Προς το περιεχόμενο

line 6 pod xt live


fender17

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πες μου τι μουσική παίζεις να σου στείλω κανα κλιπ από το xt. Αν θες στείλε πμ

Φίλε μου μπορείς να μου στείλιες ένα κλιπάκι του xtlive που να προσπαθείς να πλησιάσεις όσο πιο πολύ γίνεται τα ρυθμικά Metallica? ---

Respect

;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Φίλε mscmkr επειδή ενιαφέρομαι πολύ για το line6 pocket pod μπορείς να μου πείς πως τα πάει στην ηχογράφηση σε PC. Ακούγεται καθαρά χωρίς θορύβο? Με προβληματίζει το γεγονός ότι για να ηχογραφήσεις πρέπει να χρησιμοποιήσεις την ίδια έξοδο 1/8" jack των ακουστικών.

 

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@maow

δεν είμαι σχετικός με Metallica αλλά θα προσπαθήσω να σου στείλω κάτι με σχετικό ήχο. Όχι όμως από το Live αλλά από το Pod XT.

 

@loki

δεν το έχω ψάξει για ηχογραφήσεις ακόμα το μικρό. Αλλά έχει έξοδο USB οπότε υποθέτω ότι μπορείς να ηχογραφήσεις κατευθείαν από εκεί. Φυσικά χωρίς κανένα θόρυβο εκτός από αυτόν που βγάζει η κιθάρα σου.

 

(edit: έχει και amp out...)

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με το pocket pod νομιζω ομως οτι ξεχνας τους add-on ενισχυτες (ειδικα το add on για τους Metal ενισχυτες ειναι αρκετα χρησιμο  ;))

-=Dream Within A Dream=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάς για τα packs; Δεν είμαι σίγουρος αν το pocket παίρνει packs... Τουλάχιστον δεν τα αναφέρει η Line 6 στο website του pocket ως add-ons

http://line6.com/pocketpod/addons.html

σε αντίθεση με το pod xt

http://line6.com/podxt/modelpacks.html

 

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου μπορείς να μου στείλιες ένα κλιπάκι του xtlive που να προσπαθείς να πλησιάσεις όσο πιο πολύ γίνεται τα ρυθμικά Metallica?

Έχεις πμ

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Απ'ό,τι έχω καταλάβει τον τελευταίο καιρό "παίζουν" πολύ 3 πεταλιέρες.

α)POD X3 Live

β)Rocktron G300

γ)Boss GT30

 

Όντας κάτοχος ενός POD XT Live και σκεπτόμενος να κάνω κάποια αγορά,ως προς την αναβάθμηση του πράγματος αλλά και λόγω ενός προβλήματος που μου παρουσίασε το POD και δεν ξέρω αν φτιάχνεται,έχω κάνει μια σχετική έρευνα-για να'μαι απολύτως ειλικρινής,το POD X3 Live δεν το'χω "κοιτάξει" ακόμα.

Όσον αφορά την ποιότητα του ήχου που βγάζει το καθένα νομίζω είναι πολύ υποκειμενικό και θέλει και πολύ ψάξιμο!

Εξαρτάται από πολλά πράγματα-μοντέλο κιθάρας,ενισχυτής,τρόπος χρήσης-live ή (home)studio ηχογράφηση και γενικώς τι ήχο θέλεις να βγάλεις.

Όσον αφορά λοιπόν τον ήχο σου δεν μπορεί να σε βοηθήσει κανείς ουσιαστικά γι'αυτό κι εγώ δε θα μπω σ'αυτή τη διαδικασία.

Για το μόνο που μπορώ να εκφέρω άποψη,καθώς είναι σχετικώς αντικειμενικό το θέμα,είναι η χρήση τους σε live καταστάσεις όπου το POD XT Live είναι πιο χρηστικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

exw agorasei ena pod xt live enw gia toulaxiston 5 xronia eixa to pod 2 to prwto poy kykloforhse.pisteyw meta apo poly psaksimo sthn petaliera oti to pod xt den mporei na to ftasei se ka8arothta hxoy to pod2 + oti den mporesa me thn kamia na perasw ton palio moy hxo apo to pod2 sto xt logw diaforas monteloy k as me diabebaiwsan oti ginete.h gnwmh moy einai oti me to pod xt mporeis na vgaleis sxetika metrioys hxous gia  hard rock omws den sygkrinetai me thn dynamh k thn ka8arothta poy 8a soy dwsei to pod 2 gia opoio eidos moysikhs 8es.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

καλησπερα παιδια. αν μπορει καποιοσ να με βοηθηση να κατεβασω το λογισμικο απο το xt pot live. ??? γιατi δεν εχω το σιντι τησ εταιριαs και δεν μπορω να συνδεσω την πεταλιερα με το υπολογιστη ευχαριστω εκ τον προτερον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατεβάζεις το Line 6 Monkey απο το site της εταιρίας, το εγκαθιστάς, ανοίγεις λογαριασμό χρήστη, δηλώνεις το XT σου με το serial #, και μετά τα κάνει όλα μόνο του.

Ενημερώνει drivers, βρίσκει software και κάνει και ωραίο τσάι  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου