Προς το περιεχόμενο

Κάποια πρόταση για ασύρματο μικρόφωνο;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας και πάλι. :)

 

Βρίσκομαι σε αναζήτηση ασύρματου μικροφώνου για φωνή (όχι για εμένα). Η χρήση του προορίζεται για κάποιο κέντρο (γαβ-γαβ :P) και θα ήθελα κάποιες προτάσεις μιας και δεν έχω ασχοληθεί καθόλου μέχρι στιγμής. Τι θα πρέπει να προσέξω; Έχετε κάποιο πακέτο μικρόφωνο-receiver να μου προτείνετε; Θα ήθελα κάτι αξιοπρεπές και ανθεκτικό. Όσο για price range, μιας και δεν έχω ιδέα τι πρέπει να προσέξω, το αφήνω πάνω σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να είναι στα UHF, με διπλή κεραία (diversity) και με δυνατότητα να αλλάζεις κανάλια επικοινωνίας (συνήθως έχουν 16 διαφορετικές συχνότητες)

 

Αν το πάρεις απο το εξωτερικό (που θα σου έρθει πολυ πιο φτηνά) να βεβαιωθείς ότι είναι σε μπάντα που κανει για την Ελλάδα.

Σε γενικές γραμμές αν κάνει για Γερμανία κάνει και για Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται να πάρεις δέκτη 16 συχνοτήτων,και ένας με 4 συχνότητες κάνει υπέροχη δουλειά.

Η πρότασή μου είναι να πάρεις τον δέκτη από την σειρά evolution 100 με το μικρόφωνο που έχει την κάψα 845 (Senheizer).Ρώτα στον Νάκα για info νομίζω θα σου πάει κάνα 600άρι,αλλά θα έχεις μικρόφωνο.

Το συγκεκριμένο θα σου προσφέρει καλύτερη "απόρριψη" της βαβούρας της πίστας πέρα από τον καλό του ήχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου