Προς το περιεχόμενο

ΒΙΟΛΙΑ Turkish


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΞΑΧΝΩ ΝΑ ΒΡΩ ΓΙΑ KORG TRITON EXTREME, LE, RACK

ΒΙΟΛΙΑ Turkish ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ URL ΘΑ ΑΚΟΥΣΕΤΕ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΞΑΧΝΩ.

 

 

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δοκιμάσει να τα φτιάξεις μόνος σου από κανένα synth-violin ήχο?

Μπορείς να πειραματιστείς πάντως και πιστεύω να φτιάξεις κάτι πολύ κοντά σε αυτό που ακούσαμε...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε οποιαδήποτε βιολιά ορχηστρικα (όλο και κάποια octave strings θα έχεις). Συνήθως βασίζονται σε 2 oscilators. Πείραξε το portamento time στους oscilators (αυτόν της χαμηλότερης οκτάβας ρύθμισέ τον σε λίγο μεγαλύτερο χρόνο) Στη συνέχεια απο τον performance editor κόψε το decay (βάλτο χαμηλά). Πάρε και ένα bc3 ή έναν volume controller κι έφτασες εκεί που θες. Παίξε legato κάνοντας χρήση του fingered portamento και δες τι αποτέλεσμα πέρνεις.

 

PS: Που τον ξετρύπωσες τον φίλο μου τον Armin??

Eίναι Βόσνιος και είναι καλό παιχτάκι μόνο που μερικές φορές ανεβάζει και "ψεμματάκια" (Βάζει Playback line in να παίζει στο windows movie maker και κάνει οτι παίζει αυτός...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις τη συνταγή έτοιμη!Αν ωστόσο δεν τα καταφέρεις στείλε μου pm να σου στείλω....Κάπου έχω έτοιμους αρκετούς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου