. Εlavd στο μαύρο αυτό ακριβώς με ξυνίζει.

Καλά το c.a.r. της rockinger είναι απίστευτο! Τουλάχιστον από τις φώτο σου πολύ καλύτερο από το c.a.r. που έχω δεί σε fender jaguar.

Να κάνουμε ένα rockinger jam μια μέρα. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαύρη με Maple ταστιέρα έχω εγώ οπότε ... παρτε άλλα χρώματα!!!!

πάντως δεύτερη επιλογή αλλα τσιγκουνέυτηκα ρε γμτ(ήταν πιο ακριβή) ήταν να πάρω BUTTERSCOTCH BLOND με Swamp Ash

και αυτό όχι επειδή δεν μου αρέσει το μαυρο, αλλα έχω 3 κιθάρες και είναι όλες μαύρες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Butterscotch που δίνει η Rockinger κατά τη γνώμη μου είναι ΧΑΛΙΑ!

Γιατί πώς να το κάνουμε... ¶λλο

αυτή

και άλλο αυτή

kt003rw.jpg

guitar3.jpg

 

 

 

@ MODULATORS: Μήπως θα μπορούσατε να μεταφέρατε τα posts από εδώ και κάτω σε άλλο thread, έτσι ώστε εκεί να συζητάμε για την νέα tele του fleamail και εδώ γενικά για το ποιοί παίζουν με tele?

Έτσι ώστε να υπάρχει συνάφεια του τίτλου του Thread με τα περιεχόμενά του...

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου