Προς το περιεχόμενο

Τέλεια τάστα


RayDTutto

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξέρεις κανείς καμια εταιρεία που παράγει κιθάρες ή μανίκια που χρησιμοποιεί αυτό το μηχάνημα;

http://www.plek.com/

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι ο Manson (αυτός που φτιάχνει τισ κιθάρες του Matt Bellamy) στην Αγγλία εχει ένα τέτοιο. Στο site του όμως δεν λέει τίποτα. ???

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στις G&L χρησιμοποιείται τα τευλευταία χρόνια plek απ'όσο γνωρίζω.

 

Έχω δοκιμάσει 3-4 αμερικάνικες και μου έκανε τρομερή αίσθηση το πόσο τετράγωνα ήταν τα τάστα και είχαν και κοφτερές άκρες....

 

έτυχε? μπορεί....

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Και επίσης η Heritage(USA), αλλά και η Framus(Germany), το χρησιμοποιούν στο σετάρισμα των μπράτσων τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα δικά μου τα τάστα που δεν είναι απο το πλεκ τι το ατελές έχουνε βρε παιδιά?

 

Και οι τετράγωνες ακρες δεν θα φθείρουν τις χορδές ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τιποτα δεν εχουν,το πλεκ δεν κανει τιποτα παραπανω απο ενα ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ τριψιμο στα ταστα,κατι που ομως και ενας ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ μαστορας θα στο κανει (απλα στον τριπλασιο χρονο απο το πλεκ).

 

Η εταιρεια υποστηριζει οτι "φτιανει" τα ταστα ωστε να ταιριαζουν ακριβως στο "στυλ" του κιθαριστα αλλα δεν νομιζω να τρεχεις τωρα στο εργαστηριο του suhr για να "σου παρει μετρα" για το πως βαρας το σολ ματζορε.... :) :) 

 

Μη φοβασαι τοσα χρονια που δεν υπηρχε το πλεκ οι κιθαρες του κοσμακη μια...χαρα επαιζαν.... :) :)

 

Προσωπικα δινω 30 ευρω στον ....αγαπημενο μου μαστορα που εμπιστευομαι και...τιμω :)  και ποιος το μαμει το πλεκ,ολες οι κιθαρες μου "βουτυρο" παιζουν... ;D  με ωραια φτιαγμενα ταστα με την κορωνιτσα τους,τις στρογγυλεμενες σα λουκανικακια ακρουλες τους και το ομορφο γυαλισματακι τους (γιατι λογω ασχημιας δεν εχω καθρεπτη και καπου πρεπει να κοιταω οταν ξυριζομαι... :) :) :))

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου